čo robiť aby som bola stastna??

mandarinka

tak ty budes urcite niekde vyssie ako je leerka, mas aj trochu rozhlad a vies aspon co pises a ked nevies alebo nechces nieco povedat ci napisat, tak to aj tak vies zahrat na sposob, akoze si to nikto nevsimne... Len ty si taky ten typ, ktory ma tendenciu aj chvilkovo klesnut nizsie, aby si trosku ulahodil aj tym ostatnym a takisto sebe, lebo mas z toho potom dobry pocit, ze vyhovujes celkovo - nie len niekde... Ale zase na druhej strane nie si az tak vysoko, lebo by ta tie ulety smerom dole az tak nebavili, skor nudili a nasiel by si si ine sposoby na dvihanie svojho ega.. To asi tak zhruba co sa tyka mojho odhadu.. Mylim sa? No je to len moj nazor a urcite nie som neomylna... :)

mandarinka

a nemozem si pomoct, ale leerka - mas naozaj viac ako 15?? Lebo ak hej, tak by som sa tym na tvojom mieste ani velmi nechvalila, lebo nazory a celkovo vyjadrovanie mas asi tak na tej urovni pubertiacky... nechcem ta urazit, ale je to moj nazor. Citala som si celu temu - fakt celych tych 25 stran a od teba som nenasla jednu zmysluplnu vetu - co sa tyka krestanstva, nabozensta a tak, co ste tu rozoberali. Myslim, ze sama nevies, ci a comu veris, ci neveris, mala by si si to ujasnit najprv sama v hlave, lebo jednou svojou vetou odporujes druhej... jedine, co ti celkom ide su sexualne pretahovacky s techneciom - v tom si dobra... akurat nechapem, preco si nejdete takto zvysovat svoje sexualne ego na pokec, ktory je skor na to urceny..

Lolka

nemam ho tak scítané, mala by som si cítat ale teraz si necítam, a nemam si ho s kým cítat, lepsie keby mi ho niekto vysvetlil,

fgf

hm, zaujimave, ja som si myslel, ze ty budes jedna z tych co si z biblie cita kazdy den rano, aj pred spanim a na riesenie problemov si vzdy najdes nejaky versik a tak.

mandarinka

Lolka, mna by zaujimalo, preco tu tak velmi zdoraznujes to sieste bozie prikazanie.. Mam z toho pocit, akoby ze toto bolo to najdolezitejsie pre teba... Ci nie? Ja neviem, myslim si ze ked niekto napr. niekoho zabije tak je to OVELA horsi hriech, ako ked si zasexuje..

Lolka

kazdý no tak to je cudné ze moj priatel sa ucil za knaza a nespomenul si. Urcite nie kazdy. Urcite keby sa to opýtam svojich kamarátok veriacich tiez by nevedeli. Ale nejedná sa o vedomosti ale o to kolko majú lásky. Boli na jednom festivale alebo co to bolo a cítili Boziu prítomnost, pri modlitbe, vraj to bolo nadherné. A uzdravil nohu mojej kamarátke bratovi. Clovek musí mat asi velkú vieru a lásku, aby dostal také milosti.

Lolka

no vies fgf ja tak písmo nepoznam, nevyznam sa ani v politike krestanstva som iba jednoduché bozie dieta, ale urcite kazdy krestan vie ze je hlupost, ze Boh nechce mat pri sebe cloveka, len pretoze ma nejakú vadu, takze neviem aký je to spis ten Leviticus u nas sa také na omsi nic od neho necíta. A viem, ze Boh taký nie je doslova by som to nebrala, takze neviem co to znamená.

fgf

lolka, leviticus je 3. kniha mojzisova, ved to vie snad kazdy krestan a ten text urcite nie je mysleny obrazne, lebo to by nedavalo logiku. technecium to som sem nedaval, aby ste si to prekladali, ale len aby som ukazal, ze sa to fakt pise v bibli. nemam cas to prekladat, tak dufam ze postaci toto od google translate "Nikto, kto má nejaká vada alebo porucha môže prísť v blízkosti môjho oltára: nikto, kto je slepý alebo Chromý, deformácií alebo zdeformované, nikto sa kvôli nohu alebo ruku, alebo kto je Hrbatý alebo je trpaslík, alebo kto má očnú vadu alebo kto má hnisající vredy alebo behu alebo poškodené semenníky. Pro má závadu, ale nesmie prísť blízko k ponuke potravín svojho Boha. Kvôli svojej chybe, že nesmie ísť blízko čalounu alebo k oltáru, a tak znesvětit moju svätyni"