MAM 90KG a iba 18 rokov!

angela

ahoj eliezier preco ich rozculujes nie som tucna ale asi by si mala vediet že ked clovek je silny nemusi to byt jedlom niekto pribera z praskov ked sa lieči alebo ma každý ine travenie a nečítaj články ked ta rozčuluj´ú

majka_

ARLIEN:

no akoby som citala o sebe, ked si pisala o tych prehreskoch. ked som drzala tu 90-dnovu dietu a dala som si kusok kolaca napr. navyse, tak som sa citila mizerne. ale viem, ze to nebolo spravne. ani teraz sa sice nechcem napchavat, ale chcem sa na jedlo pozerat s rozumom. mozno si kupim len tak do kabelky 1 musli tycinku a 1 malicku cokoladku, ze ak budem mat neodolatelnu chut na sladke, tak si kustik dam. ved nic sa nestane. ja nemam proste nervy na diety a potom chytat nervove zachvaty, ze: ci brdo... zas som zjedla, co som nemala a bit si hlavu o mur (to je len obrazne :o). chcem byt proste sama sebou a svoj zivot zmenit kvoli sebe a svojmu zdraviu. i ked mi 11,5 kg bude trvat dost dlho, kym ich zhodim, ale podstatne je, aby to bolo trvale. a potom uz si davat velky pozor.

majka_

LENUS: no mas pravdu, sme na tom skoro rovnako :o). ja som sa bola teraz odvazit (i ked hlavu som si este nestihla umyt) a mam 76,5 kg (no nevazila som sa par dni, nevedela som o tom). viem, ze ked som sa vazila naposledy, mala som 77,5 ci 78,5. uz nepamatam. ale teraz viem, ze chcem ist tiez na 70 kg (ale to je len zatial... ja ked schudnem na 70, tak budem chciet mat o kg menej... a tak kym nedosiahnem hranicu 65 kg. ale 11,5 kg naraz by bolo asi dost vela teraz. takze ideme pekne pomalicky.

lenus

No Majka, tak tomuto sa mi nechce verit =D ja som skusala tukozrutsku tiez, dokonca aj 90-dnovu, ale to mi vydrzalo asi iba 2 tyzdne, potom som sla maturovat, nervozna som bola a jedla sooom... no koniec =) ale co som chcela povedat: aj ja mam 78 a chcem 70 =D to je taky primarny ciel, potom este trosku... sice ja sportujem dost, takze viem, ze dost z toho zavazia svaly,ale aj tak.
Uz sa tesim teraz na intrak, tam mam menej jedla poruke ako doma =)
A ja si idem etraz zacvicit, umyt a ucit =(

arlien

ja si tiez myslim, ze nieje nic horsie ako sa nabalovat tukom a potom, ked je toho vela, tak az vtedy zacat plakat. Ja mam momentalne uz rok vahu 54 kil a 170 cm, som dost svalnata, ale ja uz ked priberem kilo, napr teraz po sviatkoch, okamzite ho davam zo seba prec, nebudem cakat az kym toho na mne nebude visiet ovela viac.... i ked chapem, ze ked je zena zufala tak skusa diety a tabletky, kremiky (!!) atd atd ale kazda dieta je podla mna ako keby jeden krok do poredu (jupii schudla som), ale zaroven dva kroky dozadu (sakra, mam spomaleny metabolizmus, jojo efekt ludovo povedane). Treba jest pat krat denne. Lahsie jedla, treba cvicit pravidelne a netreba mat stresy z tzv. prehresku. Prehresok, ked mas chut na sladke a zjes to, je podla mna uplne normalna vec, tvoje telo si len pyta to co potrebuje :) A ked drzis dietu a zrazu zjes ked mas chut na sladke tabulku cokolady naraz, sa ani necudujem, bo tvoje telo je tak uz vystresovane ze mu nedavas to co chce, VTEDY ked TO CHCE, ze jednoducho nevydrzis. Mno ok, cize ziadne diety, jest vsetko ale vtedy ked mam hlad, cvicit a bude to navzdy dobre. Mne to pomohlo, ja viem o com tu pisem.

majka_

LENUS:

no to 1 kg mi teraz pripada fakt smiesne :o), i ked vtedy som to brala ako normalne zivu vec, ze sa mi vtedy bude fakt perfektne ratat, kolko som schudla :o). a napokon je vysledok taky, ze mam 78 kg (cakaj, idem sa odvazit, trebalo byt :o) a akosi sa mi nepodarilo dat kg dole.

