On-line gynekolog

SSSssssssss

je nebezpecne ak sa priatel vystrieka do kondomu a potom s nim stale pokracujeme v sexe a vystrieka sa znova?? skratka ci sa spermie mozeu dostat von...??

dračí zub

Tabletky a antikoncepciu beru iba blbci. Uz to nechaj tak a nestresuj. Zdravotny stav sa ti upravi casom. Ak si tehotna tak porodis. Neviem co riesis. Som si skoro isty ze nie si tehotna.

09silvia08

chcem sa opytat..mala som s priatelom pohlavný styk s ochranou ktora sa nam roztrhla ... priatel sa do mna neurobil...pre kazdy pripad som uzila tabletku po escapelle ...po 6 dnoch som dostala krvacanie ktore trvalo 3 dni ... po 2-3 tyzdnoch som dostala zas krvacanie ktore mi trvalo 8 dni to bola asi menstruacia ...a presli dva tyzdne a dostavilo sa mi spinenie ktore ma hnedu az krvavu farbu ... moze to byt s tej tabletky ??? alebo co to moze byt ? mozem byt tehotna

XXXxxx

lioness, mrzi ma ak som ta urazila, nechcela som...
to kolko mas rokov ma zarazilo mozno aj preto, ze s ludmi v tvojom veku, ci uz baby alebo chalani sa uplne normalne bavim, su to kamosi, nepovazuju ma za decko a este najdeme aj spoloce zajmy a rec.. preto mi ani vo sne nenapadlo ze by so mohla byt taka mlada, ked si pisala ako mas uz ine nazory a iny pohad na vec..
ale na druhej strane, mozes to brat ako kompliment, ze mas nazory na vyssej urovni ako tvoji rovesnici..
nepovedala som ze sa tvaris ako zivotom skusana zenska, ze tie prispevky vyzneli akoby si bola akusena (to bol dalsi kompliment odo mna )
tak teda ahoj lioness, ja som sa nechcela rolucit v zlom .. tak ma mrzi ze to tak beries..
isabella, sama vidis ze sa to tu neda ani z voza ani na voz.. hovorite ze ja mam ´´problemy´´ , keby som vam to tu napisala, uz sa stazujem.. fajn, ked mi neverite, nemusite.. je mi to jedno..
ani keby som pockala nic by mi neuslo.. a co mi ujde ked nepockam??
vysvetlovali ste mi to pekne, ale za ten cas som sa nedockala jedineho poriadneho dovodu, PRECO by som mala pockat..
teraz z neviem co tu riesime dokonca ani ja , a nemam chut sa hadat.. tak dovi, drzte sa.

isabella

no to sa ale krasne uzavrelo, typujem, ze aj mna si odhadovala na nejaku 30, ci nebodaj 40 rocnu zenu a pritom budem mat len 23, ale mozno je to tym, ze cakam dieta a nejake tie rodicovske povahove crty sa uz casom na cloveka nalepia...
k tvojmu tazkemu zivotu mozem dodat len tolko co aj lioness, bud rada, ze neriesis viac, ja mam tiez rodicov rozvedenych a nebudem tu za to plakat, bolo to mozno v niecom tazsie, ale nie je to tragedia, este pocas skoly som sa odstahovala a sucasne pracovala aby sme to nejako utiahli, teraz cakame babo a estelen teraz si ZACINAM uvedomovat o com je zivot a zodpovednost a ze naozaj tie tvoje problemy este problemami nastastie nie su, chran si svoju mladost a nerob hluposti...
so sexom si sa musela ponahlat, nechapem naco, ale to je uz tvoj problem, ja som zacala v 18 a teraz viem, ze som kludne mohla este pockat a nic by mi neuslo...

lioness_01

áno mám 21 a netvárim sa ako životom skúšaná žena, ale za tie 4 roky ma stretli také veci, že o niektorých veciach uvažujem fakt ako stará ženská...
netušila som, že na teba robím dojem 30 ročnej ženskej, a zrejme si nepochopila niektoré moje poznámky, ak sa ti zdá, že sa hrám na ťažko životom skúšanú. vôbec nie, dokonca minulý týždeň som si kvôli istým udalostiam čo sa stali v mojom blízkom okolí uvedomila, aké mám sakra šťastia, že ja takéto veci naozaj riešiť ešte nemusíš a verím, že ani nebudem musieť... ale tiež mi to dalo veľa v tom, že som dlho do noci nad niektorými vecami premýšľala, nad mojimi vzťahmi s blízkymi aj som si poplakala a dosť sa zmenil napr. môj postoj k mojej mame "vďaka" tomu...

vieš, je ti to smiešne, že čo ti tu radí 21 ročná baba, ale bohužiaľ, ty keď budeš mať 21, tiež ti takéto problémy a predstavy a presvečenia 15 ročnej budú pripadať úplne vtipné a naivné, lebo budeš rozumom a skúsenosťami dakde totálne inde ako si teraz...

tak teda ešte raz čau, a fakt to neber odomňa zle, len za to, že som možno iba o 6 rokov staršia, uvidíš sama, kde budeš o 6 rokov ty... a ako sa budeš pozerať na "problémy" 15 ročných dievčat...

