Mam po styridsiatke a je mi fajn

hanuš.ka

Peknu nedeľu prajem. Ako čitam vaše slová o minulosti, tak sa mi vynoril pred očami obraz zo 68 - eho roku, mala som vtedy 5 rokov a sovietske tanky ako brázdili našimi cestami mi ostali v pamäti ako nezabudnuteľný obrázok. Potom po rokoch- manifestácie,.. tuzex,.. a všetko to čo opisujete. Ale takí sme boli.

invero

ahojcek Tinka a ostatne babenky,chichunam sa tu na monitor aj som asi oprskala klavesnicu s kavou hihi teda vy ste si ale uzivali v tej Viedni???vianocny punc-to je taky jazykoviazac,hlavne ze vam bolo velmi prijemne,smiech je korenim zivota a dobry pocit aspon na par hodin je na nezaplatenie.Teda? matematika nesla,co?hi hi,to neva.....Veru aj ja by som isla do Viedne,naposledy som tam bola hned po pade tej nasej zeleznej opony,ked si na to spomeniem idem puknut od smiechu a presne mi to pripomenie ako sme sa spravali aj v Benatkach-ako vo filme Slunce,seno....boze to je teda nase zrkadlo,nabyt tohto filmu ani nevieme ako sme my slovac a cesi vyvadzali,ked si spomeniem ako sme na namesti Marca Pola rozbalili to nase kura!!!!!no hruza a des vsade dookola samy rezen,sama pasteka.....deti maju z nas srandu...nieco podobne bolo aj vo Viedni,tam sme sa cestou z tych Benatok zastavili,kazdy navlacil do autobusu vsetko mozne od microvlniek az po neviem ake hrnce a podobne vraj !vyhodne veci.My sma tam boli bez deti,tak sme len take drobnosti pre nich a stihli sme navstevu muzea a miestneho parku,znameho kostola ,pratra.A tak sme namiesto Mariahilfestrasse,kde vsetci nakupovali ako besny videli aj pamiatky.Uz vtedy som hovorila,ze by som tam rada zavitala v predvianocnom case koli atmosfere a chcela to vsetko vidiet v noci,snad sa mi to raz splni.Tak a teraz idem dovarit ten nas obed,muz lezi s nadchou a kycha na vsetky svetove stran, juj ako ma s tym s......on nevie potichu,vraj by ho rotrhlo a mna trha z neho,vzdy vyskocim 2m,boze.....tak cakam kedy zacnem ja,lebo nas vobec nesanuje....majte sa pekne a peknu nedelu aj ked je vonku ,ze by ani psa....no aj ta nasa,nema rada toto pocasie,urobi co treba a meteli domov jak Schumacher..papa.

tina

Ahoj Inverka moja :}}Tak som rada, ze sa ti vylet podaril a aj si sa nasmiala, muselo to byt ozaj zabavne s tou helmou. Ja som sa pred hodinkou vratila z Viedne, bola velmi pekne vyzdobena a vyniklo to hlavne po zotmeni, len skoda, ze sme uz odchadzali. Ludi bolo vela, s autobusom sme nastastie mohli ist az do centra, lebo sme boli cez cestovku. Naobliekala som sa +som si obula goratexy, takze zima mi nebola, no boli tam modelky v minisukniach a tie sa riadne drglovali od zimy. Prsat nam vobec neprsalo, co bolo fajn. Velmi sme sa nasmiali po tom, ako sme si kupili punc a po jeho vypiti sme neboli schopne vypocitat, kolko je 29:5, no tak sme sa narehotali, az nam tiekli slzy.Skoda, ze som nemala cas ist na vystavu obrazov Vincenta van Gogha, tie fronty na vstupenku boli neskutocne.Na druhej strane sme mali stastie, lebo sme sa boli pozriet v kaplnke, kde su ulozene srdcia rakuskych panovnikov a turistov tam pustaju iba malokedy-vraj. Tiez tam bol imitator Mozarta, cely nafarbeny zlatou farbou, ale dcera sa k nemu nechcela postavit, lebo tam babam vypiskoval Malu nocnu hudbu , tancoval s nimi a na zaver im pobozkal ruku.Skoda, ze nemohol ist aj manzel, ale strazil synacika -psika-haha.Nemame ho kde nechavat, ked ideme na dlhsiu dobu prec.
Jannett a Wowo, som rada, ze sa vam podarilo najst novych a lepsich partnerov, nech vam to stastie vydrzi!!!
Tak sa zatial majte a Anrieta, dufam , ze je uz lepsie!

