nechali by ste di to?

alica7

tazko sa chape ze su taki ludia ako iva. _ 1)"pokazis zivot sebe a dietatu"? vysvetli prosim sko viac mozno pokazit zivot dietatu viac nez ho nechat vyskrabnut z maternice a hodit do nemocnicneho odpadu ...? 2)fazula??? odhliadnuc od mimoriadnej necitlivosti cloveka ktory taketo nieco moze napisat ... potraty su u nas povolene do 12 tyzdnov, zo zdravotn. do 24 ... v 12 tyzdnoch ma plod cca. 9 cm, da sa uz odlisit pohlavie, na prstoch sa objavuju nechty .. uz davnejsie sa vyformoval nos, nosne dierky, ocne viecka ... to aby domca vedela co sa v nej deje ... v jej pripade je podla mna naozaj vrcholne sebecke dat si zobrat dieta len preto, ze ma na nasledujucich par rokov ine plany ... aj keby mala do konca zivota robit tu najnudnejsiu pracu na svete, je to jej dieta

didia

Ja by som si to dieta urcite nechala! Bala som sa, ze som v podobnej situacii a kym som dostala vysledok, vela som rozmyslala. Tehotna som nebola, ale aj keby som bola, vedela som, ze to nebude lahke, ale zvladla by som to. Nedokazala by som zit s predstatavou, ze by som to dala prec. Je to tazke, ale nie si prva ani posledna a zvladli to aj zeny v omnoho tazsich situaciach a tiez si myslim, ze nebude problem ani s chlapom. Dnes je ina doba. Chalani sa na to pozeraju inak a ked ta bude chciet a milovat, dieta mu vadit nebude a ty aspon budes vediet, ze je to asi fajn chlap.A spravite si potom aj dalsie. Dnes sa aj potraty robia moderne, to je fakt, ale tu nejde len o priamy zakrok, ale aj o telo a dnesne zeny otehotneju tazsie ako tie kedysi...Je to na tebe, ale premysli si to tak, aby si potom nelutovala. To ze mas dieta budes lutovat sotva, ale to ze si ho dala prec a uz sa nevrati...

lenuliatko

ak to urobis myslim ze si budes bit hlavu o stenu o niekolko rokov.
a machulka ma pravdu je tolko moznosti ako neotehotniet a nakoniec nikto iny zato nezaplati len to dieta.ak by si bola na ulici niekde ako zobracka spala pod mostom nepoviem ani slovo ale nezijes asi takto lebo mas internet doma a rozhodnes sa takto.

machulka006

iva. - na potrat sa nezabúda...NIKDY ! ! !
a ak niekto nemá financie na výchovu dieťaťa, nech sa dostatočne zabezpečí aby to dieťa ani nepočal...

machulka006

no a presne takéto dievky ja nemusím..teda sorry domca, ja nikoho neodsudzujem, ale prečo si radšej nemyslela na vhodnú antikoncepciu keď si tak strašne to dieťa nemôžeš dovoliť? v dnešnej dobe otehotnieť takto neplánovane, ak chcem robiť školu, kariéru a neviem čo všetko ešte len nie rodiť, to nechápem... toľko možností ako NEpočať dieťa, ale žiadna sa nevyužila...
mrzí ma, že pôjdeš na potrat len kôli vlastnej nezodpovednosti...
ale držím ti palce... aby bol tvoj ďalší život v pohode...

domca01

dakujem vam vsetkym za konstruktivne nazory...neviem, co urobim...aj ked to mozno raz v zivote naozaj olutujem, ale ako napisala iva, zivot s dietatom by bol velmi tazky..aj pre to babo..a ja teda rozhodne nie som materinsky typ..vlastne deti nemam rada....hoci s vlastnym by to bolo asi ine...neviem...tak sa priklanam k moynosti cislo 2..pravdepodobne si ho necham vziat...

iva.

majka, ak si dáš zobrať dieťa, lebo by bolo choré, zo zdravotných dôvodov, je iné ako keď to dieťa nechceš. Ak by si bola znásilnená,ak by si nemala podmienky a financie na výchovu, ak by by bolo nechcené. veď to ešte nie je dieťa, je to len plod, ako fazuľa. Môžeš mať ešte kopec detí. Budú ťa jedovať, neposlúchať a ty pri starostiach zabudneš, že si mala nejaký potrat.

majjjjjka

ja na tvojom mieste by som si to babo urcite nechala...prezila som potrat,pred 2 rokmi a doteraz sa s tym neviem zmierit...je to strasne a neprajem to zazit nikomu...tie vycitky su strasne.ved rodicia ti urcite pomozu a skola sa da urobit aj s babom!

iva...

ja by som išla na potrat. pokazila by som si život. to dieťa nebolo plánované a asi by som pokazila život aj jemu. Si bez školy, zamestnania, kde by si bývala, z čoho žila ? Možno ti pomôžu rodičia ale to nejde donekonečna. A s diťaťom ťažšie nájdeš partnera. Dnes sa potraty robia na vysokej úrovni. je mizivé percento žien, ktoré potom nemôžu mať deti. MIZIVÉ. A potraty sa robia ako na bežiacom páse. Ambulantne. Po pár hodinách si doma, po dvoch dňoch si aj fyzicky OK. Takže: aby si si nepokazila život sebe ani dieťaťu - potrat. Máš celý život pred sebou. Dokonči si školu, nájdi dobrú prácu a v budúcnosti určite stretneš toho pravého a milujúceho muža, s ktorým si založíš rodinu aj s deťmi. Veď máš celý život pred sebou.