a ked si spomenula tie diety... no opat sa odrazila ta moja sprostost v hlave, ked som mala priblizne tiez 14-15 rokov. som si povedala, ked som sa pozrela do zrkadla, ze som tucna ako prasiatko a ze musim nieco so sebou robit (pricom som mala mozno o 1 cm vacsi zadocek :o), ale vyzeralo to dobre, nebola som tucna). a tak som zacala s jedlom vymyslat, drzala vselijake diety (aj tukozrutsku - ale to ked som mala 18 rokov; ked som bola mladsia, zacinala som drasticky - 1 jablko denne, ale viem, ze som sa citila mizerne a nevydrzala to a na druhy den som sa opraskala...) a tak. cize tym chcem povedat, ze diety urobili svoje. kebyze dietu nedrzim, ale sa viac hybem, nemala by som problemy s vahou teraz. musim sa snazit par kg zhodit. chcem ist na tych 70 kg. to je moj ciel.

ked som drzala par dni teraz 90-dnovu dietku, tak som schudla zo 79 kg na 74,5 ale potom som sa ojedla vsetkeho mozneho (proste som chytila nervy ani neviem z coho, mozno pred kramami mam, tak je to zmena nalad - co uz). a tak sa mi vidi, ze mam 78 kg naspat. tak idem sa zvaaaazit. hned som tu. idem si umyt vlasy a sa zvazim pritom. papaaa zatim :o)

lenus

majka, heh, mi hovor =) akoze ja ked som mala 14(predvcerom som mala nostalgicky vecer a pozerala video =D) tak som bola chudulinka ale kamoska mi povedala, ze mam nejaky vacsi zadok... a zacalo to... neviem preco som vtedy chcela schudnut, vtedy som snad este ani nemala z coho a podla mna hlavne preto som pribrala, nieze by som vtedy zacala jest zdravo, ale som zacala rozne diety skusat a kedze som rastla (odvtedy asi 30 cm) tak je logicke ze som aj potroche priberala a to ma samozrejme trapilo a este viac som chcela schudnut a jojo bolo tu... =D
Esteze som zmudrela a uz nerobim hlupotiny... a s tym 1 kilom do 70, to by ma teda nenapadlo, ale pobavilo ma to teraz, hoci viem, ze to moc smiesne nie je =)))

majka_

LENUS:

pripomenula si mi jednu chybu, ktoru som urobila, ked som mala asi 16 rokov. v mojej hlupej hlave skrsol vtedy napad, ze mam 69 kg (teda vtedy som mala), tak priberiem este 1 kg (som sa ojedla viac nez na to 1 kg bolo treba) a tak sa mi z cisla 70 bude lepsie ratat, kolko som schudla. ja viem, prasteny napad, ale taka puberta je puberta a hovorim - bola som sprosta.

alebo viem, ze ked som mala nejakych 12 rokov, tak som bola pekne stihla, nemala som problemy. mohla som jest vsetko, co som chcela a nic sa nestalo. a vysledok bol asi taky, ze raz som chytila nervy (neviem, co mi bolo, asi ma nieco nastvalo) a zacala som sa praskat naraz vsetkym, na co som "mala chut". i ked jedli mi len oci a potom sa to nejako rozbehlo. ale este stastie, ze som sa nezastavila az v 60-tke (tolko ma mamka a zacina chudnut az teraz), ked by bolo uz chudnutie podstatne narocnejsie.

majka_

a okrem toho asi si chcela povedat svojim sposobom, ze obezitu mame v genoch. no mozno mas pravdu. totiz plati mensie pravidlo, ze niektori ziskaju stihlu postavu po svojich predkoch, niektori mozu takto ziskat obezitu. ale nie je mozne sa vyhovarat len na geny pri obezite. jednoducho ide o to, aby sme sa snazili nieco s postavou urobit a zlepsit stravovacie navyky a zacat sportovat (a tym pride aj chudnutie). skusala som niekolko krat 90-dnovu dietu, ale vzdy som skoncila po par dnoch (napr. aj teraz). posobilo to na mna stresujuco, ked som si stale mala pocitat dni v poradi a tak. a som si povedala, ze zaklady diety predsa ovladam, tak skusim si delit stravu sama. ale ak si poviem, ze budem mat trebars 2 vitaminove dni, tak budem mat proste 2 vitaminove. podstata je spravna kombinacia jedal. a SPORT.