ČO ROBIŤ?

Petuska

Ja viem,ze sa nemusi zadarit..ved prave preto neviem co dalej..samozrejme,ze by som sa chcela zamestnat no co ak otehotniem v skusobnej a potom budem vyzerat ako blbec..vies na pohovoroch sa ma mozu opytat ci planujem dieta a ja budem hovorit,ze nie lebo viem,ze je to lepsie ako ked poviem ano..nechcem aby to vyzeralo ako z vypocitavosti..

carolline

Pisem ti to preto lebo kamoska takto spravila,dala vypoved a je teraz doma a pokusaju sa s manzelom o babatko.Kvoli stresom v praci sa jej nedarilo otehotniet tak myslela ze ked bude doma v klude pojde to rychlejsie,ale je doma uz vyse pol roka a nic tak nevie co ma teraz robit.Tiez sa nechce este zamestnat lebo co ked medzitym predsa otehotnie, som zvedava ako to dopadne.

carolline

Radsej si nastuduj priamo ten zakon co sa tyka takychto pripadov.Ja by som to neriskla aby si nezostala bez prostriedkov,poistenia atd. No pokial ste fin.zabezpeceni a nejde ti o peniaze tak nemas nad cim vahat.Len nikde nie je iste ze rychlo otehotnies,co ked sa vam nezadari aj 2 roky......

Petuska

Co sa tyka tej 6 mesacnej lehoty po prepusteni - to znamena, ze keby som otehotnela do siestich mesiacov od ukoncenia pracovnej zmluvy tak moj byvaly zamestnavatel mi bude prispievat na matersku?

Petuska

Ja tu lehotu uz nestihnem. V novembri mi konci pracovna zmluva. Vo firme som pracovala necelych 5 rokov a urcite platili odvody. To znamena, ze keby som otehotnela, tak by mi vyratali matersku za posledne 2 odpracovane roky? Spravne som to pochopila?

alica7

Zda sa mi ferovejsie zaplatit si radsej na par mesiacov dobrovolne nemocenske poistenie ako dobrovolne poistena osoba -- treba ale zacat platit minimalne 3 mesiace pred planovanym otehotnenim (platit si ale z maximalneho zakladu, t.j 1 239 Sk mesacne, materska je potom okolo 14 tis).. podrobnosti na jozefmihal.blogspot.com
Ak ste boli zamestnana v poslednych 2 rokoch a zamestnavatel platil odvody.. tak sa Vam razaju aj tieto mesiace (celkovo aspon 280 dni za posledne 2 roky pred porodom).. potom sa staci poistit z maximalneho zakladu a pustit sa hned do plodenia :) (p.s. doba posledneho poistenia pred porodom musi byt minimalne 26 týždňov nepretrzite!)

Petuska

Dakujem vam za prispevky..ale co ak sa stane, ze ma prijmu do noveho zamestnania a ja zostanem tehotna este v skusobnej dobe? Dostanem vypoved alebo nie? A ak by sa mi nepodarilo najst pracu z coho sa mi bude ratat materska kedze budem evidovana na urade prac? Viete?