negativna energia

Príspevok v téme: negativna energia
m1m2

Prosim vas, mam strasny problem s jednou osobou-zenou. Mozno to znie ako blbost, ale proste citim z nej cosi tak negativne ze si proste nemozem pomoct. Ja som velmi priatelskej povahy a nemam problem ozaj s nikym. Ale ked ju vidim, stupa mi z nej tlak, musim ist prec, ked sme v jednej miestnosti ja proste nemozem vydrzat, som nervozna, ked sa na mna pozrie normalne sa citim blbo.Teda skor mam pocit ze zazera a nie pozera. Neni to nijaky zensky rozmar prosto si to neviem vysvetlit. Ani sa dobre nepozname ale mam zo svojich pocitov strach. Najma ked som nutena ju stretavat. Proste vyzaruje na mna tak negativnu energiu. Mam pocit ze ma neznasa, ale to cosi zle som citila uz davno predtym. Kontaktu sa ani nevyhybam skor sa snazim tomu nejako celit ale neviem, nemozem, furt tie iste pocity dookola....Neviete mi poradit nejake stranky kde by som nasla nejaku odpoved na svoju otazku aky mam vlastne problem... Zazili ste niekedy nieco podobne?

rita

m1m2, ano exzistuju ludia, ktori vysielaju negat.energiu.Ked som citala tvoj prispevok, akoby som to pisala ja.Tiez sa snazim s ludmi dobre vychadzat, ale nie vzdy to ide.Ked natrafim na takeho, s ktorym nie som na jednej vlnovej dlzke, radsej jeho pritomnost uz nikdy nevyhladavam a snazim sa ho obchadzat.Ale poznam 2 ludi, z ktorych ide neskutocne zla negat.energia.To ked som v ich pritomnosti, normalne mi pride zle, zrychli sa mi tep, zvysi tlak.Normalne sa im neviem ani pozriet do oci.Pri komunikacii s nimi sa snazim vyhybat pohladu do oci, lebo mi je to v tomto pripade hrozne neprijemne, pride mi nevolno.Akonahle to urobim,ze sa nam nadlhsie stretnu pohlady, je mi na odpadnutie.Snazim sa vtedy, ak sa to da najradsej vyparit z ich blizkosti.Doslova vysielaju negat.energiu.Tento pocit neviem opisat, nie je to srach, ktory by som z nich mala, nebojim sa ich, ale mam pri nich taky neskutocne blbi pocit, normalne mi zmeravie cele telo.Normalne sa neviem s nimi porozpravat, akoby som stratila rec a najradsej by som odtial usla.Nikdy pred nikym sa takto nespravam.Nerozumiem tomu.Normalne pri predstave, zeby som s tymi osobami mala byt co len 10 min.sama, prepada ma zufalstvo a panika.
A je pravda aj to, ze nie som prva, ktora z nich ma takyto pocit.Potvrdilo mi to viacej ludi, ze tiez , najma z tej jednej z nich maju tie iste pocity.

m1m2

tak poviem ti ze minulost teda naozaj neriesim a nezaoberam sa tym. a musim aj povedat ze uz dlhsie som tieto problemy nemala...mozno ako povedala dada ze problem je niekde v mojej hlave len stale som neprisla na to ako sa tam dostal a co robim zle...normalne mi je lepsie ked o tom s niekym diskutujem aj ked len takto internetovo...

energetický upír

m1m2- močové cesty sú teda tvojim slabým miestom.Mohlo by to znamenať, že nezaobchádzaš správne s minulosťou. Nie je vhodné lipnutie na minulosti napr. nostalgia, prípadne ľútosť za tým čo bolo či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle.Žiť má človek hlavne v prítomnosti, lebo aj zmeny sa dajú robiť teraz, sila je v prítomnom okamihu.Treba sa zbaviť aj akéhokoľvek obviňovania seba či niekoho iného smerom do minulosti.Agresia/agresivita/ v človeku je buď vedomá alebo nevedomá.Ľudia, ktorí sú citlivejší/viac si pripúšťajú, sú etickejší, nechcú ubližovať/túto agresivitu v sebe potlačia, ale to tiež nie je dobré.Ono nestačí neubližovať, treba byť aktívne dobrý.Ale to je v niektorých prípadoch dosť ťažké, pre niekoho neprekonateľné - odpustiť a aspoň trochu mať rád .Chce to veľkú snahu, vytrvalosť, prekonať sám seba. Takže lepšie ja aspoň nereagovať na negativitu ako dať sa vyviesť z rovnováhy a odpovedať rovnako, keď človek nedokáže urobiť viac.

m1m2

dada mozno mas pravdu ze mam problem ja, ale ja ho chcem proste vyriesit. Ja tiez ignorujem a vyhybam sa ludom ktorych vidiet nechcem a nezaoberam sa tym,ale ako som pisala toto je cosi ine... stretavam ju obcas pri rodinnych navstevkach a obavam sa ze v buducnosti to bude moja pribuzna...ak pride nemozem odist len tak zrazu prec..ked na mna zazera niekedy mi je potom tak blbo...

