Ako ušetriť?! Strava, oblečenie keď nie je vela penazi?

soffa

kriza...dost usetrit pri minimalke ktoru dostava kazdy 2 clovek???si robis srandu???tak skus 4 p..nejedz nepi nefajci neobliekaj sa;-))na Slovensku skapal pes,skus zahranicie;-))

Lulita

aj ja nakupujem v second handoch a tiez ma to bavi, je to super :)

drahe su sladkosti, to treba vylucit :p drahe je maso, zial, kupujem v akcii kuracie, mam rada lososa, zial cena je taka, ze siho dovolim raz za niekolko masiacov, maso jem malo, aby som neumrela od hladu, snazim sa aspon jest zeleninu z trhu

zial mame nizky prijem, velku hypoteku aj najom, takze nemozeme usetrit, zijeme od vyplaty k vyplate, ked sa vyskytnu nejake peniaze, nejaka mala radost sa da urobit, napr. nejaka chutovka z pottravin marks spencer, ci pekne nadkolienky :)

petulka2009

Ja sa tiež momentálne zaoberám tým ako ušetriť. Mám pocit,že miňame veľa. Tento mesiac si zapisujem všetky výdavky a na konci si urobím prehľad hospodárenia. Hlavne som sa začala zamýšľať, či konkrétnu vec, čo si "chcem" kúpiť vlastne potrebujem, alebo nie, a snažím sa určiť si priority "míňania". Máte ešte niekto rady ako ušetriť???Díky moc:)

Hejli

ja nakupujem uz len v sekacoch, mam odtial perfektne veci za euro, 50 centov a podobne.
daju sa tam najst aj znackove veci co vyzeraju ako nove
nie som na to odkazana, ale strasne ma bavi prehrabat sa vo veciach a hladat super kusky a este pri tom aj usetrim :D
v normalnych obchodoch si kupujem uz len topanky, spodne pradlo, ponozky, pancusky a pod., zvysok vsetko sekac

a na strave sa snazim setrit tiez, ale skor tak, ze nekupujem hluposti ako balene vody, chipsy, sladkosti, parky, salamy, pastety, sladke pecivo a podobne gebuziny a tiez sa snazim kupit len tolko kolko zjeme aby sme nic nevyhadzovali
kupujeme hlavne vela ovocia, zeleniny, jogurty, ryby
snazim sa aby sme sa stravovali zdravo, varim doma a nemam pocit, ze by sme na stravu nejako vela minali

paranoja

Ja osobne nenakupujem v sekacoch, ale v cinakoch. Som silnejsej postavy, a tak nie je moc co na vyber, ale nohavice, rifle, bundy si tam kupim vzdy. Topanky tiez tam, ale dokupim si k nim vlozky - ortopedicke, na kazdodenne nosenie. Co sa tyka stravy, ked kupujem napr. mlieko, nekupim take za 30 Sk, ale za 15, niekedy aj menej. Manzel robi v pekarni, tak o pekarenske vyrobky mame postarane.
Poradim ti, odkladaj si kazdy jeden blocek a na konci mesiaca si to pozri - ci si kupovala zbytocnosti alebo si hospodarila dobre. Keby sme doma prestali fajcit, usetrili by sme mesacne 3600 Sk. to je palka...

aduliena

Už viackrát som sa presvedčila, že keď je niečo značkové, nemusí to byť práve najlepšie. Ja si vôbec nekupujem značkové veci, radšej si za tie peniaze nakúpim viac, ako keby som si mala kúpiť jednu vec.... Takisto aj potraviny. Väčšinou platíme draho za značku.Úplne stačí nakupovať lacnejšie varianty potravín, dá sa s tým dosť veľa ušetriť.

studentkaa

Ahojte, ja tak isto nakupujem v sekacoch, niekedy sa tam da fakt natrafit na super veci. Kedze sa stravujem sama (nemam este rodinu) da sa to, snazim sa jest zdravo a nekupujem zbytocnosti. Osobne nakupujem vacsinou v Lidli, maju tam asi najlepsie ceny zeleniny a mliecnych vyrobkov...hoci nie vsetko je tam kvalitne. No ale ked je kriza, nie je na vyber :)

sejk

ja uz roky nakupujem v sekcoch, aj ked nie som na to odkazana, ale teraz zistujem, ze som si usetrila dost penazi aj vdaka tomu. topanky si kupujem kvalitnejsie aj ked drahsie,skor klasiku, takze ich nosim aj niekolko rokov. no co sa tyka potravin, preferujem skor zdravsiu stravu a tam akosi nejde usetrit, no nekupujem take potraviny co nepotrebujem, takze nikdy z chladnicky nic nevyhodim, co je dost dolezite...

jajka001_

ja si oblecenie kupujem len ked musim. aj tak je najdrahsie jedlo. ked budem chciet setrit, prestanem si kupovat drahsie a kvalitnejsie potraviny.