Točenie hlavy a závraty

andelik

dobry den prosim poradte mi manžel byl na vysetreni a delaly mu aj rumbalku ale furt se mu toci v hlave a ma zavrati a ted ho boloj aj nohy a svaly dakujem

mimuka

ahoj staticka. Chcem sa ťa opýtať, aké berieš antidepresíva. Já mm úplne rovnaké problémy ako Ty. Rada by som sa s tebou o tom porozprávala.

nikolka LM

Prajem pekný deň, tiež by som sa chcela podeliť s mojimi ťažkosťami...závraty mávam raz za čas, ale včera som ledva docestovala domov, s každým otočením hlavy strašne trpím...neviem čo mi môže byť, zväčša to pripisujem zmene počasia, alebo tomu, že nosím okuliare. Závraty sú hrozné, mám pocit že sa rútim do priepasti a som psychicky na dne. Tlak si meriam pravidelne, ale myslím si že je ukážkový.

tiniti

Aj ja mávam príšerné závraty. Je to v nejakých obdobiach. Potom mám dlhý čas pokoj. Najčastejšie mi ich vyvoláva zmena polohy hlavy. Svet sa mi zastrie a mihá pred očami, či sedím, či ležím. V noci nemôžem spávať, zakaždým keď sa otočím, začnem sa chvieť a je mi nevolno.
Našla som na internete, že to môže byť benígne periférne paroxyzmálne polohové vertigo. Je to najčastejšia forma závratov.
Predpokladá sa, že poruchu zapríčiňuje „canalolithiasis“, väčšinou
v zadnom kanáliku vnútorného ucha.
Existuje vraj účinná manipulačná terapia: v sede pacientovi natočíme
hlavu o 45% k nepostihnutej strane (tam smerovala pomalá
zložka rotačného nystagmu). Pri ľavostrannom postihnutí
(tam ukazovala rýchla zložka rotačného nystagmu) teda natočíme hlavu pacienta doprava a rýchlo ho polozíme na bok
– doľava, 1 minútu počkáme, potom svižne preklopíme pacienta na pravý bok, opäť najmenej 1 minútu počkáme, potom sa môže pacient opäť narovnať do sedu.
Týmito manévrami sa dosiahne, že partikula sa v endolymfe dostane
do utrikula, kde už nebude spôsobovať závraty.
Pre nás doma ale problémom ostáva, ktorá strana je nepostihnutá. Ja som si to určila tak, že som vedela, na ktorej strane ma závrate chytali viac. Urobila som si to len pred chvýlou a ak neviem, či to pomohlo, ale myslím, že áno. Ale pri prevádzaní ma chytili závrate.
Ale ak si myslíte, že nie ste taký zúfalí ako ja, tak to radšej nerobte!

Myškaa

Dobrý deň ja sa chcem spýtať či mi neviete poradiť, ja som väčšinou mala takéto závraty raz za čas, vraj kvoli nízkemu tlaku...ale teraz ich mam už tri dni, nemôžem spávať a keď pozriem nadol tak sa mi zakrúti celý svet...Môžete mi prosím niekto poradiť?

keksa

ja som na tom dnes hrozne, nechapem vstala som a ako opita a zle na zaludok, zvazujem ze zavolam muza nech ma vezme na pohotovost, od rana ma to drzi, bleda som, netusim co sa so mnou deje, vcera mi nic nebolo, brala som týžden antibiotika Ciplox, vcera som ich akurat dobrala, moze to ma suvis?

staticka

Ahojte, môj problém s točením hlavou začal asi pred pol rokom z ničoho nič celá som zbledla mala som pocit že odpadnem, do toho žalúdková nevolnosť, grganie. Myslela som, že to prejde no mala som pocit že každým dňom sa to zhoršuje, ked som išla z roboty bola som rada že som sa doplazila aspoň na zastávku myslela som že odpadnem. Robili mi rôzne vyšetrenie od internistu cez neurologa CT a MR hlavy kde mi našli malý nezhubný nádor, ktorý ale moje problémy ževraj nezapríčinuje. Nakoniec mi dali antidepresíva ževraj to je psychického rázu (tí čo majú panickú poruchu a úzkosť asi vedia) možno to mám aj ja. Stav sa mi z liekov zlepšil, viem normálne fungovať no tie pocity niekedy že som mimo a cítim sa divno v malom množstve ostali, mám do toho aj nízky tlak, keď sa zohnem alebo niečo robím mám pocit že mi srdce vyskočí z hrude. Mám 22 rokov a dúfam, že sa to raz zlepší a budem ako kedysi.

cachrik

ahojte som strasne rada ze je niekto ako ja a ze ma aj niekto chape ja mam tiez problemy teraz mi zistili ze mam problemy s chrbticou a tiez mam problemy ze mi je na zvracanie a vsetko sa mi toci ako na kolotoci:)ale tiez mavam panicke poruchy ale iba nejaky mesiac ak niekto viete ako sa toho zbavit napiste mi prosim dakujem

jajkafr

kikushqa
a tlak máš aký? môže to byť hocičo najlepšiu odpoveď ti dá asi lekár po dôkladnom vyšetrení

kikushqa

aojte....takse aj ja mam zavraty abo daco take newim....prsote zrazu sa mi tak zastavy svet ci co..aa mam taky divny pocth skor heh v zaludku newm ptm sa mi toci hlava..aa vobec jak kebyse prestanem existovath no newiem vam to opisat proste mi je say zlee..aa ´taketo mam aj 3krat za den..okrm toho dakedy sa mi aj zahmlie pred ocami aa skoro ze neodpadnem..ouu..newite co to mose byt..??:.boo pijem dost..takse nemam potuchy..aje neni to 2-krat prijemne...