ekozahrada

slnko331

ja som robila toto, len miesto pretlaku som dala kecup a na konci som pridala pokrajane olivy a aj som to sterilizovala, je to dobre aj mame to chutilo.

Tekvicová zmes

1 kg tekvice, 4 veľké cibule, 250 g masla, 5 lyžíc sójovej omáčky, 1 veľký paradajkový pretlak, 8 strúčikov cesnaku, mleté čierne korenie, soľ, korenie čili, 1 lyžičku zeleninovej koreniacej zmesi, 1 kocku bujónu.

Tekvicu postrúhame, cibuľu pokrájame. Na spenenú cibuľu dáme postrúhanú tekvicu a dusíme. Postupne popridávame všetky ďalšie suroviny a občas premiešame. Celkový čas dusenia by mal byť asi 20 minút. Použijeme na hrianky, pizzu, na plnenie mäsa, alebo na špagety.

maria2

ahojte márie vy tu zavárate aj ja nie čakám na skrinu do kuchyne no pojdeme prerábat kuchynu tak ked budem mat skrinu tak zase budem džem atd. zatial mam ešte lečo uhorky cviklu no niečo tam je ale buduci rok pojdem znova robit a zavarat teras mám pauzu .

maria21

a to sa len zo semien varí čaj.

A tá omáčka na špagety je dobrá aj ja by som to skúsila urobiť.

Moja svokra patizóny aj vypráža dá sa to zjesť.

slnko331

myslela som ten bodliak...
no to ste teda sikovne, ja mam nasusenu len bazu a lipu a ostatne si este rastie z zahradke.
Tie patizony som myslela zavarit, asi tu tatarsku, ako spominala maria21 urobim, privarok by my nikto nejedol, alebo tu zmes na spagety s olivami.

[zruseny12]

SLNKO
ja som zabudla este k tym PATYZONOM,ja z nich robievam PRIVAROK...

MARIA21
ano,ten OSTROP.MARIANSKY je bodliak,mozes si ho pozriet v google,ked tam zadas jeho nazov.../tiez rastie vsade,ako buryna/
ja si ho zberam,ale da sa aj kupit ako si pisala,ze vraj staci pit 2xdenne jeden mesiac v roku caj z neho a,ze pecen je potom velmi dobra...a ok...

maria21

Ahojte.
Slnko prajem malej skoré uzdravenie.
Ja ešte mám uhorky, ale každý večer ich musím polievať. Aj tekvice nejak nerastú čo máme sucho. Fazuľa tiež len kvitne a nič struky nie sú. Včera som si všimla že aj kukurica nejak už začína uschýnať.

mariaa ja som ten Ostroperec mariansky teraz varila manželovi v nemocnici mu kázali piť z neho čaj. Viem že je to ako sa u nás hovorí bodliak ale neviem či je to ten čo všade rastie - aspon u nás. Lebo ja som ho kúpila.
Mám nasušené: kvet bazy, materinu dúšku, repík, medovku a mätu. Tak cez zimu máme čo popíjať.

[zruseny12]

no vidis...?:0))))dnesnej dobe sa da aj premenovat...
ani sa necudujem malej,sak aj dospeleho cloveka vie choroba potrapit,ked moje deti boli chore a trapili sa/stacilo ked mali chripku/tak som stale hovorila,ze by som radsej namiesto nich bola CHORA JA,ako ONI,lebo ja som si uz vedela poradit s chorobou,male deti si nevedia poradit stale s chorobou...

myslis ten REBRICEK?je to obycajna burina,rastie vsade kde sa otocis...
ale velmi dobra...
pozri sa v google na ZDRAVIE Z BOZEJ LEKARNE-tam je aj obrazok...
u nas sa dost ochladilo...mne uz cervenaju PARADAJKY na balkone...KONECNE...

MARIA2
tak,tak popijame...:0))))