dada

Myslim, ze mas iba ty problem...ty si to poptrebujes vyriesit v svojej hlavicke a mozno ta zenska je vcelku v poho a aj ked pises, ze vela ludom je nesympaticka, ale nepises nic konkretne , ci si s nou denne v praci, alebo ju a si povinna kazdy den trpiet vo svojej blizkosti a ak tak preco???
Ja som tiez priatelska a ak na mna niekto sa snazi vysielat negativa , ignorujem a vyhybam sa mu... a mam pokoj...

m1m2

Vies, ale nesympaticky ti moze byt hocikto a je ti to jedno. Poznam par ludi ktori mi nie su nejaki sympaticky, ale nemam s nimi problem, nezaoberam sa nimi. Nemoze mi byt predsa kazdy clovek sympaticky, ale toto je proste cosi ine. Z prveho pohladu som citila daco nedobre. Ja som sa snazila si vsugerovat ze sa tym nezaoberam ale stale sa k tomu vraciam. Staci jedno stretnutie a moj pokoj v dusi sa vytrati. cerveny naramok sa nosi proti urieknutiu ze? mne sa raz stalo ze som dostala z oci,po jednej svadbe... bolo to strasne, ani som nevedela co to je vtedy len mama a babka mi vraveli ze co to je.

esther

mozno je to aj o sugescii. neviem, ja som to prijala napr tak, ze su ludia, ktori mi su sympaticki hned a ti, druhi. proste to vidis uz z tych prvych viet, ktore spolu prehodite a z pohladov. zaujimalo by ma, co si o tom mysli energeticky upir? hm? alebo ze by sa clovek oslaboval tym, ze sa snazi vsugerovat si ze vlastne moze kaslat na toho cloveka, nestoji mu to za to?

musska

Skus nosit cervene oblecenie, alebo nejaky cerveny naramok na ruke a ked s nou budes hovorit, prekriz si ruky, alebo nohy. Po "kontakte" si chod umyt ruky, najlepsie az po laket. Malo by to pomoct.

m1m2

nad tym som presne uvazovala, ze kedy som sa na niekoho hnevala. Ak neratam take ozajstne prkotiny, ktore ma presli v priebehu dna, tak si pamatam, ze som citila strasny hnev na moju niekdajsiu najlepsiu kamaratku. Ale ten hnev netrval dlho, skor to bolo priserne sklamanie z cloveka, ktory mi vedome a priserne ublizil, tiez som sa vyhybala jej pritomnosti a tak. Ale ja som jej odpustila, snazila som sa to zvalit na akusi pubertiacku nerozvaznost a pozriet sa na to aj z jej uhla pohladu. Ale toto akosi nedokazem prekusnut. Priznavam ze som aj ja urobila v tomto mojom terajsom probleme par chyb, ktore trosku lutujem, aj ked neviem to uz nejako odcinit. Raz sa mi dokonca stala taka divna vec, ze ked sme sa stretli a ja som sa tak nejako znervoznila a vela som na to myslela ze ma priserne zacali boliet mocove cesty, bola som kedysi k tejto chorobe nachylna po prekonanom zapale, ale toto bolo podla mna psychickeho dovodu.
Casto ma napadaju myslienky na nu.Rozmyslam co to je. V poslednej dobe sa jej snazim vyhybat ale chcela by som pochopit svoje pocity. Inak vela ludi mi povedalo ze im je nesympaticka, ale kazdy nad tym kyvne rukou, len mne to nejako neda, ja citim cosi viac ako nesympatie.Dost si vsimam ludi a mam pocit ze celkom ich viem odhadnut. Inak energeticky upir, ty sa venujes tymto veciam? ja verim ze existuje nieco medzi nebom a zemou, aj som rozmyslala ze si precitam nejake knizky o aurach a nejakych tychto veciach.
A co ak som ja ta co v nej tu negativnu energiu vyvolava?

energetický upír

m1m2, skús teda s týmto pocitom nebojovať.Pripustiť, áno táto osoba mi nie je sympatická- tak si to pre seba skonštatovať a nevenovať tomu pozornosť/ energiu/,byť pri nej len nevyhnutný čas, komunikovať s ňou len o bežných veciach, krátko.Keď na niekoho myslíme, medzi nami a týmto človekom vzniká energetický most- dochádza k výmene informácií a energie.Každá negatívna myšlienka škodí. Ak o niekom zle zmýšľame, škodíme jemu aj sebe.Možeš mať v sebe aj potlačenú zlosť alebo nenávisť- vytesnila si ju, ale može byť v podvedomí. Porozmýšľaj, kedy si sa na niekoho veľmi hnevala hoci aj dávno v minulosti.