rodicia mi brania byvat s priatelom

Príspevok v téme: rodicia mi brania byvat s priatelom
hulienka

mam21,on22 studujem,on pracuje..chceme byvat v podnajme este s jednym parikom.mam popri skole brigadu.
financne by sme to zvladli, len problem mam doma- s rodicmi, ktori ma stale povazuju za ich "male" dieta. neviem, ako sa mam k nim teraz zachovat- neobstoji ziadny argument...
Hnevaju sa na mna, nechapu ze sa chcem konecne osamostatnit...
co by ste robili na mojom mieste.. Matka nesuhlasi vraj s tym, ze nebudeme sami- budu tam este ti nasi priatelia. podla mna je to len vyhovorka- ak by sme chceli byt samii dvaja, moji rodicia by nasli dalsi problem..
nie je mi doma zle, ale viete ako to je.. dokedy mam trcat doma... a po skonceni skoly mam zrazu odist priatelom bvat sama a zacinat sa uucit zit novym sposobom? ked mam prilezitost uz teraz??

hulienka

jemu mozno, ale mne nie, (s vedomim ze dvaja chalani v byte, vies ako to chodi dnes ehm). OK dakujem za pokec, myslim ze to teraz vidim aj z druhej strany.. a v podstate nezmskam nic, uvidim ako sa veci vyvinu. dakujem za rady a maj sa krasne:)

tinka228

no to je smutné, že to má doma také zlé. aj tak si však myslím, že by mu bolo lepšie asi s chalanom ako s párikom.

hulienka

no ti dvaja tam vzdy mali niekoho. a on to doma nema ktovieco, v podstate sa mu necudujem, ze chce odist.. stale donho hustia, a jeho vydavky sa zvysia akurat o ten najom

xsoniax

tinka asi tak ze mam tiez brigadu.dostavam stipko a zas nasi vzdy ked mam ist za priatelom mi nabalia jedla:)takze s tymto problemy nemam.a dokonca si peniazky aj odkladame...

tinka228

no to je jasné, že ty ho nútiť nemôžeš. ale osobne si myslím, že tam bude piate kolo u voza. sám s párikom. môžeš chodiť za ním na návštevu. len či sa to bude páčiť tým dvom. ale všetko je o kompromisoch. a on prečo chce tak veľmi odísť od rodičov. nie je mu ľúto toľkých do vzduchu vyhodených peňazí?

hulienka

ak by bol sam s nejakym chalanom, neviem si predstavit, ako by to tam vyzeralo...:/ ja ho nutit nemozem, on s rodicmi nechce byt, a zato ze mna nepustia, nemozem od neho chciet, nech aj on je doma.. je to tazke..

veverqua

Hulienka, mne teda 21 rokov nepripada az tak vela, aby si sa uz osamostatnovala. Ja sama mam 23, tiez byvam s rodicmi, hoci uz 3 roky mam priatela, ale podobne ako pisala Tinka228, rozhodli sme sa radsej pockat, kym obaja dostudujeme, najdeme si stale zamestnanie a az potom riesili spolocne byvanie. Naco teraz utracat velke prachy za podnajom, kym si este mozes uzit studenstky bezstarostny zivot. Mozno ta teraz ta predstava byvat s priatelom velmi laka, ale ta realita je naozaj trosku ina, a mozno by ste sa paradoxne zacali kvoli vela veciam hadat, napriklad kvoli financiam a podobne. Naozaj chapem tvojich rodicov. Ja si nemyslim, ze by to bolo tym, ze ta vidia ako male decko, len proste sa na celu vec pozeraju s nadhladom a vidia mozno dalej nez ty. Kazdopadne ti drzim palce, nech uz to dopadne akokolvek.

tinka228

to pôjde bývať sám niekde s nejakým párikom? aj keď sú to priatelia? prečo si radšej nenájde podnájom s nejakým chalanom.

hulienka

xsonia to ste si fajn vymysleli:) ked sa nad tym zamyslim, je to mozne aj v nasom pripade... keby unho sem tam zostanem, rodicia by to vobec nebrali tak tragicky, ako keby som sa mala odstahovat-...

Najčítanejšie články