Tajomstvo - The Secret

Príspevok v téme: Tajomstvo - The Secret
aduliena

Možno si niektorí poviete, že sem táto téma nepatrí. Myslím si však, že súvisí s duševným zdravím. Veľmi by som Vám všetkým bola vďačná, keby ste sem prispeli svojimi skúsenosťami, názormi a postrehmi.
Ide o knihu, dvd alebo cd The Secret - Tajomstvo od Rhondy Byrne.
Čo na to hovoríte tí, ktorí ste to čítali alebo videli? Funguje to, pomôže, je na tom nejaká pravda?
Ďakujem za vaše príspevky.

ta3

neda mi nereagovat, stotoznujem sa s nazormi Blade, Musska, Cipobh, Duro, Vierkavav, Deria

ja verim na silu myslienky, kazda myslienka, pozitivna ci negativna ma urcitu energiu, cim je myslienka vyslovena, ci iba pomyslena, s vacsou emociou (tuzbou, zlostou), tym je energia a teda aj ucinok myslienky vyssi, pozitivne myslienky pomahaju realizovat nase tuzby, negativne skodia nasmu zdraviu, maria nasu spokojnost a stastie, dokonca v extremnych pripadoch mozu privodit smrt, uz som tu raz spominala, ze boli robene rozne pokusy na vaznoch odsudenych na smrt alebo dozivotie, jedneho ulozili do vane s vodou, zaviazali mu oci, skrtli mu po zilach na zapastiach tupym predmetom a povedali: tak, prerezali sme Ti zily, takze pomaly vykrvacas a zomries, dotycny vazen uveril co mu povedali a dostal taky strach zo smrti, ze fakt dostal infarkt a zomrel, cize sila jeho vlastnej myslienky ho zabila, vsetci vieme o ucinkoch placeba, tam tiez posobi sila myslienky (viery) v uzdravenie, sama som krasnym prikladom toho, aku moc maju nase myslienky, tuzby a zelania a ako zazracne funguje pozitivne myslenie

ahoj Sweater, vidim, ze Ti vrta hlavou ako to, ze sa niekto uz narodi mentalne postihnuty a teda ten si ani nijako nemoze pomoct pozitivnym myslenim, pricinu postihnutia vidim v minulych zivotoch (prave toto je silny fakt, ktory ma presviedca o reinkarnacii a karme) a mas pravdu, ze niektori aj dusevne zdravi ludia su toho nie schopni, respektivne ze pozitivne myslenie u nich nefunguje, to mas tak, pozitivne myslenie nefunguje tak, ze si zazelam, aby som vyzdravel z takej alebo onakej choroby, aby som dosiahol to alebo ono a iba necinne cakam ako na spasenie, jeden den tomu verim, druhy den mam o tom pochybnosti, takto to fakt nefunguje, pecene holuby do ust same od seba nepadaju, aby sa splnilo zelanie, na tom treba velku dusevnu silu, tuzba po splneni zelania musi pramenit z hlbky duse, viera, ze sa to splni musi byt neochvejna a clovek musi mat nesmiernu trpezlivost, toto vsak kazdy nedokaze, preto sa mnohym zda, ze pozitivne myslenie su bludy, ja som mala sen, ktory vsetci okolo mna bez rozdielu povazovali za detsku fantasmagoriu, nieco totalne nerealne, za takychto okolnosti bolo pre mna velmi tazke zotrvat vo svojej viere a odhodlani to uskutocnit, stalo ma to vela energie, ale napokon som dosiahla to, comu nikto neveril a to len a len vdaka mojej nekonecnej tuzbe, viere a trpezlivosti, osobnych skusenosti a dokazov o sile myslienky mam vela, len tu nie je priestor ich rozoberat

Secret

To je zasa nejaká nová somarina. Do čerta, veď neverte akejkoľvek volovine. Ja ak po niečom túžim tak idem a kúpim si to, nebudem ako debil myslieť že to budem mať a čakať že to možno aj budem mať a možno sa aj toho dožijem. Buď to mám hneď alebo kašlem na to. Celá tá kniha je jedna fantasmagorina. Jediné jej plus je v tom že autor sa na nej slušne nabalil, podľa mňa je to rovnaká kravina ako celá biblia. Tej tiež plno magorov verí.

sweater

Jedna vec mi na tom nesedi, hovoria tam nieco take, ze kazdi clovek ma v rukach svoj zivot a pomocou myslienok dokaze cokolvek, ludia co zle vidia su mozu svojpomocne uzdravit zrak, po vaznom uraze sa zotavit a to vsetko pomocou myslienok, a prichadzame ku korenu mojich uvah, co potom take dieta, ktore sa narodi s mentalnym postihnutim? alebo aj ostatny ludia, ktory svoje myslienky nedokazu usporiadat tak, aby mohli vyuzivat tento zakon vesmiru?

