Neustale si davam kvapky do nosa

Príspevok v téme: Neustale si davam kvapky do nosa
nikolette

Ahojte.Prosim poradte mi,co mam robit?Neustale si davam kvpaky do nosa.Uz asi rok a pol,kazdy den.Vzdy ho mam upchaty.Snazim sa to obedzovat,ale napriklad vecer ked idem spat potrebujem mat volny nos,tak si musim strieknut kvapky aby som zaspala.Cez den sa krotim,ale v noci to neide :( Bola som uz u lekarky a nic mi nepomohla,alergicka nie som na nic,proste nemam ziaden problem.Az na to,ze neviem dychat.Chcem uz prestat s tymi kvapkami,lebo sa bojim,ze si nejako mozem ublizit,ale nenapada mi nic ine.Nemate pre mna nejaku radu?Za vs.prispevky budem vdacna.Dakujem.

alimraj

o probleme zavislosti uzivania kvapiek do nosa je dobry clanok v casopise Zdravie december 2008-Ahoj, som zavisla.Ja doporucujem pouzivanie sprejov s morskou vodou, ale hlavne prehodnotit stravu, vylucit cukr, bielu muku, maso ap.a njviac aspon raz do tyzdna vychadzku do lesa aspon 2-3 hodiny za kazdeho pocasia, to 100percentne pomoze,hlavne nehladat vyhovorky preco to nejde

sajfina

nemám,určite na 100%....a nemusíš v každej téme propagovať akupunktúru....a pľúca mi vyšetrovali a mám ich úplne OK,tak nestraš zbytočne ľudí

sajfina

ďakujem za podporu,našťastie v noci ma držala mamina,bo ani ona teraz dobre nespáva,je po operácii,tak som mala s kým v noci kecať,keď som už nespala a túto noc bude u priateľa a ten na mňa dohliadne :)...ale dúfam,že sa vyspím lepšie ako včera,naozaj cítim úľavu v dýchaní....a aby som nezabudla,naparujem sa nad jahodníčkovým čajom,tak aj to zrejme pomáha

zuzana12345

sajfina drž sa keď si to toľko vydržala,pôjde to už len k lepšiemu.Ja viem že tie začiatky sú hrozné,ale dá sa to vydržať.Najhoršie sú noci.Ja som si tiež rátala hodiny koľko som vydržala.Tak som skončila aj s fajčením.

sajfina

už som vydržala 36 hodín a naozaj pociťujem úľavu,už sa mi lepši dýcha ako včera,tak sa z toho teším....hm a ja nemám choré pľúca

mjanik

váš nos neničte masťami a kvapkami,lebo tu nejde o nosnú chorobu,ale o choré pľúca,preto, ak sa skutočne chcete zbaviť tohto problému,vyľadajte akupunktúru a dajte si preliečiť pľúca a problém rýchlo zmizne!!!!

kamoska

ja som mala podobne problém ešte pred pár týždňami, som to tu aj písala do témy a niekto mi odporučil Physiomer.Je to roztok morskej vody, nic ine. No a robila som to intuitívne tak, ako sa tu píše, nastriekala som si Physomer do obidvoch dierok, chvilu som dychala ustami, aby mi ta morska voda v nose zaucinkovala, potom som sa vysmrkala a potom som si iba do jednej dierky nastriekala Muconasal (od toho som bola a zavisla 2 roky). Nasledujuci raz som si strekla do druhej dierky, teda na striedacku. Muconasal som si striekala teda iba rano a vecer, vzdy do inej dierky a cez den 2x obidve dierky Psysiomer. Za tri dni som bola OK.Treba to zacat cez vikend, lebo vtedy si mozte dovolit sa o seba starat a nebude natolko podrazdeni.

sajfina

Ben ja nie som na nič alergická,teda aspoň na nič nedošli na alergológii...ale už som vydržala momentálne 29 hodín bez Olynthu,čo je po dvoch rokoch fakt super,síce som sa v noci skoro nevyspala,ale som odhodlaná vydržať,nechcem byť závislá na kvapkách do nosa...a Nasonex mi dal teraz na 2 mesaace a potom kontrola,tak veeeľmi dúfam,že už to prejde....a u mňa vraj táto závislosť vznikla tak,že som mala dosť nízku imunitu a aj 6-7krát do roka som bývala chorá,pri každej chorobe som mala nádchu a vždy som úžívala Olynth-aspoň 1-2balenia a sliznica si na neho zvykla a teraz si ho stále vyžaduje,vraj treba len pevnú vôľu a prejde to.

zuzana12345

Som na tom podobne,dlhé roky som si kvapkala aj niekoľko krát denne a vyskúšala som hádam všetky dostupné kvapky.Chytala ma panika keď mi došli.Až môj manžel ma musel upozorniť že to čo robím nie je normálne.Snažila som sa to zredukovať tak som si kvapkala len pred spaním.Nakoniec asi pred rokom som prestala úplne.Vydržala som to,tiež si občas striekam morskú soľ,ale za celý čas som sa ešte poriadne nosom nenadýchla.Dokážem spať,ale nos mám stále zapchatý,takže neviem či nebudem musieťísť na ORL.