Zahlienenost

Príspevok v téme: Zahlienenost
damme

Ahoj
som po tazkom prechladnuti, teplotu uz nemam (asi 2 dni som uz bez teploty), vylezal som to doma dostatocne....ale stale sa citim taky nesvoj...smrkám v kuse, hlieny mi vecer stekaju a skrabe ma z toho hrdlo a rano mi nechuti jest z toho.....neviem odkial tolko hlienov - vysmrkal som snad viac vreckoviek ako za cely zivot:)....co pomoze?
U doktora som nebol....mal by som zajst?

bambulos

hmm no ja mam aj rodinu a som na materskej dovolenke, takze tak makrobioticka strava urcite pojde aj do penazi a to by asi neslo :-(

RNG

mira, len meranie PH ti moze povedat, ake ho mas. Hadanie nestaci, ani pevne presvecenie .
A co sa tyka zlozenia obilnin, to najlepsie proso(pseno, je ich vela druhov) ma toto zlozenie na 100 gramov(mozes si to skontrolovat v literature)
Protein 7.3 g (bielkoviny)
Fat 1.3 g (tuky)
Carbohydrate 72 g (sacharidy)
Minerals 2.7 g (mineraly)
Calcium 3.44 g (vapnik)
Fibre 3.6 g (vlakniny)
Energy 328 KCal
(zdroj, Wikipedia, pod Finger millet)

Takze ako vidis, ma to hromadu sacharidov, hoci aj ine su tam dostatocne zastupene.
Tak prosim ta, nebran sa, ze to nie je silny zdroj sacharidov!
Aj tvrdohlavost ma svoje medze!

A prosim ta, aspon z ucty k mojemu veku(ked uz nerespektujes moje siroke v dlhom zivote nazbierane rozne vedomosti z vedeckej literatury a viacero diplomov) prestan robit osobne utoky.

Pis sem fakty a podloz solidnou literaturou a neznizuj sa k osobnym utokom.Takym sposobom znizujes uroven tohoto fora, a ked klesne pod hranicu unosnosti, prestanem sem chodit a radit, lebo sa to zmeni zo zdroja informacie na obycajny klebetnik.
V diskusii civilizovanych ludi sa pouzivaju fakty, nie osobne pocity a cituje sa literatura, tj rozmanita, nie len jeden zdroj.A na vyhodnotenie sa pouziva statistika=cisla, nie pevne presvecenie.

mira

Keď budeš jedávať obilninovo - zeleninovú stravu, nebudeš trpieť na alergie. Alergie sa dajú vyliečiť za krátky čas.
Zápaly spôsobujú okrem hlienov i JEDNODUCHÉ CUKRY.

Strava sa dá dodržiavať, treba to ale vedieť, pozri recepty napr.
www.makrobio.wbs.cz

Pri tejto strave po čase prejdú extrémne chute. Chuť na sladké sa občas uspokojé máláňým množstvom obilného sladu alebo domáceho ovocia. Ovocie ale až vtedy, ked sa zbavíš alergií.

Ešte som chcela povedať, že za 15 rokov som nepotrebovala ŽIADNE prostriedky na boj proti patogénnym mikroorganizmom. Ani tie akože "prírodné "

bambulos

no mira, ja si myslim ze RNG ma trochu pravdu, podla teba treba vylucit zo stravy urcite potraviny ale to sa neda dodrziavat stale, ja mam napriklad hlieny vraj od alergie a chronickeho zapalu, ale ako sa ich zbavit tak aby to prestalo to mi neviete poradit? beriem aj lieky na alergiu aj spreje do nosa ale stale, ak si zacnem kvapkat do nosa bezne kvapky na nadchu tak je to ok, ale to sa nemoze brat dlhodobo, a co aloe vera

mira

O moje pH sa nemusíš obávať. Že je v poriadku, svedčí i to, že netrpím na žiadne infekcie, patogénne mikroorganizmy. Citrón je zásadotvorný, proti tomu som nikdy nenamietala. Že obilniny sa nerovná sacharidy, to tebe budem ťažko vysvetľovať. Stojíš za zastaralými názormi, ktoré nedokážeš zmeniť. To je známka zatuhnutia.
Viem, koľko NEmakrobiotikov umiera denne na civilizačné choroby. To si hlavne všimni a neútoč na ľudí, ktorí sa dostali z najhoršieho vďaka systému, ktorý nechápeš.