XXXxxx

lioness, ako pekne si to na koniec uzavrela :))
heh, ja som presne, presne, presne vedela, ze na tie moje v tvojom ponimani ´´problemy´´ dostanem takuto odpoved, tak som to uz ani nerozpisovala dalej, lebo by to bolo jedno :D
rodicia su rozvedeni, a doma to nie je len o pomahani.. ale nebudem sa stazovat :)

takze ty mas teraz vlastne kolko, 21?? :D:D pane boze, a ja som si myslela, ze mas 30, alebo 40 :P vies tie rady zivotom skusanej zeny, alebo akoby som pocuvala moju mamu .. fakt prepac ale to bol uplny sok ze mas 21 :DDD

dalej naozaj dakujem ze si to na zaver takto ponala a pochopila :):) robime to presne tak ako pises, to som sa vam snazila dokazat uz od zaciatku :) aka si zrazu mila osobka :D to sa na zaciatku vobec nezdalo..
a nemusis sa ospravedlnovat je to v pohode :D
tak aj ja prajem vsetko dobre do zivota :D:D nech vam to s priatelom vydrzi este dlho v laske a stasti :) ♥

lioness_01

a zabudla som zapriať dobrú noc a ospravedlňujem sa za tie debilné gramatické chyby, až mi pri niektorých prevrátilo žalúdok a pomyslela som si, že to som snáď ani ja nepísala :D

lioness_01

bambuľa, dík za kompliment, aj keď, istý sarkazmus a irónia v tom isto len bola... :D

pozri, kočka, veľmi som sa musela usmievať, keď si napísala , že vieš čo sú problémy, lebo chodíš na ťažkú školu a musíš doma pomáhať :)) neber to, ako že ja zľahčujem tvoje problémy, ale toto fakt nie sú žiadne problémy :) školu máme všetci a doma makáme tiež všetci :) ty sa len teš z toho, že máš na akú školu chodiť, a že máš na to , aby si zvládala aj ťažšiu a teš sa z toho, že máš v akej domácnosti pomáhať, že máš oboch rodičov (dúfam,že zdravých)... :) musela som sa fakt usmiať, prepáč, ale vyznelo to neskutočne idealisticky :)

tie problémy prídu...ešte na ne nemáš vek, ani z toho nebuď nejaká nešťastná, že si si ich nezažila, ono všetko má svoj čas a prídu aj problémy, prídu udalosti, ktoré ťa prinútia prehodnotiť mnoho vecí, aj vzťah k sebe samej, aj vzťah k druhým, k rodičom, k priateľovi, ku kamarátkam, určíš si časom priority, resp. prehodnotíš doterajšie, tým nehovorím, že tie čo máš teraz sú zlé - sú presne také aké na tvoj vek majú byť. fakt si užívaj ešte to, že problémy pre teba predstavuje ťažká škola a pomoc v domácnosti. závidím ti tento stav ...

ja na láskuverím, a dokonca aj na lásku medzi mládežov, ja som mala pár týždňov pred 17tkou , keď som začala chodiť s mojim terajším priateľom , a tiež som si na začiatku všeličo idealizovala, ale po čase zistíš aký ten človek naozaj je, a nebolo to po roku, ani po dvoch... možno až teraz sa niektoré veci ukázali a ešte sa aj ukážu, dôležité vo vzťahu je to, aby keď už prídu tie problémy a keď už opadne tá zamilovanosť a objavia sa chyby, ktoré ti na ňom možno aj začnú prekážať, aby si bola vytrvalá, pevná vo svojej láske a nerozchádzala sa pri prvom vážnejšom zakopnutí.
ale to som trocha odbočila - prepáč...

ono, je asi úplne zbytočné ti tu písať, že máš počkať, keď ste s tým už začali... tak sa snaž byť aspon zodpovedná, na dieťa ste neni pripravení -ani ty, ani tvoj priateľ (aj keď vás nepoznám, ale nie ste - to je "zákon prírody" :D ), tak sa aspon správaj zodpovedne, nerieš neplodné dni, používaj kondóm, ak sa budeš chcieť vrhnúť do užívania antikoncepcie - dobre to zváž a hlavne, užívaj si krásnu mladosť, to presvečenie , že priateľa veľmi miluješ a on miluje veľmi teba - držím palce nech vám to čo najdlhšie vydrží a nech sa ti vyhnú všetky sklamania, ktoré môžu časom prísť ...

(ak som ťa dačím v mojich príspevkoch urazila, nechcela som... som od teba staršia a na vec mám už iný pohľad, aj ty ho raz budeš mať iný ako teraz, tak možno to vyznelo z mojej strany mentorsky, ale až tak som to fakt nemyslela)...

XXXxxx

vies co lioness, ty by si mohla robit psychologicku ... a to teraz nemyslim ako sarkasticky vtip ale hovorim to vazne :)
prosim ta teda o poslednu vec, naozaj by ma zaujimalo ake psychicke problemy.. to, ze som povedala ze si ostatni o mne myslia alebo povedali , tym som sa nechcela vychvalovat, ale mala som pocit ze sa to hodi k teme..
teraz nechcem tvrdit ze mam tazky zivot, alebo ze riesim problemy dospelych, ale tiez to nie je zrovna prechadzka ruzovym sadom.. chodim na tazku skolu, musim pomahat doma.. takze viem co su to problemy...
ze som s priatelom dlho- 2 roky, nemyslim si ze je to nejaka neskutocne dlha doba, ano niektori ludia ma sklamali aj po 4-och rokoch co som ich poznala... dlho v porovnani s tym kolko mame rokov..
tie choroby ktore spomenula isabell predsa ´´sposobuje´´ caste menenie partnerov.. teda aspon myslim, a to sa nas netyka..
to ze sa javim ako rozumna osoba - to si ma prekvapila, ale milo :)
a pozrite ved, v podstate nepoznante ani mna , ani mojho frajera, tak nemozete predsa tvrdit ze ho nepoznam! ...
to s tym klastorom :D .. nie som ten typ ze robia to ostatni tak to robim aj ja, to urcite nie, ale bolo by mi luto pocuvat pribehy mojich priateliek, zavidiet, a pritom cakat do neviem kedy, aj ked mam priatela ktory ma miluje..
vies mne to pripada ako keby si neverila na lasku, alebo na lasku mladych..
zatial dobru noc :)