matka sa zblaznila

liluska19

...inak akurat teraz som skoncila s ucenim - od poobedia sa ucim (ustavne pravo) konecne kusok oddych,ale zajtra znovu (teda dnes-len sa kusok vybuvkam) ... inak pekneho silvestra setkym :))

liluska19

delphia - ano mas pravdu, aj teraz to pocitujem co je to hospodarit s vlastnymi peniazmi, zacala som si ich viac vazit a neminat, aj ked odmalicka som si stale setrila a setrila. Takisto verim ze vsetko zle je na nieco dobre....

delphia

liluska19 aspon si budes vazit samu seba. skolu skoncis a aj postarat sa o seba dokazes- no uprimne ti poviem, ze mozes byt na seba len a len hrda. nic ti do lona nepada, vsetko si musis sama zarobit- neboj, ak si raz zalozis vlastnu rodinu, o to lahsie sa ti bude hospodarit ;).
aj ked je to otrepane, ale 100% pravda: VSETKO ZLE JE NA NIECO DOBRE!

liluska19

aaa ece ze ako to zvladam - to je dobra otazka, vies k tomu poviem asi len tolko ze keby som sa poddala tak to nedokazem vsetko utiahnut... jednoducho musim mat len sil, vsetko si naplanovat, prerozdelit peniazky, jednym slovom bojovat aby raz som sa mohla postavit na vlastne nohy a ukazat mojej mame ze som to vsetko dokazala ja sama, bez jej pomoci ... (babka vravi, ze ona raz na to pride, ale az ked bude stara a bude potrebovat nasu pomoc) ... ale napriek tomu to vsetko nevrati tento cas ...

liluska19

brigadujem len cez leto, cez skolu na to niet cas, mam otrasnu vysoku skolu-od zaciatku prvych zapoctov som nemala ani jeden den volny kedy by som si oddyhcla - vynimka 24.12 ... inak aj teraz len spim a ucim sa :( hrozne -takze brigadka cez skolu nepripada do uvahy... snazim sa setrit, a dost setrit, niekedy dost malo papam, ked idem do obchodu zameriavam sa na dolezite potraviny - chlieb, maslo raz za cas, pasteky, a zeleninu mi dava babka zo zahrady - ak je. raz za cas si kupim jogurt a sladkost. takze u mna to vsetko spociva len na setreni, dostala som tohto roku z poistovne 15 000, takze z toho si uhradzam hned internat a zo sirotskeho hlavne potraviny, cesta, knihy - co sa zvysi,tak si odlozim... asi takto funguje moj zivot :(