Zasekávajúca sa a pukajúca sánka

Príspevok v téme: Zasekávajúca sa a pukajúca sánka
quaky

V poslednom čase má trápi jedna vec- ked chcem poriadne otvorit usta, ale aj ked sa chcem najest sa mi uplne zasekne sanka a ak sa mi ma "odseknut" tak musi puknut... neboli to ale nieje to nic prijemne a ani smiesne... a bojim sa ze tym si sanku poskodim.... mala by som s tym niekde ist.... ale kam a co mi spravia?? diky

Grigi

Čo mám robiť ked mi vyskakuje sanka... vždy ked sa to stane strašne spanikárim. Pri prežúvaní jedla. Je to bezbolestné ale neviem co s tým mám robiť. Minule som som aj zobudil s vyskočenou sankou. Je to nepríjemne

mmkk

Ak by ešte niekto niekedy natrafil na túto tému tak ja mám tiež problém s pukanim sánky občas sa aj zasekne a zaboli. Začnite u zubára ten by vás mal poslat ďalej mňa konkrétne k stomatochirurgovi a ten ma znova poslal k zubarke odtiaľ k laborantke ktorá vyrába protézy a podobne veci a na 3 mesiace v noci nosím \\\"nahryznu platnu\\\" (cez deň sa nedá je to niečo ako náhubok u psa :D) je to zdĺhavé liečenie ale vraj sa to za týždeň nezlepší :)

Ewinnka

Ja mám tiež problém so sánkou, strašne mi vyskakuje, pri prežúvaní je počuť, ako mi to lúpe, pri zívaní mi úplne preskočí, a musím znovu otvoriť naširoko ústa a sánku si vtedy môžem manuálne napraviť. Pri mojom prípade je to však aj dosť bolestivé, pýtala som sa na to zubára a povedal mi aby som si to miesto nahrievala 3h denne ultračerveným či akým svetlom, ani neviem kde sa to dá dostať, a ako by som si kedy preboha nahrievala sánku 3 hodiny denne :D a ešte mi povedal, že mám jesť na to aspirin, ako nech sa nehnevá, to sa mám stále dopovať aspirinom? moc mi veru neporadil, problém mám už rok a stále je to dosť bolestivé a nepríjemné.

onyx

nemusíte nikam behať po doktoroch, stačí byť len opatrnejší pri prežúvaní, umývaní zubov, zívaní a spol.
Po čase sa to napraví samé, ak sa ti tam nič nepoškodilo a nebol to úraz, len obyčajné zívnutie.
Na budúce budete vedieť, že telo je opäť viac krehkejšie, ako ste dúfali.

graupel

Dnes poobede pri zívaní mi veľmi silno puklo v pravej spánkovej kosti, až som spanikáril, bolo to bezbolestné. Po puknutí nemám žiadne problémy až na slabú bolesť pri žuvaní potravy. Je to OK? Nemusím venovať tomu pozornosť? Bojím sa však teraz zívať.

mia128

mne sa sanka v minulosti zasekavala vzdy v noci a rano som nemohla pravidelne otvorit usta, ale odkedy nosim nahryzovu dlahu na noc, tak sa mi to este nestalo a urcite to pomaha, stale mam vsak neprijemny pocit pri jedeni a tiez otvaram usta len opatrne, lebo sa bojim, aby sa mi to nejako nezaseklo. Dufam, ze sa to nejako spravi casom, lebo je to trochu neprijemne. Inak uz mam tento problem niekolko rokov.

lochness

mne preskakuje sanka tiez, nastastie sa mi zatial nezasekla, len pri zivani alebo u zubara mi tak akokeby preskoci pravy klb... moze za to nadmerne zuvanie, na pravej strane mam vyboceny zub ktory za zle cisti a kvoli nemu som dlhu dobu po kazdom jedle zuvala zuvacku na tej strane a kvoli tomu to mam... je to akurat neprijemne lebo mam vzdy pocit ze co ak uz usta nezavriem, u zubara sa snazim otvarat usta len mierne, no nie vzdy sa to da... a zubar mi povedal ze sa to da riesit nejakou nahryzovou dlahou co sa dava na noc, ale ze to trva dost dlho kym sa klb vrati do spravnej polohy.. takze kto mate taky problem, treba sa pytat zubara a ak to nie je idiot, tak vam odporuci co a ako dalej