invero

tak este raz caute.Tinka, tak darceky k vianociam sme si zrealizovali prave vyletom do Rima,u nas to nejako s tymi darcekami moc neprehaname,ved vianoce su predsa o inom,no vzdy tam nieco symbolicke najdeme,moj manzel to ma najlahsie,mozno to niekto odsudi,ale najdem si pod stromcekom obalku,kde mam napisane,ze ma strasne moc miluje a ze si mam kupit to, po com tuzim.Zvycajne si nekupim nic az ked potrebujem.Kazdorocne mu horia termniny a ma pred vianocami strasne vela v prace uzavriet vsetko do konca roka.Ty mas taku zabku,jej to je este super,moja dcera velmi pekne kreslila od malicka,milovala vsetko co sa malovania tyka,takze sa vzdy tesila tomu co potrebovala,pamatam si ,ze tuzila mat prave baletne topanky,tak som jej ich dala usit,hoci na balet pred tym nechodila,plakali sme stastim s nou,baletila 3r a potom stepovala,takze opat mala kazdy rok nove stepky,je to dost drahe tak sme darceky riesili take co kto potreboval.
No a RIM?byvali sme dost daleko od centra ale vobec nebol problem sa rychlo a lacno dostat do centra,kupili sme si 3dnovy listok na vsetky dopravne prostriedky za 11eur a to nebolo vela,lebo sme presli Rim krizom krazom,nemaju tam dopravny poriadok,ale metro,autobusy,trolejbusy,vlaciky chodia stale,vobec necakate.Mesto je plne ludi z celeho sveta,bohuzial je tam velmi vela zobrajucich zien s detmi,bezdomovcov a vselijakych postihnutych a zmrzacenych ludi na ulici,doslova vas obtazuju a citovo vydieraju.Keby "CLOVEK" mohol,tak by toto vsetko na svete neexistovalo, ale to to keby......Koloseum je obdivuhodne,hned sa mi vybavil film Gladiator a vsetko co sa tam udialo,vonku pred koloseom boli dobovo obleceny gladiatori a ochotne s vami pozuju pred fotoaparatmi,vypytaju si decentne za to 10 eur,maju to napisane na dlani,ale stoji to za to,nasmiali sme sa az mi slzy tiekly,moj muz je 173cm vysoky,ale prinom bol ako stuplik,a ked mu dal na hlavu svoju helmu,tak mu zacvakla-prepadla sa az na bradu,gladiator mu ju ochotne nadvihol,lebo by moj muz na nas nevidel a tiez ten mec mu bol velky...este teraz sa na tom rehocem,stalo to za to,skutocne to boli chlapi-ozruty.Skoro vsetky pamiatky sme videli,len muzea sme nestihli.Ja som sa tesila do Vatikanu,aj tam sme nestihli vsetko pochodit ale znamu Sixtinsku kaplnku sme navstivili,je to neskutocne nadherne ta architektura je obdivuhodna,zname diela,Michalagela,da Vinciho,to je nieco nadherne,odporucam kazdemu.Opustali sme Rim v peknom akoby jarnom pocasi a ked sme vystupili z letadla do zasnezenej Blavy myslela som ze zmrznem,skoro som odrhla tu tyc v autobuse,ako so mnou drglovalo.Bola som po dlhej dobe niekde mimo domu a pacilo sa mi.Tak a idem pozerat Slavika pekny sobotny vecer,piste babenky predsa sa nedame zahanbit.

jannett691

akoj anrieta mne uz tiez chyba malo do 40 tiez som 3 roky rozvedena tiez bolo velmi zle a viem co citis ale poviem ti jedno ver ze na lasku nie je nikdy neskoro stretla som muza s ktorym mi je dobre a ver ze na ex si nespomeniem ved ani niet preco opustil rodinu pre druhu zenu s priatelom chodime na dovolenky po ktorych som pri ex mohla len snivat tym ti chcem povedat to ze sa mozes mat este lepsie ako si sa mala drzim ti palce pa

invero

Caute zienky,tak mame uprsanu a uzimenu sobotku,co vsetky porabate?Som rada,ze udrzujete stranku,vitam nove babenky,anrieta vzdy nieco konci a ine zacina,vsetko prebolia vsetko ma svoj cas,vzdy si treba povedat,ze ked nejde o zivot a nase zdravie a nasich najblizsich,tak sa da vsetko casom do poriadku.Mne tiez tieto dni nie je nejako do spevu,ale pred chvilou som citala velmi smutny pribeh zo zivota a hovorim si,ze moje starosti a bolesti su este ako tak v normale a snazim sa poucit z toho co nam kazdy den osud nadeli.musis verit,ze ta skutocne stastie a radost este len caka,tak ako wowo1.
Tak a teraz o Rime.Mali sme sa velmi fajn,v piatok nam sice prsalo ale potom bolo krasne az do pondelka.Mesto je prekrasne,stihli sme navstivit skoro vsetko co sme si naplanovali okrem niektorych muzeii,ale to je nemozne stihnut za par dni bez stvania,drahy ma uz zenie od PC ale napisem neskor viac,dodam ze sa mi v RIME pacilo a deti nas milo prekvapili no o tom na buduce.

wowo1

anrieta, ja som cerstva 40 za pol roka,, vstah som si nasla a idem sa prvy krat vydavat az teraz.40 sa mi vobec nezda vela,a o moc lepsi je to vztah, ako ked som mala 28.V kazdej faze zivota clovek nejak inak miluje.Ja som sa s tym svojim nasla cez zoznamku na nete. {na 40pokus} ale stalo to za to.

invero

ahojte babenky tak uz som doma,ale nejako nestiham ist na net,zajtra vam napisem ako bolo,teda dufam,ze budem mat cas,zatial cauko a sladke sny.

tina

Ahojte, tak uz mame ozaj zimu. Invero, uz si doma? Ak ano, ako bolo? Ja idem v sobotu do Viedne, ale pocasie ma byt dost blbe, tak sa mi ani moc nechce. A co darceky?Uz mate nakupene? Trochu mam problem, co kupit dcere, ked bola mala, tak to bolo lahke, vzdy sa nasiel kopec hraciek a mala radost, teraz je uz tazsie nieco vymysliet...