priatel pije

Príspevok v téme: priatel pije
ja;(

má 25 rokov, pracuje na stavbe. kazdy den sa vecer na ubytovni opijaju. je to podla vas normalne? bojim sa, ze sa z neho stane alkoholik. doma je tri dni, vtedy je to v poriadku. ja nepijem vobec a ta predstava mat doma alkoholika ma desi. ked sa s nim o tom rozpravam, povie mi, ze to tak medzi chlapmi chodi. chapem to, ked jeho kamarati piju, nebude predsa sediet a pozerat sa na nich. jedine riesenie by bolo asi zmenit zamestnanie ale to samozrejme neprichadza do uvahy.

cajik

a inak:
1.normalne to nie je (teda,ako pre koho..pre nich to asi normalne je)
2.z jeho nazoru vyplyva,ze sa menit nebude
3.caste pitie VEDIE k alkoholizmu,takze toho sa nemusis bat,lebo to sa tak pravdepodobne stane
4.ked pije ako robotnik,aj keby siel na inu stavbu alebo do inej roboty,asi by mal stale tych istych kamosov,alebo inych,vrana k vrane sama,takze by stale pil
5.utekaj kym mozes..

ja len dufam,ze vsetky baby,ktore maju podobny problem,budu uvazovat rozumom a od podobnych chalanov odidu a nevydaju sa..niekedy musi zvitazit rozum nad laskou..aby potom neskoncili tak,ze budu pisat na forum,pretoze su nestastne/tyrane alkoholikom a nevedia z toho uniknut (nedostatok penazi,strach,deti,zavazky,..)

vela stastia vsetkym...

alkac

ak mozem poradit z vlastnej skusenosti. zoznamila som sa pred rokmi s fajn chlapikom, ktory si tiez obcas dal do nosa s kamosmi, ja nepijem absolutne. ked sme boli spolu, vedel sa zdrzat alkoholu, no to sme spolu len randili, tak som to nebrala nejak vazne, ale po nejakom case som si vsimla, ze pije stale viac a viac, tak sa len vyhovaral, ze blbe obdobie, kamarati atd...ked sme sa vzali, tak vtedy ukazal svoju pravu -alkoholicku tvar..., dala som 100x sancu, no marne, pil stale viac a viac a to kazdy den. samozrejme to skoncilo rozvodom. takze moja rada: ruky prec od alkoholika, kym je este cas!!!

antialkoholik

Ak sa prisposobuje kamaratom a pije, moze sa stat zavislym. A prisposobovanie sa v piti nie je velmi vyrazny rys zodpovednosti.