MASLO MLIEKO

damian

No jo, Kakaove, existuju mlieka rastlinne, ako ryzove a ovsene. No jo, ty nese buchty! Samozrejme, chapem, je to pochutka ty buchty. Ale, rozmyslal niekto o tom, aku a ci maju buchty vyzivovu hodnotu??? Biela muka, drozdie, mlieko, cukor a prazene maslo - adherna kombinacia akoby atomovej bomby na vyvin plesni v tenkom creve. Vsetky suroviny sa povazuju za plesnotvorne a plesen podporujuce. A tym nas napchavali aj v skolskych a ROH kuchyniach. A ze vraj jedalnicek bol zostavovany (pseudo)odbornikmi na vyzivu. Dalsou odbornostou boli rezance s tvarohom a cukrom a maslom.

sedmikraska

ja kupujem len plnotucne mlieko, tie ostatne su podla mna bez chuti. Na chlebik Floru s maslovou prichutou a kockove maslo s cesnakovou prichutou, mnam :)

RNG

kakaove mliecko, ja som si robil urcity cas na ranajky ovsenne vlocky, s lyzicou pomletych lanovych semien (niekedy tekvicovych alebo orechov a mandli) a zalieval som to casto ovocnou ci zeleninovou stavou.) Nechal som to v ladnicke 1/2 hodiny dobre nasiaknut stavu

kakaove mliecko

No jo damian, ale to si mam trebars kazde rano ovsene vlocky zalievat vodou? Alebo krupicova kasa z vody? Atd. Jednoducho to mlieko je potrebne na pripravu roznych jedal. Alebo vezmi len obycajne buchty, nehovorim ze by sa nedali zapit vodou, ale o kolko lepsie je to zapit mliekom a tak. Ja vody pijem dost,ale pomimo toho aj vela mlieka.

RNG

Perla, Rama a ine su vsetko priemyselne spracovane rastlinne a zivocisne tuky.
Odporucam len prirodne, panenske a za studena vytlacane, bez chemie.
Rafinacia a rozne vytazovacie prostriedky zmenia ich zlozenie na neprirodzene pre telo.A z toho su skor ci neskor rozne nasledky.

kakaove mliecko

Meeee, kam na to chodis prosim ta? :D
Ja mam najradsej nizkotucne mlieko...rajo..to s tym cerveno-bielym obalom...podla mna chuti najlepsie...nie ako voda :-/...iny uz temer ani nevypijem...a teraz uz ani neviem ci nasavat mlieko, bo ked si precitam niektore fora o mliecnych produktoch tak mi je na figu...uz vazne neviem co dat do ust a co nie!