Ako sa prejavuje nervove zrutenie?

sunnie

mas pravdu, ja som tiez taka sprosta poctivka co zanedbava zdravie a cuci stale v robote, tak sa ani necudujem ze som takto dopadla. nikomu to ale nebudem hovorit ked nahodou nakoniec pojdem na PNku, poviem nieco ze s chrbticou alebo interne,na to sa tiez dlho PNkuje,lebo ludia to nepochopia pokial sa to nestane aj im.

4321

sunie,treba si ale uvedomit co ta do tohoto stavu priviedlo.ak robota potom je na mieste dat si od nej pauzu aj za cenu ze potom dostanes vypoved,ale nad tym by som neuvazovala,ale mozno mas nejaky iny problem a doma budes este viac rozmyslat nad tym a samota timoze este viac uskodit.ani pn nie je vzdy idealne riesenie.kebynas tak vsetkych mohli vzdy poslat na nejake liecenie.mne totizto vtedy velmi pomohli tie rehabilitacie,uz ked som bola doma tak som sa nudila,uz somvedela kde robim chyby tak uz som bola mudrejsia uz som chcela byt viac medzi ludmi.na stastie som sa prihlasila k psychologovi na sedenia tak to bolo tiez uplne super.tam som objavila v sebe veci ,co som ani nemala šajnu ze su vo mne.

4321

ako na mna pozerali?ako na cvoka.neviem ,al enejako to so mnou nikto nechcel zrazu preberat.ja somto stale oddalovala lebo mama sefa takeho sebca,ale nakoniec fakt radsej niktonic nehovoril,dokonca nai moje kamaratky sa radsej so mnou o tom nechceli bavit.ja neviem ci si mysleli ze to odo mna chytia.az teraz po dlhej dobe mi hovoria ked maju nejake problemyoni same tak ze ako som to zvladla a ze jak som vyzerala a podobne.a vies co,uz mi je to jedno a strasne vela veci som si uvedomila aj ohladom tych "kamaratiek".ja som ti aj rada ze som sa zrutila vtedy.ja mam teraz uplne iny pohlad na svet,na ludi na rodinu,na vsetko.pred tym som chodila do robotyv chripke s horuckami jak idiot a este nebolo dobre,teraz ked potrebujem tak idem na akekolvek vysetrenie uz bez vycitiek svedomia.ten strach to asi patri k tej dg.

sunnie

ja si to uvedomujem. ako to zobrali u teba v robote ked si dlhsie marodovala? lebo u nas na teba krivo pozeraju aj ked ides raz za polrok k lekarovi na otocku.

4321

viem,ze je to dnes velmi tazke v case hospodarskej krizy ked vsade prepustaju.
ja som nastastie nemusela riesit tento problem,ja som skor riesila problem ako to zvladnut v tej praci.a ked som uz fakt nevladala rano vstat z postele a naopak ked somz nej vstala a zacalo mi byt zle ,tlak som mala 200/105 tak som vedela zetam jednoducho nepojdem lebo prave zomieram,isla som rovno k doktorovi.teda najprv som isla n apohotovost asi 2x a az potom k doktorovi.nenechajte to baby tak daleko zajst,je tofakt hra o minuty.ja som sa citila este vecer uplne super,isli sme sisadnut z roboty s babami,na druhyden som uplne normalne odisla do roboty a potomto zacalo,znenazdajky poobede som sa rozklepala z nicohonic a uz to islo...3 tyzdne som sa snazila z toho dostat sama,hladala som na nete co sa so mnou deje a len sa to zhorsovalo.vase telo vam dava signal,krici o pomoc a vy to neignorujte.moze sa vam stat z eniekde odpadnete z pretazenia abudete marodovat namiesto tyzdna dvoch pol roka aleboaj viac.aj taki su.len mozno o nich nepocujte,lebo s tymto sa malokto chvali.

sunnie

tema ako na zavolanie,uplne vas vsetkych chapem. este nedavno som bola cela happy ze vsetky stresy pekne zvladam ale posledne dni sa citim uplne zle. bola som u lekarky,nasadila mi znova AD a tiez mi odporucila PNku - vraj pokial sa nebudem citit dobre.tiez si neviem predstavit byt tak dlho domka, ale ani v robote uz nezvladam, teraz rozmyslam ako to vyriesit....lebo v robote s tym asi bude dost problem. myslim ze do PNky sa uz diagnoza nepise, aspon nie na tu cast co posielas do firmy.

petro-nella

mne sa to tiez stalo.zacalo vsetko stresmi v praci, v skole, s priatelom a pomaly sa to nabalovalo az som skoncila u psychiatra na liekoch - syndrom vyhorenia. doktorka mi navrhovala aj pnku lenze mne taku dlhu nepritomnost v praci nebude nikto tolerovat a poletim. tak neviem co teraz robit. je v pnke uvedenea diagnoza, nemozem v praci oklamat ze mi je nieco ine? nechcem aby to niekto vedel.

4321

VIKUSKA pn na nervove zrutenie alebo vyčerpanie ti napiše aj obvodny či prakticky lekar.maj k nemu doveru a vyrozpravaj mu vsetko ako sa citis.ja som popri nespavosti mala aj stavy uzkosti a paniky,vysoky tlak,hnacky a totalnu slabost.poslal ma aj na rehabilitacie,chodila som na masaze a cvicenia-marodovala som 6 tyzdnov ale do poriadku som sa dostavala vyse roka z toho.hlavne to nezanedbaj a naozaj si oddychni.mne potom hovorili na rehabilitaciach ze su aj horsie stavy z vycerpanosti,ze to mozem byt este rada ze som skoro isla k lekarovi.

naan

Pozdravujem všetkých, ktorí sú pred nervovým zrútením , vyhorením.Chcem vám napísať, že aj ja som bola v takejto situácii a taktiež nemám rada lekárske zásahy, ale veľmi v tom období pomohli moji najbližší a užívanie prírodných produktov. Užívala som aloe vera,včelí peľ v tabletkách, C vitamín a kombináciu zlatej šalvie so ženšeňom. Nebolo to zodňa na deň, ale som cítila ako naberám silu.