Nemecky ovciak v panelaku?

Príspevok v téme: Nemecky ovciak v panelaku?
didus

...Ahojte :)chcela by som sa spytat,ma tu niekto skusenosti s nemeckym ovciakom?Teda mal ho niekto v byte?Moja mama mi slubila,ak sa mi podari zredukovat svoju hmotnost,ze by mi kupila psa po ktorom tuzim od nepamati :)len problem je ze jedinym psom ktoreho zboznujem je vlciak .... Myslite ze by to w sedem poschodovom panelaku bolo mozne???Ked ja chodim do skoly a mama do prace?A mam 14,cize o tej druhej zwyknem byt doma ...

hmmmmmmmm

didus otazka je ,ze ci si si vysnivala to vhodne plemeno.nie len kvoli velkosti, ale nem.ovciaky potrebuju ozaj doslednu vychovu, urcite nie su vhodne pre zaciatocnikov, ak nemas ziadnu skusensot s vychovou a vycvikom.dovodom,ze su dost ostre,tak aby si sa vyhla slamaniam a neprijemnostiam.inac, ak ma pes pravidelne vychadzky a aktivitu, je mu jedno ci je v panelaku/ale nesmie moc stekat, to by nebolo jedno susedom:-)/pes je svorkove zviera a chce byt v priotmnsoti svorky, non stop.nie priviazany pri bude, sam.vtedy vzika frustracia.

klobasa

Mali sme v byte cuvaca a kamaratka mala vlciaka. Ziaden problem len castejsie treba kefovat koberce. Nam ten cuvac strazil byt tak, ze aj cez noc sme mohli mat nezamknute dvere :) Niekedy nam sluzil tiez ako podnoz alebo nejaky zohrievac noh a to vtedy ked lezal pod stolom. Teraz je doba zla a ked budes kracat a pes bude vedla teba ... taky dobry vlciak...hm. Rano s nim pojdes von ty a potom s nim pojde mama ked pride domov....

vlcik

Mali sme v byte cuvaca a kamaratka mala vlciaka. Ziaden problem len castejsie treba kefovat koberce. Nam ten cuvac strazil byt tak, ze aj cez noc sme mohli mat nezamknute dvere :) Niekedy nam sluzil tiez ako podnoz alebo nejaky zohrievac noh a to vtedy ked lezal pod stolom. Teraz je doba zla a ked budes kracat a pes bude vedla teba ... taky dobry vlciak...hm. Rano s nim pojdes von ty a potom s nim pojde mama ked pride domov....

dedy

didus, ak si clovek uvedomi strasne mnozstvo psov zije v byte a nie len malych. poznam ludi co maju dnu i huskyho, co je vylozene severske plemeno, a co on robi? doma cele dni spi, a ked je von tak sa tiez prilis nenamaha a teplo mu nevadi
zalezi najma od povahy stenata. ak si vezmete kludne stena, je mozne ze stekat nebude takmer vobec vo vnutri, hoci v puberte kazdeho psa sa objavia ohryzene topanky a pod.... ale tomoze spravit akykolvek iny pes od YT po dogu.
Dalsia vec je, ak bude pes zvyknut od prveho dna na byt, tak on ani len nebude uvazovat nad tym, ze by mohol byt na nejakej zahrade a prisposobi sa i malemu bytu (urcite mu netreba jednu celu izbu). Pokial clovek velmi chce dokaze si prisposobit byt tak, aby v nom mohol mat i dogu, briarda a NO.
Ak psovi doprajes dostatok pohybu a podnetov tak v tom nevidím problém. Je pravda, že byťáci plznu celorocne, ale česanie dvakrat do týzdna to omnoho vylepšia. Keď bude pes od mala v byte tak si tam navykne a potom nebude problém nechávať ho doma aj samého počas práce, školy a pod...

Najlepsie by bolo, pokial si budete brat stena, ab bol tvoj oco prave tie prve dva mesiace doma, aby pomohol so starostlivostou v prve tyzdne, aby s nim chodil von po tom, co sa psik prebudi.
a ak chces nieco akcnejsie, bradáče to istia, a mas na vyber, maly, stredny (velky do bytu mozno nie). poznam bradaca, co prespi cely den, ale ked ho vezmes von je ako vymeneny, ale aj takeho co sa nezastavi cely den.
je dolezite vyberat stena, ktore by ti povahovo sadlo do bytu- nejake pokojne, ale samozrejme hrave
Vsetko sa da, len treba vediet ako :)

didus

edita
aj moj otec ma velmi rad psov,ale iba vlciakov :).....lenze tne odchadza za pracou do norska aj na dva mesiacem,a potom je dva mesiace doma,cize on ked je doma z norska tak by mohol byt s nim on,len co s tym ked nie je doma...

didus

vsetkýým
prestudovala som uz strasne vela knih o plemenach,horsie je ze ja zboznujem len velké psy,a vlciaky to hlavne,pretoze mi pripadaju byt najinteligentnejsie...Pomyslala osm aj nad zlatym retrieverom- no pride mi az takyy sladky,kludny,skor sa mi paci nieco akcnejsie...Malé psy mi prídu ako mačky,tie velmi nemusim..Okrem toho u starej mamy mame 2 krizencov vlciaka,cize priblizne viem co to obnasa vychova...

edita

didus-hej,rotvik je kludnučký,no síce keby bol moc uštekaný ten tvoj vlčiak tak to by bol problém.Ale mne sa zdá,že vlčiaci majú rozne povahy,tak ty by si možno mohla natrafit na takého menej uštekaného.Čo ty na to?Vieš o tom niečo?Keby bol moj otec doma ten by vedel,lebo sa zaoberá so psami.

didus

steniatkom
Ano aj ja som proti tomu preto som myslela ze skor pred prazdninami,letnymi,vies,ze by som bola s nim,nechavala by som ho iba na chvilu aby si zvykol.....

orgi

To zalezi aj od povahy psa, ci bude stekat na vsetko, co ho vyrusi alebo rozrusi. A tiez na vychove.
No a este jeden detail.Vlciak je pes, ktory podla mna nie je vhodny ako prvy pes. Vies, este ked nemas skusenosti so psami, tak vlciak nie je prilis dobra volba. Lebo ked je v puberte, tak je strasne tazko zvladnutelny. A v byte toboz. To ma strasne vela energie a potrebuje vsetko okolo seba kusat a stale behat. Nehovoriac o velkych hovnach v byte, ked ho nenaucite kakat dost skoro vonku.

Skus si pozriet nejaku encyklopediu a tam mas viac ako 400 plemien:)) je strasne vela druhov, co by sa ti mohli pacit..ale fakt je do bytu lepsi mensi havo.