pre tých čo nosia okuliare...

katka.

ešte ak by mi vedel niekto povedať, že ako sa dávajú šošovky von z oka. Dnu by som to vedela dať, ale ako von? prilepia sa na prst, alebo ich treba nejako chytiť a stlačiť. a čo ak máte väčšie nechty?

fadafasdfasfasd

pretoze mam strach zo sosoviek, nie kazdemu sadnu, operacia by mi nepomohla lebo mam vrodenu zrakovu vadu a teraz je velky vyber ramov na okuliare takze som s okuliarmi spokojna

katka.

ešte som u očného nebola, ale vidím už dosť zle. Mám 31 rokov a v práci som stále za počítačom. A nevidím na televízor , teletext vôbec neviem prečítať. A tiež vonku pomaly nespoznám ľudí, až keď sú pri mne blízko. Určite k očnej zájdem, len sa aj bojím či nebudem citlivá alebo alergická na šošovky. Ale mamina hovorí, že možno mám dioptrie aj trojky. ak nie viac.

katka.

Ďakujem Karla. Operácie sa aj ja bojím, a ako píšeš - aj u mňa je to aj lenivosť. Ale šošovky by som skúsila.

jajka001_

a ty neuvazujes o kontaktnych sosovkach? ja som sa okuliare nosit vzdy hanbila, aj v skole, tak som si dala sosovky hned ako som mala tusim 16 teda odkedy sa dalo - neviem ako je to teraz, a hned ako to slo, ked sa mi ustalil zrak isla som na operaciu. no kym som mala sosovky tak na doma som aj tak mala okuliare lebo vtedy sa nosili maximalne 12 hodin. teraz sa daju tusim cely den nosit ale aj tak si to oko asi potrebuje oddychnut. a ako velmi ho mas zhorseny? ked som isla na operaciu uz som mala 4.5 takze chodit po vonku bez okuliarov bolo dost trapne lebo som nevidela tvare ludi a tak. kym som nemala sosovky som chodila vonku bez okuliarov. to som mala tak dvojky trojky tusim.
myslim ze ludia co nosia okuliare sa bud nehanbia alebo im to vyhovuje viac ako sosovky, mozno maju na ne alergiu alebo prilis citlive oci. a operacia je tiez iste riziko aj ked male, niektori ludia tiez nemozu ist ked maju nejake zdravotne problemy a tiez nie vsetky chyby zraku sa daju operovat.

Karla Lei

no ja mam kontaktne sosovky aj okuliare. Sosovky mam ale iba pol roka a predtym som nosila 9 rokov iba okuliare. Teraz to striedam. A preco som nesla na operaciu? asi je to na jednej strane strach. Bojim sa ze sa nieco stane.Moja kamaratka bola na operacii a teraz nevidi na jedno oko pretoze jej prepalili sosovku. No a na druhej strane je aj lenivost. Proste sa mi nechce ist. Za okuliare som sa kedysi hanbila ked som bola mensia ale teraz v pohode. Ved teraz si kopu ludi dava okuliare s obycajnymi sklami len kvoli image-u