Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

WSDKDJFHDK

ahojte tak som dnes na ten obed nesla...zacinam nato mysliet kazdu chvilu je to hrozne ...pomozte niekto..napiste

WSDKDJFHDK

ahojte..tak dnes sa mi opet stal trapas..v praci ked mam ist na obed tak mam brutalny strach pretoze obedujeme vsetci spolu,zamestnanci...a dnes sme jedli a pozrel sa na mna jeden kolega a ja som zacala horet ako paradajka..takze vsetci upriamili pohlady na mna a ja som mala az kropaje potu na cele....je to hrozne ani jest mi nechutilo..vobec si to jedlo nevichutnam lebo myslim len nato kedy ocerveniem...najradsej by som mala svoj vlastny stol...hahaha kde by som jedla sama ale to by ma povazovali za blazna alebo divnu...no a takto to ide kazdy den..normalne uz ani nechcem chodit na obedy..tak mi povedzte ci to je normalne...dakujem

alfaomega

Mám 45rokov a viem o čompíšete, ako vás trápi červenanie. 10rokov hladam riešenie. Vyskušala som psychologov, kineziologov a nič. Cervenám sa stale a skoro viac ako predtym. kineziologovia vytiahli odo mna kopec prachov a nepomohli, psychologovia vyskušali rozne metody a stale nič. tiež sa uzatvaram. staram sa o domacnosť, robím doma tak, aby som sa co najmenej kontaktzovala s ludmi, vyhovaram sa z roznych sppoločenskych stretnutí. pred rpodinou o tm nehovorím, alebo len tak okrajovo, že to neje až taký velky problem. Ale ano, je človek nemúže fungovať,tak ako sa citi ...žije inak ako nby mohol.cim ste starší, tym je to ťažšie vyriešiť a odstraniť. inak mna až palia líca a bolí z toho hlava.tak snad sa iekto ozve, kto vyhral nad červenaním sa.

renee666

kika, ja som den pred svojou stuzkovou, prerevala, ze tam nechcem ist, ale nakoniec som si pred samotnym "aktom šľahla" par poldecakov :D no a bola som v pohode, ináč momentálne sa liečim na sociálnu fóbiu, celkom úspešne musím povedať :)

Leder

ahojte tak dnes som si opat zazila trapas ,som isla do obchodu,pesi popri ceste kde chodi vela aut,tak zvladla som to v pohode,mala som cierne okuliare a stale som si dookola opakovala ze neocerveniem....ale ked som uz stala na prechode a chcela prejst zastavil mi kamion a vystrcil sa z okna a zakrical na mna: slnko uz nesvieti preco mas tie okuliare,...no a to mi stacilo ku stastiu...samozrejme bola som cervena ako paprika a potom som uz iba cela horela az kym som neprisla domov...taky malicky zazitok na zasmiatie..pekny vecer