k akému lekárovi so zápalom prsníka?

dasada

panča, pri kojení jednoznačne, kojiť zo zapáleného prsnika a vytláčať bez debaty. Ja som prvý deň vytláčala, lebo som bola toho istého názoru- dať to preč. Ale tým som si to urýchlila.

dasada

ale mne sa už mliečko netvorí, pretože už nekojím. Ja to mám infekciu, asi Matuško zaniesol, lebo ako sme prestali kojit, tak keď zaspáva tak sa ešte s ručičkou hrá s bradavkou.

panča

zvlastne..mne ked som mala zapal prsnikov povedali -hlavne vytlacat mlieko, aj keby to ako bolelo. pretoze ten zapal je tam prave preto, ze mlieko nejde von...

dasada

a ešte ak by sa vám niečo podobné stalo tak ako mne cez veekend, tak prosím vás nechodte na pohotovosť, ale rovno do nemocnice na gyndu. Tam vám na to dajú správne antibiotiká, alebo vás usmernia čo s tým. Obvodáci ktorí slúžia na pohotovosti s tým nemajú žiadne skúsenosti a len tak triafajú na slepo. Už mi mohlo byť, lepšie a tak teraz dúfam, že do tej nemocnice nepôjdem. Držte palce

dasada

takže už som doma od gynekologa. Pre mamičky ktore už cca 2 mesiace nekoja a stane sa im niečo takéto, prvá pomoc calciova masť, framikoin natierať. NEVYTLÁČAŤ! Ak je to infekcia tak ako u mňa, tak by ste si len rozniesli infekciu.Dostala som iné antibiotiká, ak to nezaberie, budem musieť ísť ležať a budú mi to musieť otvoriť aby to vyšlo von. Nie moc príjemná správa, ale čo už.

panča

urcite gynda. ako prva pomoc -calciova mast a hlavne (aj ked to velmi boli) vytlacat mlieko aj z bolaveho prsnika, lebo sa to bude zhorsovat -ale citam, ze beries antibiotika, tak uz len cakat -ALE VYTLACAT

dasada

sage, už 3 mesiace nekojím, v decembri som si povedala že už dosť, malý mal vtedy 2r a 2 mesiace.Chodila som po dome s jedným prsníkom von z trička, ale keď ma zobrala zima tak to bola iná bolesť.Snažila som si to vytláčať pod sprchou, ale na tej pohotovosti mi lekár povedal, že si nieje istý či som si ten zápal nezaniesla hlbšie do tých žliaz. A tak som ubolená, a ustrachaná, ešte podotknem že mi vytekala hustá žltá tekutina.

dasada

Ďakujem, už sa na to zajtra teším, jeden synček do školky a druhý k babke. Teraz sa nám nedá ani stískať, hrozné.Ďakujem

sage

dasada, z coho sa ti to urobilo? dojcis? alebo len tak, z nicoho? neviem s kym si v domacnosti, ale najlepsie by bolo nechat prsniky bez akehokolvek odevu, len na vzduchu.