Zdravý jedálniček

Príspevok v téme: Zdravý jedálniček
fitandheathy

ahojte! niektorí si vravia, že zdravo a chutne sa nedá jesť. ja tvrdím pravý opak. trpela som poruchami príjmu potravy a zdravá pravidelná vyvážená strava bolo presne to čo som potrebovala. zo začiatku treba vylúčiť čonajviac triggers = spúšťačov, teda ja som sa vzdala sladkostí. na tento blog budem písať návrhy na denný, resp. týždenný jedálniček. budem rada ak sa ku mne pripojíte. na začiatok napíšem čosi treba nakúpiť na bud. týždeň. nie je to drahé ako neviem aké americké diéty a pomáha to pri uzdravení z PPP, ale aj pri celkovom zdravom živ. štýle a chudnutí.

AK MATE ZAUJEM, NAPISEM VIAC. NIE SOM ZA HLADOVANIE ANI ZA ZBYTOCNE CHUDNUTIE. NA VSETKO MAM RECEPTY, STACI POVEDAT.

večera:
naj sú šaláty
pol konzervy kukurice, pár cherry paradajok, 1/3 nakrájaného tufu, nakrájaná cibuľa, paprika... s plátkom celozrnného chleba

ľadový šalaát s paradajkami, uhorkami, paprikou s nakrájaným vajíčkom alebo tuniakom alebo morčacou šunkou alebo kúskami syra alebo tofu s jog. dresingom, kúsok celozrnného chleba
plnená paradajka /náplň - nakrájané uhorky, olivy, tofu, bielka, jogurt, bylinky.../ s krajcom celozrnného chleba

syrníky - dobré aj ako dezert - 2 nízkotučné tvarohy zmiešame s 1 PL hnedého cukru, nastrúh. citr.kôra, hrozienka sparené vo vriacej vode a 4 PL celozrnnej múky... pražíme na troche oliv oleja, podávame s bielim jogurtom alebo smotanou

celozrnné palacinky /celozrnná múka, bielka, mlieko, trstinový cukor/, nápl%n tvaroh, ovocie, škorica, orechy... mňam

pečené jabĺčko - vykrojíme jablko, naplníme zmesou veľa vločiek, medu, orechov, hrozienok. dáme zapiecť do rúry do zmäknutia

obed:
rizoto z ryže natural, posypané strúhaným tofu
kuracie soté na ol. oleji s ryžou natural/kuskusom
rybie filé s zem.kašou /bez masla/
špagety s omáčkou z konzerv. paradajok a 3 plátkov šunky, bobk. list
penne s pórom/brokolicou s jogurtovou omáčkou, posypane syrom alebo tofu
dusené tofu s ryžou natural

alebo arabský chieb/tortilla plnená kuracími prsiami, čerstvou zeleninou a poliate bielim jogurtom s bilinkami

ranajky:
vyberte si medzi:
5 PL čistých ovs. vločiek, sušené ovocie /figy, ďatle, orechy/, 1 biely jogurt
ovsenná kaša /5 PL ovs. vločiek uvariť s 1dcl vody a 1dcl mlieka/, variť 3 minutky, na taniery pridať kokos, med, sušené ovocie, nastrúhané jablko...
1 krajec cellozrného chleba s light maslom alebo cottage, plus plát tvrdého syra, k tomu kopa zeleniny

hele

ja by som sa chcel spitat že ked budem jest rano vlocky alebo chleba zo zeleninou potom na desiatu jablko..obed v skolskej kuchyyni..a olovrant jogurt a večera nejaky šalat..mohol by som stoho schudnut do leta???

andelku83

Dobrý deň fitandheathy,

mohla by som Vás pekne poprosiť o zaslanie receptov na jarkasimkova83@gmail.com.

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem :-)

dadka999

Ja som schudla 13 kíl za takmer 3 mesiace, jedla som 5 až 6 krát denne v menších porciach, ale jedla som všetko.... tiež veľa piť a pohyb je veľmi dôležitý, denne aspoň chôdza najmä rýchla... behať a tak.. ale tá strava je najdôležitejšia.... z celého chudnutia je zo 100 percent 80 strava a 20 percent cvičnie.... dá sa schudnúť aj bez hladovky... moja známa dodržiavala len tu stravu viackrát denne v menších porciach a za po roka dala dole cez 20 kíl.... takže dá sa keed sa chce... :)

Sisi135

Kali: záleží či chceš chudnúť alebo nie ale tak či tak k večeri by bodla skôr bielkovina. Ak tak tak tie zemiaky

KaliKali

čo je podla vas z tychto moznosti najvhodnejsia vecera?!
1. chlieb pšenično-ražný s lučinou
2. zemiaky uvarené v šupke(3ks)
3. detská krupica (jedna porcia má okolo 260kcal)

ivankaaa

Ahoj. Ja by som Ťa tiež poprosila o tie recepty. Som 6 mesiacov po pôrode a chcela by som sa začať stravovať zdravšie a popritom aj trochu schudnúť. Ďakujem moc pekne. Môj mail je: ivusinkaaa@zoznam.sk