Tupozrakost

Príspevok v téme: Tupozrakost
oči

Chcem sa spýtať ci má niekto z vás tupozrakost?Ja to mám na jednom oku.V zivote mi to problém nerobilo.Len raz ked sme boli na kontrole zo skoly vyrazil mi to dych ked som mala zakryť jedno oko a druhé nesluzilo ako má.Inác nikdy som okuliare nepotrebovala,vlastne som ani nevedela ze mám tu vadu.Teraz ked som uz starsia musela som na malé písmenká na tie najdobnejsie na etiketách atd.sidat vypisat okuliare.Očná mi nedala zvlást na to oko silnejsie sklo,vraj také tam dá co aj do druhej.To spravila správne?Ved ked to lepsie zavrem tak s tým ani cez dioptrie nevidím jasno.Ze tupozrakost sa nedá odstránit ani s dioptriami celkom.Treba si dávat na normálne oko väcsi pozor aby nemal uraz.Normálne som z toho ohromená.Ze vraj to neni taká ocná choroba,to sa neprenesie z jedného oka na druhu,len je to stav,tým sa nedá nic robit.Odpíste mi ked máte s tým suvisiace nieco.Len to som sa zabudla pitat ci je to dedicné,a v ranom detstve ci sa to dá korigovat keby nahodou..

akinom007

oci/ to je ake mile ze ked sa pozres na okuliare pripominaju ti moju odpoved:)
tak sa maj pekne aj ty a drzim palce nech mas aspon to jedno oko stale ok:)

oči

akinom-Jej,to mi je do smiechu.Ani neviem prečo som si myslela že si chalan.Páči sa mi to heslo zo zadu.Všeličo ma už napadlo ale zozadu písať nie.Ja zas mám taku mániu že na každu tému nepíšem rovnaké heslá.Maj sa krásne.Vzdy ked sa pozrem na svoje okuliare pripominaju mi tvoju odpoved.Pravé,lavé sklo.Ináč ťažko si zvyknem na to že pomali tie malé písmenká vôbec neviem prečítať bez pomoci okuliarov.Oči si zvyknu na pomoc a bez pomoci už ani to neide.Od oktobra ich mám ale si všimam,že čím dalej tým viac ich potrebujem.Tak sa viem naštvať ked v obchode nejaku záruku neviem nájsť bez nich.Predstav si že manžel mal uraz,museli mu dať umelu šošovku na jedno oko .Do dialky ani tak nepotrebuje nič.No čitať to je už iná vec,má silnejšie ako ja.Soférovať z povolania môže bez toho.Dcérku som tiež zobrala k očnej,vymýšlala .Nevidí chce okuliare.Netreba jej,len chcela byť taká ako my,alebo jej učitelka.Staršia dcéra má,vidíš ona tiez tam má rozdiel:0,25 a 0,50.No,tupozrakosť nemá.no lučim sa..

akinom007

oči/ som rada ze si nasla odpoved v mojej odpovedi:) ale ja som neni chalan:) skus si precitat akinom odzadu...

zuzi

mrs-ani ja som ťa nechcela uraziť.Z mojej strany nič sa nestalo.Je to diskusia.Aj ja dosť rýchlo reagujem na všetko.Niekedy aj zle napíšem čo si myslím.Nemala by som sa ponáhlať s tým písaním,ale baví ma to diskutovať pritom nemôžem celý den vysedávať pred počítačom.Sorry,možno niekedy zle sa vyjadrím.Ešte som si myslela že lahko sa ti píšu takéto odpovede,určite nemáš ziadne problémy.No,kazda máme niečo.Pekný den!!!!

mrs. doodiekins

zuzi prepac, som ta asi teda zle pochopila.
Len si to napisala tak, ze tupozraky clovek nevidi. a to ma zarazilo.
ja mam ostrost na hranici, /mam vysoku kratkozrakost, som po laserovej operacii pomaly 5 rokov/
ale vidim. :o))

oči

akinom prečítala som čo si písal.Našla som na moju otázku odpoved.Preto mi dala očná rovnaké slá do tých okuliarov na čítanie,lebo takto sa mi to nestane ked dobrým okom sa pozrem do prava neprekáza mi to sklo na zlom oku.Je to tá istá dioptria ako na dobrom.Len v tom je rozdiel medzi nami ze ja uz aj na to druhé mám dioptrické na čítanie,slabozrakost nad 40 rokov.Ja to zlé mám pravé oko.Jezis kolko sme skušali ktoré sklo bude sedieť.Na pavom nic nebolo dobré,mala som cistejši obraz ale písmená ostali tupé.Takt vyzerá ze lavé vynahradí aj to pravé.Máš pravdu len aby tomu druhému nič sa nestalo.A vieš ze boli aj taký ze mi povedali je mi dobre vidím dobre nemám okuliare.Zijem normálne na čele vsak nemám vypísané ze na jedno nevidím dobre.Nikto by tomu neveril.Dobre ze si sa ozval aspon vidím nie som sama a nenamýslam.

zuzi

mrs vidím ze tebe sa do dá smiesne ale neklamem na to oko ked aj sa roztrhnem tak sa budem snazit ani vtedy nevidím písmená,len tolko ze su tam,ale rozoznať ich uz vôbec nie.Aj na google som vyhladala tupozrakosť tam niečo také písali tiez ze to sa nedá korigovať.potom je to dobré ked len jedno oko je také.ked ty to nemás tak samozrejme ze tomu neveríš.Aj ja som si myslela ze je to mozné korigovať dioptriami ked aj silnejšimi ako na druhom oku.UZ aj názov ti to povie.Je to tupý obraz,takze nevidíš ostro na veci.

akinom007

ja mam tupozrakost na lavom oku. zistili mi to tiez az na strednej.
vidim s nim vsetko neostro, male pismena neprecitam. tym druhym vidim dobre, okluiare mi sice ocny dal, ale pouzivam ich maximalne tak ked som pri PC (momoze mi to ze ma potom nebolia oci z PC), ale ani s nimi nevidim uplne ostro na ot jedno oko+ ked mam okuliare a na pravej strane mam len ciste sklo bez dioptrii a pozrem sa smerom dolava cez to druhe dioptricke sklo nevidim nic tak ich radsej nenosim.
inak neviem si predsavit ze sa mi nieco prihodilo s pravm okom ..so mnou by niekto musel vsade chodit jak so slepcom, vazne