Mŕtvy zub

Príspevok v téme: Mŕtvy zub
asa

Ahojte mam problem ako je uvedene v nadpise s mrtvym zubom mam ho ako predny presnejsie ako lavu 1tku co je dosst neprijemne. chcela by s om sa spytat ak ma niekto skusenosti ako sa da "opravit" takyto zub. Rozmyslala som nad korunkou alebo inplantatom{sice je veellmi drahy} radsej tu korunku ale problem je nakolko je to predny zub nemozes ostat bez neho dlhsie ako 2 dni kt. si pokryjem dovolenkou..dakujem za vsetky prispeky

xxxx

Ja som mal ten zub najprv deravy a zablombovany. Velakrat sa mi zub lamal. Potom mi vypadla blomba a nesiel som k zubarovi. Ked som tam siel Vybrala mi nerv, umrtvila.Musel som vyciciavat hnis a vypluvat. Od doby ked bol mrtvy to uz nikdy nebolelo. Potom rengen ci je tam zapal. vyplnila aj koren. Pol zuba s korenom umely. Pol zuba mrtva sklovina. neskor sa mi ta zlomila, tak mi ho obrusila na pahyl. Kedze bol mrtvy tak to nebolelo. Zobrala otlacok pahyla a okolitych zubov a za 4 dni som prisiel a nasadila. Po pozreti do zrkadla a zaplateni(pred tym som platil zalohu) ho na tvrdo nalepila. Uz mam krasny uplne prirodzene vyzerajuci zubM(maju na vyber aj 20 odtienov) a mam pokoj. Ale nemusi sa to kazdemu podarit. Su aj pripady ked tam zostane zapal,nevsimne si, alebo zle vybere nerv.

xxxx

Ja mam mrtvy zub. jednotku. Uz sa mi viac krat zlomil. Tak korunka 3200sk+doplatok poistovne. v pondelok vzala otlacok, v piatok nasadila.

leila

toto aj mne robila ale povedala ze sa boji pretoze ten zub je uz velmi citlivy a sa moze zlomit tym neustalym vrtanim hm tak neviem :(

sunimanka

ahojky.JA TI PORADíM!!!! tiež sa mi stalo to isté, lavá jednotka mi odumrela..len tak, začalo to dosť tmavnúť.môj zubrar automaticky ze spravíme korunku.no moja mamina zašla za odborníčkou a boli sme sa poradiť.povedala, že najlepší spôsob je chemické bielenie-zub sa vybieli zvnútra a da sa biela blomba.korunka je veľký zásah, lebo zub sa musí obrusovať..Tak som išla na to bielenie u sukromnej zubarky. zub som mala odumrety 1 rok , otvorila mi zub, vybielila a po tyzdni mi to vybrala a dala bielu blombu.zub mam krasny, biely, ako nový..konečne sa môžem usmievať..mam 20r.preto viem čo prežívaš. inak zub sa bieli na niekoľko sedení.najčastejšie na 3sedenia, ale kedze som mala odumrety iba rok, hned po tom prvom raze som to mala vybielene.jedno sedenie ma vyšlo 300sk +biela blomba 850Sk..a mam zubček krásny...takže veľa štastia a potom napíš ako si sa rozdhodla

asa

aj ja som v anglicku a to je ten problem na SVK budem necely tyzden a do tej doby to musi byt tiptop""''takze nejakych 12000 za korunku hm...pekne...ale co uz pre krasu vsetko...

leila

neviem ale jej napr vymodelovla cely zub tak pretoze jej vypadol a teraz ma akoby svoj a je len vymodelovany neviem viac o tom ale zistim je to aj moja zubarka takze tam nabehnem a poradim sa ci odporuca to aj na moj predny
je v poddunajskycg v BA

porad

no neviem,ci to boli ani nic,ja som si to nedala robit,ale viem,ze to robia na pockanie no a ked ma mamina taku dobru zubarku,tak skus...nerozumiem ale co je to to nadrabanie a kde je ta zubarka?to sa nalepi na tvoj zub,ci ako...hmhm