Deria

no, s tym pozitivnym myslenim to nie je ziadny blud, mohla som sa o tom x krat sama presvedcit. doporucujem tiez knihu od josef murphy: zakony myslenia a viery a sila nasho podvedomia, obidve su rovnako dobre. Ked mi je tazko, staci mi precitat 2-3 strany a je mi ovela lepsie. Velmi zaujimave a dobre pisane, taku knihu nestaci precitat raz ako roman ale treba ju mat doma. najdete v nej "recept" na kazdy problem. potom je uz len na vas, ako viete ovladat svoje myslenie. keby to bolo jednoduche, tak by nebolo na zemi nestastnych. lenze na sebe treba aj pracovat a mat vydrz a to je ten problem, ktory nie kazdy zvladne. a potom, skuste pozitivne mysliet, ked ste smrtelne chori alebo vam prave najblizsia osoba zomrela, je to prekliate tazke, lebo podvedomie sa neda oklamat a v nom je prave ta sila, co nas riadi ale ktoru my sami ovplyvnujeme. vy si mozete 100x hovorit, ze vsetko bude o.k. ale vase podvedomie tomu neveri, (lebo vy tomu v kutiku srdca, teda v podvedomi, neverite) takze je logicke, ze to nemoze ani fungovat. ale netreba sa vzdat. z toho vyplyva, ze ti, ktori tomu uz zo zaciatku neveria, nema ani vyznam, aby to citali, lebo im to nepomoze.
vierkavav, uplne sa stotoznujem s tym, co pises.

vierkavav

Poznam knihu aj dvd.Ja sa venujem mam urcite schopnosti venujemm sa energiam.Kazde vyslovene slovo bud je pozitivne,alebo negativne posobi okolo nas.Niektori ludia netusia preco su nervozny a nedari sa im vsetko je energia.Nevidiet ju necitit,nechuti.Nic nieje nahoda ci sa napr.clovek stretne s inym clovekom v tom danom okamziku,urobi to ,alebno ono.Vsetko ma svoj zmysel a vyznam,nic nieje nahoda.O tejto teme sa da bavit hodiny,dni stale.Co clovek to nazor,je to na kazom,kto comu veri.Dolezite je verit,pozitivne a verit,ze bude dobre,negativne myslienky vypustit so zivota,viem,ze sa lahko hovori a tazko kona no funguje to necakajte zazraky hned.Treba sa vediet naucit odpustat,od srdca s duse.Nie iba slovom a vtedy pochopite o co to cele je.Najprv sa naucte mat seba radi,a ludi okolo seba.Zijte pre kazdy den ako by bol posledny.Dakujte za to ze tu ste aj za to zle,co sa vam stalo,lebo casom pochopite,ze vsetko malo svoj vyznam preco sa tak stalo.Aby ste sa poucili a pochopili.Prajem vsetkym krasny den a zivot,lebo je nadherny aj ked obcas pride burka.Vsetko je tak ako ma byt.

pimpinka

a kedy máte čas myslieť na to čo chcete? ja makám od rána do večera a nemám síl ešte si predstavovať čo chcem atď.a keď sa aj do toho pustím neviem v tom zotrvať a tým pádom je to o ničom,,,existuje na to nejaký recept?návod?

xtina1711

mne sa splnili dve želania za jeden večer a to som len prvý raz videla poobede ale to už pred rokom:) no teraz sa mi rozpadol vzťah, je to už 11 dní, chlapec ma nechce no ja stále verím že sa dáme zase dokopy....

VV

Ahoj Duro
mam podobny nazor na vec ako Ty.
Je velmi tazke naozaj tomu verit, ale myslienky pritahuju reakcie okolo nas..v dobrom aj zlom. Vela krat som to zazila a vela veci sa mi objasnilo az po precitani Tajomstva

blud

Skutocne "originalne" dielo vymyvania mozgov od hnutia NEW AGE = new anticrist...

Odorucam si do konca pozriet, tam je ich povod aj zamer

www.modlitba.sk