preco ma nemaju radi?

Príspevok v téme: preco ma nemaju radi?
inore

Viem, že táto téma sem až tak veľmi nepatrí, ale mám problém, ktorý ma dosť trápi. Chcela by som len vedieť na to názor druhých, či robím niečo zlé alebo kde je teda problém. Chodím do 3. ročníka na strednú školu a myslím si že v triede ma nemajú radi,vlastne to viem,lebo mi to dokazujú viac ako očividne. Horšie je že neviem prečo,nikdy som im nič neurobila, som dosť tichá,mám problémy s komunikáciou, nedokážem niekomu len tak ničo povedať pokiaľ ho dosť dobre nepoznám. ešte na ZS to bolo v pohode, ale tam som potrebovala až dobrých pár rokov kým som si zvykla na kolektív, boli sme celkom dobrý kolektív, dokázala som sa postupom času baviť o hocičom s každým, úplne spontánne sme prebrali hocičo, dokázala som srandovať, mala som pocit že ma majú radi a aj teraz ked uz kazdý chodí na inú strednú sa vztahy velmi nezmenili. No ked som prišla na strednú snažila som sa byť priatelská ako som len mohla, spočiatku sa zdalo že budeme dobrý kolektív,no este ma ani nepoznali a ja som vedela že ma nemajú radi, lebo keď si vyberali spolužiakov do sutaznych teamov ja som ostala posledna (to je tak doteraz) ako nejaký odpad, velmi ma to trápi, ved som im nikdy nic neurobila, len som tichšia ..ale s tym už neviem čo robiť. V dalšej triede sa to len zhoršovalo, nikdy ma nikam nepozvali, na ziaden výlet, ziadnu narodeninovu oslavu..hoci pozvali vsetkych..okrem mna.Neznášam chodiť do skoly aj kvoli tomuto, som z toho zničená, neviem sa dočkať kedy vypadnem zo školy, čo som im spravila? srašne ma trápi, že ma tak neznášajú a neviem prečo...

tinusska

hmmmmmm - na strednej som to tiez zazila... strasne puntickarstvo hlavne na protokoly... skus dotycneho zhodit, ze preco to nevie sam, alebo otvorene, preco ta vsetci poznaju len vtedy ked nieco chcu... baby, otvorte si hubu, skuste to... najskor si to budete musiet urcite dobre premysliet co chcete povedat, ale potom to pojde samo... v tomto svete to inak nejde... vseci vam budu skakat len po hlave... sorry za tu poslednu vetu, ale tak to je..

tinusska

mozno budem trosku hnusna, ale mali sme podobny pripad na strednej... co u teba znamena, ze nepatris medzi nejak obvzl. mudrych? tiez sme ju namali radi.. a preco? ona bola strasne nesamostatna a totalne hlupa.. pochadzala z bohatsej rodinky, no starala sa o nu babka, a to tak vypadalo.. babka ju aj podla toho obliekala.. babka jej prepisovala poznamky, babka sa s nou ucila, babke som ja vysvetlova chemiu aby ju babka mohla doma vysvetlit vnucke, a tak.. samozrejme v skole bola tichucka, no ked z nej nieco vypadlo, tak sproste slovo, alebo povedala nieco uplne od veci.. popri tom sa stazovala ze zase idu uz asi 4krat na dovolenku do egypta, ze zase budu letiet v noci.. a maturita? jej najlepsia znamka bola 3, aj to raz za cas a na maturite? ved ta presla lavou zadnou.. takze mamicka cvakala.. nase "sprtky" v triede mali problem dostat sa na tu vysoku skolu, ona? namela problem... no toto urcite nie je tvoj pripad... ale ako priklad to moze byt, zamysliet sa nad sebou, ze kde je chyba.. ja nenavidim spomienky na strednu, nikto so mnou nechcel sediet ani len v lavici, zhadzovanie, posmesky, triedny vecierok... nikto sa ma ani nedotkol... trosku oblubenou som sa stala ked som zacala byt sprtka.. ale doslova.. same jednotky..zrazu kazdy odo mna nieco chcel... tak vtedy som si uvedomila... no "huba" mi pomaha.. prisla som na strednu a papula sa mi nezastavila, povedala som co som chcela, moje presviedcacie schopnosti zachranovali triedu od pisomiek, kolkokrat aj od hodin (jeden ucitel ked nechcel pocuvat moje srandovne hlasky, lebo to uz nezvladal so smiechom, tak nas potajomky pustal).. a zaver... na vonok som posobila, ako to napisat... profesionalne.. ale vo vnutry som uplne ina a mam strach.. stale...

hmmmmmm

inore prosim ta odkial si???ja to mam podobne akoze hubu si niekedy riadne otvorim lebo kazdy odo mna cicia domace ulohy nad ktorymi ja stravim 5 hodin...tak to nastve ale inak som na tom podobne

inore

ano, v triede mám aj kamarátov, ale k nim sa správajú ostatní myslím že normálne, tiež niesú nejak komunikatívni, ale ich pozývajú na tie oslavy. Celkovo kamarátov mám o to nejde, ale trápi ma že sa ku mne správajú blbo. A že by mi niečo závideli? to určite tiež nie, nepatrím medzi nejakych zvlášť múdrych v triede čo by sa šli ako ostatní pretrhnut za ucením,sice nepijem a nefajčím myslím že to s tým až tak veľa nemá. A no nazačiatku som bola viac komunikatívna dokonca nad svoje možnosti som sa snažila a aj tak to takto dopadlo. Asi si malo kto vie predstaviť aké to je byť tým ,,posledným v triede, nežiaducim" nikto sa s vami ani len nesnaži baviť, ked si k niekomu prisadnem a snažím sa ,,dať" tému, tak si jednoducho odsadne k inému svojmu kamošovi bez akéhokoľvek vysvetlenia...Ja nedokážem byť nejak viacej komunikatívna, neviem len tak k nejakej skupinke v triede prísť a zapojiť sa,lebo mám pocit že sa im idem vtierať a toto nemám rada ani ja.

malickasom

stale pises len ze ta nemaju radi, ale urcite mas v triede aj nejaku kamaratku a urcite mas aj inych kamaratov co nie su spoluziaci. mozno sa ucis lepsie ako ostatni, alebo sa nejako inak vymykas danemu kolektivu- nepijes, nefajcis...neviem..povedal aj niekto priamo nieco na teba? vysmievaju sa ti? mozno svojou tichostou posobis tak uzavreto a preto ta nikam nevolaju. ja som bola v prisernom kolektive na strednej, u nas boli aj take stupidne posmesky na inych, co mi pripadalo ako zo skolky posmievat sa niekomu ze ma velky nos alebo ze je neviem aky, co ma na sebe. boli jak male deti hlupe ti moji spoluziaci. ale snad ich to uz vekom preslo. ale boli sme fakt divna trieda a vobec mi neni luto ze uz s nimi nie som...

delphia

tu pravdepodobne nejde o neznasanlivost, ale o to, ze si ticha a malo komunikativna a pravdepodobne tym nie si vhodna partia pre zabavu...chapem, ze je to pre teba tazke a trapi ta to, ale prave preto, aby si este aj ty sama sa netrapila, doporucujem ti obratit sa na psychologa po rady, ako sa s tym tvojim problemom vyrovnat teda prestat trapit seba. neboj sa odbornika- jeho rady su neocenitelne.
vies, zial, zijeme v casoch, ked "preziju" ti so sirokymi laktami a velkou hubou...
drzim palce