U ovocia záleží na množstve , druhu a kombináciách, t.j. s akými potravinami sa kombinuje.

RNG

co sa tyka toho prekyslenia tela, ja si osobne meram kyslost uz roky, ci uz obcas plazmy alebo pravidelne kontrolujem cerstvo vylucene sliny, ktore maju zhruba tu istu kyslost, ako plazma a lymfa v tele.
A niektore ovocia patria do zasaditotvornych, to som si osobne na sebe skontroloval
Su to hlavne jablka, hrusky, ceresne a visne a dokonca aj citron(!!!), to som si skontroloval, lebo sa to ani mne nezdalo mozne.
Telo pracuje velmi komplexne a neslobodno sa nazdavat, ze kazdy sacharid zvysuje kyslost tela.
Nakoniec ved sama tlacis celozrnne obilniny, ako ryzu a "pseno" co su velmi silne zdroje sacharidov podla rozboru.
Mala by si si obstarat aspon PH test strip na kontrolu kyslosti cerstvo vylucenych slin,, aby si si mohla skontrolovat tie rozne teorie v tvojej literature.
www.microessentiallab.com

Pripadne si precitaj aj toto, kde tiez niektore ovocia uvadzaju ako mierne alkalickotvorne(a zrejme vedia o com rozpravaju, lebo ponukaju PH stipy na kontolu alkalinity(zasaditosti) slin.
www.healingdaily.com

RNG

mira, nepopisuj hlieny ako skodlive a nemusis nic opakovat.
Hlieny nie su skodlive, len ich nadmerne vylucovanie je priznak, ze v tele nie je nieco v poriadku.
Zameraj sa na bojovanie proti pricinam, nie priznakom.
A to tvoje tlacenie proti ovociam je blud.
Nehovorim, ze privela ovocia je zdrave, ale ovocie ako potravinova zlozka je dobre pre telo, nie skodlive, ako to popisujes zaslepene tu pod vplyvom niektorych autorov jednostrannej makrobiotiky.
To, ze uz z nich hodne zomrelo na rakoviny a infarkty(hoci menej nez v preimere) ti zrejme nic nepovedalo, ale mne ano. Znamena to, ze ich diety nie su dostatocne dokonale na predidenie "vsetkych problemov", ako to tu servirujes ty.
Ja som za makrobiotiku do znacnej miery, ale rozhodne ju nepovazujem za riesenie vsetkych zdravotnych problemov.

mira

Tu treba odstrániť príčinu, prečo sa v tele darí patogénom, a sme znova pri prekyselení.
Ja nebojujem proti normálnemu zahlieneniu, ale nadmernému, ale tebe to treba asi opakovať.
Rôznymi formami nadmerného zahlienenia trpí niekedy i 50 % obyvateľstva. /rátam zahlienenie v oblasti reprodukčných, dýchacích, tráviacich, močových a iných orgánov/
Takéto percento ľudí nemá potravinové alergie.

RNG

Mira, vylucovanie 1-2 mg mikroskopickych fliackov cisteho striebra nepredstavuje pretazenie ladvin v ziadnom pripade.
Samozrejme vylucovanie prilisneho mnozstva hlienov je znamka toho, ze sa telo proti niecomu hlienami velmi brani. Nutz tam treba teda adresovat pricinu-patogen- voci comu sa brani. Mozu to byt aj nezdrave jedla(to je velmi relativne, lebo pre toho, ktory nieco nevie stravit mozu byt rozne jedla skodlive, co su pre druheho dobre, vid potravinove alergie)
alebo hromada roznych mikrobialnych pricin=nakazy rozneho druhu.
A tam treba adresovat nakazu a nie potlacit vyrobu ochrannych hlienov.

RNG

adka, neviem aku formu zinku beries, ale zinok sa da rozpustit na celkom slaby roztok, takze nepali.
Inac na podobne problemy ja pouzivam oreganovy olej, roztok GSE, NAC a pripadne aj extrakt z olivovych listov a betaglukany.
Zinok, selen a probiotika ale odporucam kazdemu, nielen chorym, pre zvysenie imunity a rozne ine uzitocne ulohy, ktore tieto v tele hraju