poradte

Príspevok v téme: poradte
hanicka

ahojte,ja chcem pocut len nejaku radu alebo nejaku pomoc co by som mala robit ked mame doma takuto situaciu..moj otec pije, kazdy den si musi nieco dat.niekedy/teda casto/to prezenie a vtedy zazivame doma peklo..od malicka vzdy ked bol opity aj teraz nadava vulgarne mamine, ponizuje ju pred vsetkymi..je to strasne, stalo sa ze ju aj napadol.ked nieje opity tak je zase uplne iny, mily..ale to je malokedy. neviem co mam robit, vidim ze mamina je na tom uz zle, psychicky ju tyra. ja nemozem nijako pomoct.niekedy mam pocit ze ho nenavidim..nemozu za rozviest, lebo nemame sa kde odstahovat.mate niekto podobny problem? co mam robit?

spolocne

ladima - dobre si to napisala ze sami nevedia co zo sebou... ja by som sa najradsej odstahovala ale nemam kam.... sice je to o nieco lepsie ako kedysi uz nie su hadky velke ako byvali, ale pozerat sa na to je to odpor hnus... nie je to kazdy den to je pravda, ale ale aj tak. A tiez mam odmalicka zvyk obrhyzat si nechty.

ladima

... Treba odpustiť, aj po jedenástich rokoch, aby sa Tebe uľavilo.
Oni sú trosky na poľutovanie. Sami nevedia čo so sebou a verím tomu, že by chceli dobre a im sa nedá.

podobne

pripajam sa k vam,podobne skusenosti mam aj ja,nebol den aby otec neprisiel opity.Stale krik,vojna,porozbijane veci,
najhorsie na tom je to,ze som mamu zastavala branila,ale to sa otocilo proti,mne/nakoniec mama a sestra drzia s otcom a ja som ostala ta zla/Ja som na alkohol zanevrela,nepijem,len ked je nutne.A nespravodlive je na tom to,ze teraz som aj tak ja ta najhorsia v rodine a otec je ako boh.
Nikdy som o tom s nikym nerozpravala,co sa u nas deje.Najviac ma zarmutilo,ked ma par ludi zacali porovnavat s otcom,lebo vela ludi videlo,ako chodi otec opity a kazdy si mysli,ze ked v rodine otec pije,tak musia byt take aj deti,ale to sa kazdy myli,lebo ked clovek vidi tieto veci,tak sa mu zhnusia a skor znenavidi alkohol a pijanov.Skor spadne do toho taky,kto nepozna poriadne alkohol.Velmi tazko sa pisu tieto slova,lebo kto to nezazil tak to nepochopi,nikdy.

...

Ja mam tiez toto vsetko za sebou.Od malicka si nic ine nepamatam,iba ozrateho fotra,bitky,krik,nadavky,porozbijane okna alebo nabytok(aj sekerou)...A to komplet cela rodina musela znasat,vsetci mame nejaku tu pamiatku,rozbitu hlavu a tak.Sebe nikdy nechcel nic spravit.Ale uz 11 rokov je pod zemou,ciastocne si tam pomohol aj sam.Do konca zivota vsak budem mat z toho neurozy,hryziem si nechty...Urcite nikdy nebudem ako on.

hanicka

spolocne, viem ze sa to nepise lahko, ale mozno sa aspon vykecas, preto aj ja som napisala, a sa ti ulavi trosku.