Dovolenka v Tunise

Príspevok v téme: Dovolenka v Tunise
zuzka*

Chystame sa v auguste na dovolenku a zvazujeme Tunis. Chcela by som sa opytat tych co tam uz boli ci boli spokojny? Ake ja tam more, sluzby a prostredie. Na co si treba davat pripadny pozor. A ci je potrebne sa dat na nieco zaockovat.Pripadne cez aku cestovku ste tam isli. Piste dobre aj zle skusenosti, ktore ste mali. Dik.

Labouche

Bol som v Tunise 4 krat.Ina krajina iny ludia.Bolo tam velmi fajn a prijemne.Nezazil som ani spinu ani to,ze by nas niekto bol obtazoval na plazi a ani ze niekto chytal niekoho za zadok.Tunisania radi pri obchodoch zjednavaju a to sa nemusi nasim Slovakom pozdavat.Ja som sa stretol s prijemnymi ludmi.Samo v kazdej krajine su hlupaci tak ako u nas.Oni vedia tesit aj zmalickosti napriek tomu,ze neziju v luxuse.Vedia si cenit svoju robotu.Velmi sa snaili aby zakaznici boli v hotely spokojny vratane delegatov.Samozrejme ak su Slovaci dotieravi res. sa na stale nieco stazuju aj oni maju soje hranice a v tom pripade vam urcite nevyhoveju.Co sa tyka stravi ta bola tiez faj bolo z coho vyberat.Samo Slovaci ked maju All in kluziv jedia jedno cez druhe a na druhy den sa potom stazuju,ze nie je z coho vybrat.Co sa tyka zdravonych problemov tie sme tiez ziadne nemali.Navstivil som ( Prima Life garden park,Tapsus,Dianna Rimell,Hotel Zhephiere Spa.)

kacenkaaa

ja tam uz nikdy nepojdem...su tam nadrzani chlapi slizki ktori lne civia po tych cudzinkach,tlapaju po riti,su nechutni a vykrikuju po zenach ako po nejakch stetkach.mozno sa oni tak normalne prejavuju,ale ja ako slovenka som to tu na slovensku nezazila nikdy,tak ma to tam dost otravovalo..treba si davat pozor na plazovych playboyov(tak ich tam volaju niektori)..proste ak by som tam sla tak iba v sprievode svojho draheho aby videli ze nie som tam sama..inak ked vidia zenu samu,hlavne trosku moletky,ale nemusia byt iba take,tak su uplne zhavi ti chlapi tam..fuj bolo mi z toho zle..tak vela stastia..inak je tam krasne,zaujimave mesta,my sme nemali najkrajsie more,bolo trosku spinave,ale ako kde noo..peknu dovolenku zelam

fraise

bola som v sousse, el hana beach, avsak jednu noc sme museli stravit v el hana residence, co je **** hotel a bol 100krat otrasnejsi ako *** el hana beach. akoze na hotel si nestazujem, strava jednotvarna, ale bolo mi to jedno, pokial mam cistu izbu som spokojna.
kto nechce verit, nemusi, pisem pre tych co sa tam chystaju s velkymi ocakavaniami ako ja.
dodavam, ze este cestou z letiska busom do hotela vsetci turisti mali otvorene usta, ze do akeho geta sa dostali, skoda, ze som tie hlasky nenahravala.
a o obtazovani - na plazi domorody cigan tunisan chyti babu za rit, aj ked sa prechadza s chalanom po plazi. toto som teda este nezazila. tunisnia obtazuju kazdu turistku, je jedno ci ma 20 alebo 50. pripadali mi ako supy.
mozno sa tam niekomu paci, ja mu to neberiem, kazdy mame ine naroky na dovolenku, ale ja som ocakavala uplne nieco ine.

veronika

ach jaj geria, neurazaj..kazdy vie, ze tunis je hlavne mesto tuniska..a co ma byt?? si myslis, ze jedina ovladas tuto info??sa zobud

jablonkaa

aj ja odporucam grecko, ale ani nie samotnu pevninu, aj ked co sa tyka historie, su tam velmi cenne poklady. kvoli pristupu k turistom by som odporucila viac grecke ostrovy, nezavana to tam este tak tvrdym biznisom.
na spinu, neporiadok a neuhladenost by sa vsak dalo stazovat takmer v kazdej juzanskej krajine, patri to uz tak trochu k pohodlnej nature domorodych ludi, pravdaze, s vynimkou hotelovych komplexov najvyssej kategorie. tie mi vsak zas pripadaju velmi chladne, personal sa usmeje a pozdravi preto, ze su zato plateni.
pre mna je dovolenkova pohoda aj to, ked sa domaci pan majitel pozdravi, opyta sa, ako sa mate a do ruky vtlaci misku este teplych, od slnka vyhriatych rajciakov :-)

lea

a inak s tou hygienou- pracujem teraz vo francuzsku a este sa mi nestalo, ze by mi bagetu podali v potravinach hygienickym sposobom, vzdy rukou, ktorou predavacka cely den vydava peniaze, zlate slovensko a nasi hygienici.

lea

fraisee, no to sa mi nechce verit, asi ste si potom nevybrali moc dobry hotel, my sme boli myslim v 4hviezdovom a bolo tam fajn, blizko ostrova djerba ale na pevnine. strava bola pestra, ale vadili mi vsade pritomne muchy, tak som pre istotu nejedla nic surove, iba varene potraviny a nic mi nebolo za cely tyzden, frajer jedol aj salaty a tiez bol ok. predavaci otravni, to je pravda, ale nie na zeny, to si nedovolia, ale skor sa vesal jeden na frajera, aj mu pusu dal na lice, ten moj mal velke problemy sa ovladnut a poriadnu mu tam nestrelit :-) celkovo urcite odporucam Grecko, ale Tunisko sa v pohode dalo prezit

veronika

ahojte! ja som bola v Tunisku, konkretne v Sousse v auguste 2005. Byvali sme v hoteli Chems el Hana, hotel aj izba boli super, aj jedlo, aj okolie hotela, krasna plaz, aj more bolo ciste. My sme si zaplatili aj dvojdenny vylet po Tunisku: Sahara, horske oazy, jazero Chote el jerid--navsteva berberov..odporucam, bola to skvela dovolenka, ludia boli mili..velmi sa nam tam pacilo.