Krvácanie pri stolici

njurrrr

Ja mam 17 a tiez sa mi to obcas stava. Trva to taky tyzden alebo 2 a znova prestane. Je to jasnocervena krv nieje toho vela a je aj na toaletnom papiery. To su tie vnutorne hemeroidy?? a co to znamena?? to asi nieje vazne ze?

kikulka

Ivka 1,áno,keď krvácam,tak mám vždy aj bolesti...čo to znamená?
Jamilla12 si si istá?tak to by bol ešte snáď ten ,,lepší"prípad
Baby,ďakujem za Vaše odpovede,ste milé.

Ivka 1

Jasnočervená krv znamená krvácanie buď z hrubého čreva alebo z hemoroidov.Ak krv nieje zamiešaná v obsahu stolice ale je na povrchu a v takých pramienkoch,a ak je aj na toaletnom papieri a v mise,problém bude v konečníku alebo v análnom kanáliku.Jedná sa buď o hemoroidy alebo o trhlinku,ktorá vznikla vylučovaním veľkej,hrubej stolice.
Ak je krv v celej stolici a nielen na povrchu,uvažuje sa o malígnom nádore,ale môžu sa tak prejavovať aj polypy.
Máš vtedy pri vyprázdňovaní bolesti ?

kikulka

Ivka 1...a ak je krv jasnočervená a nie je jej veľa,tak čo to môže byť?lebo ja mám tento problém,napríklad mesiac krvácam pri stolici a potom zasa aj 2 mesiace nie a to už ale 2-3roky...onkologický problém to nie je,onkomarkery mám v poriadku,vyšetrovali mi ich z iného dôvodu

Ivka 1

Tiež odporúčam navštíviť lekára,môže to
byť prasknutý v vred alebo aj onkologické ochorenie.Závisí aj od farby krvi. Bola tmavočervená alebo jasnočervená ? Aké množstvo krvi to bolo? Bolesti nemá ?

Najčítanejšie články