Operácia očí laserom

ekusik

wiwien: BA mam bližšie, oki dik za kontakt,skusim to pozriet na nete, mne skor ide len o jedno oko lebo mam -1 a druhe mam normal,a lekar mi povedal,že bud si budem davat kontakt.sosovku do toho jedneho alebo laserovu,tak zvazujem skor laserovu,aby mi nahodou to horsie oko "nepotiahlo" to lepsie. A este je lepsie ist na laserovu az v zime(ked je menej slnka)či je to JEDNO? dakujeeem

majka_

ja som zubara tiez zmenila a som rada ze som od neho odisla. len ma mrzi, ze sa mi zubky posunuli trochu, lebo jeho robota bola dost fuserska. mrzia ma tie peniazky. co uz. tento zubar, kde chodim strojceky nerobi, ale je tiez sukromny a fakt dobry. v Presove inak dobreho lekara je problem najst - skor najdem ihlu v kope sena. a ti v tom centre, kde som bola operovana boli celkom prijemni a nezdali sa mi, zeby sa pretvarovali. i ked co ja viem, nepoznam ich. ale podstatne bolo, ze ked som si za to zaplatila, spravali sa pekne.

wiwien

majka ano, to máš pravdu..ale to som len tak spomenula, bo niektorí sú také pretvárky, ale ani tu to tak nebolo..to bolo vidieť..a ano to máš pravdu, aj ja som mala také zubára,ale už som ho zmenila, čiže som spokojná..

majka_

ja prvy "blby pocit" v ociach som pocitila asi 20 minut po operacii a tak som tusila, ze ked si nezoberiem Ibalgin hned ako mi povedal lekar, co ma operoval, tak dostanem dost blbe bolesti. ale zobrala som si ho, bolesti ani nestihli prist a odvtedy som ho brala normalne kazde 4 hodinky ako mi hovoril lekar aj ked som sa citila dobre (az na to slzenie oci, ale tomu sa zabranit nedalo a nebolelo to).

inak wiwien, nemyslim si, ze ak zaplatis lekarovi take peniazky, tak sa k tebe sprava velmi pekne. napr. zubny lekar, ktory mi daval strojcek sa ku mne spraval nehorazne. a to som mu za strojcek zaplatila dost penazi. ale zalezi najma od toho podla mna, ci toho cloveka praca lekara bavi. toho zubara to ocividne nebavilo a v praci lekara videl len zlatu banu.

mirkaa

vazne som zacala nad tym uvazovat, ze sa na to dam. ale este studujem a bojim sa, aby sa mi zrak opat nezhorsil. nemam velmi silne dioptrie (2 do dialky) ale bez sosoviek vonku nerada chodim... hlavne sa musim informovat u mojej lekarky, vsetky chyby sa asi operovat nedaju, ze?

wiwien

no ako mna nebolel samotný zákrok, lebo trval asi tak 10 minutiek..ale na rozdiel od majky, ja som mala dosť bolesti po operácii, ale závisí od prahu bolesti a od typu ludí, ako to znášajú a podobne.ale poviem ti, že za ten zrak po tom to stálo. to bola najlepšia investícia v mojom živote.kedže viem, ako som videla a žila predtým, nedá sa to porovnať:)))a tiež prístup lekárov tam bol podobný ako spomínala majka:)ale tak za tie peniažky.:))čo čakať..:)))

majka_

ja som bola v Mikrochirurgickom centre oka 3F v Kosiciach ( www.3f.sk ). vsetci tam boli super ludia od upratovacky az po lekarov. jednoducho uzas, obsluha jak v hoteli... proste super. a to nehovorim len o pristupe, ale normalne sa tam starali napr. o teply caj, kavu, ciste pohare... proste vsetko. operacia ma vysla na 18 000 sk, predoperacne vysetrenia a konzultacia 1000 sk a k tomu som asi po 3 navstevy zaplatila 300 sk. ale tie navstevy boli cca 1x/3 tyzdne. a samozrejme nezaratala som kvapky a take veci, ale ved to je normalne - proste som dostala lieky po operacii, niektore som mala zadarmo od nich (ako napr. Ibalgin, asi 2 druhy kvapiek do oci a este nejake tabletky tusim tam boli - uz neviem), ale potom, ked som potrebovala kvapky na doliecenie, tak som si kupovala sama, ale to nebola nejaka strasna polozka. sa mi zda ze 300 sk (2 balenia kvapiek), ktore mi vydrzali mesiac ci mesiac a pol... takze vrelo odporucam. a este mna operoval MUDr. Daboczi. je fakt super, srandovny a tak... takze hned zabudnes, ze ides vobec na nejaku operaciu. a k tej bolesti. operacia neboli, niektori hovoria, ze prve dni su otrasne, ale u mna to nebola pravda. jednoducho ked beries lieky ako mas (napr. Ibalgin som mala brat kazde 4 hodiny myslim, tak som ho proste zobrala, aj ked som bolesti nemala hned po 4 hodinach a tak sa bolesti nedostavili u mna vobec). takze akoby som na nijakej operacii nebola ale vidim fakt super.