Ako vydrzat posledne tyzdne tehotenstva?!

Príspevok v téme: Ako vydrzat posledne tyzdne tehotenstva?!
lenulinka:)

dobry den prajem,
teda komu dobry komu zly, pre mna su akosi vsetky tyzdne tehotenstva katastrofalne:/uz od zaciatku,teraz som v 34tyzdni tehotenstva pribrala som biednych 5kil( i to netusim ci polovicka z tej hmotnosti nie su moje opuchnute rukya nohy).
vsetky probelmy v tehotenstve zacali hned na zaciatku-
v10tyzdni som krvacala pre hematom ktori bol vtedy vecsi ako babetko,
do15tyzdna mi bolo sustavne zle dokopy som nevladala nic zjest bola som uplne zoslabnuta a ked sa k tomu pridal stres zo skusok tak som mala vazne dost
v 16tyzdni mi lekarka odporucila amniocentezu-ktorej vysledky boli podla nej nejasne ani najhorsie ale zasa ani nie dobre,bol este cas ju zopakovat ale odmietla som,
v 20tyzdni som opet krvacala, sa krcek materncie skratil na 1,4cm lekarka mi odporucila ostat par dni v nemocnici ale vtedy som si to nemohla dovolit pre tazke casy v skole
pre vsetky moje problemy s tehotenstvom sombola nutena dat dokonca vypoved v praci
teraz posledne dva tyzdne nevladzem poriadne ani sama vstat z postele je mi este viac nevolno ako na zac. tehotenstva,mam otrasne opuchnute nohy a ruky citim sa uplne zoslabnuta ale podla lekarky je vsetko v poriadku,moje babetko bude podla lekarky o cosi mensie ako ostatne babetka ale vraj bude zdrave..
lenze ja akosi nemam silu verit tomu ze bude vsetko v poriadku:/ak nebudem stresovat ak budem "v pohodicke" lenze to sa neda podla mna uz mam vsetkeho plne zuby.

kori

ja si myslim ze vsetko dobre dopadne...ono strasne vela zien ma problemy podobne ako ty ked su tehotne...ale nakoniec to dobre dopadne,len bud v pohode lebo babo toto vsetko citi:)a to ci bude babo vacsie alebo o cosi mensie je kvazy jedno,hlavne ze bude v poriadnom termine narodene:)vsak potom to dobehne:)drzim palce

lenulinka:)

babetko je zle otocene podla slov lekarky ma velmi neprirodzenu polohu preto cisarskym a mozno tak skoro pretoze placenta je mierne poskodena takze su tam iste rizika ze nebude splnat svoju funkciu dostatocne

a rodicov o pomoc poziadat nemozem- moj ocino je tri roky mrtvy:(a maminka zije od toho casu v ustave pre mentalne a fyzicky postihnutych:(

leerka

lenulinka a preco budes zit s rodicmi kamaratky? nemozes byvat u vasich? ved budu mat vnuca, to sa na to ani netesia? a preco budes rodit cisarskym rezom?

martinkaaa

a myslis ze to bude pre babo prijatelne take caste zmeny prostredia?:/
a z coho chces vyzit? preco nepoziadas o pomoc rodicov?
posledny februarovy tyzden?!-nie je to nejako skoro? preco tak skoro?

lenulinka:)

poksuim sa to uz nejao tych par tyzdnov vydrzat:)
zatim kym mzoem kym sa ako tka da som na intraku a potom budem odkazana na pomoc da sa povedat cudzich ludi-teda budem zit s rodicmi kamaratky z internatu.
a termin porodu mam 29marca,ale mam rodit cisarskym bud posledny februarovy tyzden al. v strede marca