Tupa bolest pod rebrami po kazdom jedle

Príspevok v téme: Tupa bolest pod rebrami po kazdom jedle
niio

Priatelke sa uz tyzden stava, ze niekolko minut po jedle(naposledy po 20min) sa dostavia velke krce a tupa bolest (stupnujuca sa pri nadychnuti) v oblasti pod rebrami, teda niekde tam, kde konci brucho a zacina hrudnik. Stava sa jej to po akomkolvek jedle alebo piti, okrem hrozna a bilinnych cajov. Zacalo to, ked zjedla nejake orechy, spociatku nepravidelne, nie po kazdom jedle a teraz po kazdom jedle az tak, ze si musi ist lahnut. Ked ju to neboli, tak stale citi taky tlak. Zial je v zahranici, tak je trosku problem ist k lekarovi.
Co to moze byt a ako sa z toho dostat?

vewela

Ahojte. Ja mám bolesti v okoli rebier na ľavej strane už cca 2 mesiace, dokonca mi to opuchlo, čokoľvek som zjedla tak začala bolesť.Bola som pri obvodnej a tá ma poposielala po všetkých vyšetreniach. Všetky výsledky boli dobré, žiadne zmeny. Najlepšie bolo na vyšetrení na gastro, kde lekár mi nechcel veriť, že ma to tak bolí a k tomu povedal, že on tam nevidí žiadny opuch (ale ostatný ho videli). Nakoniec mám termín u rehabilitačnej či náhodou to nemám z chrbtice (dosť pochybujem). A odporučila mi ísť aj na gynekologiu, či náhodou niečo sa tam nedeje, lebo že všetko je zo všetkým poprepájané. Uvidím ako tam pochodím. Chcela by som vedieť, že z čoho to mám. Nedá sa s tým proste fungovať ok.

vewela

Ahojte. Ja mám bolesti v okoli rebier na ľavej strane už cca 2 mesiace, dokonca mi to opuchlo, čokoľvek som zjedla tak začala bolesť.Bola som pri obvodnej a tá ma poposielala po všetkých vyšetreniach. Všetky výsledky boli dobré, žiadne zmeny. Najlepšie bolo na vyšetrení na gastro, kde lekár mi nechcel veriť, že ma to tak bolí a k tomu povedal, že on tam nevidí žiadny opuch (ale ostatný ho videli). Nakoniec mám termín u rehabilitačnej či náhodou to nemám z chrbtice (dosť pochybujem). A odporučila mi ísť aj na gynekologiu, či náhodou niečo sa tam nedeje, lebo že všetko je zo všetkým poprepájané. Uvidím ako tam pochodím. Chcela by som vedieť, že z čoho to mám. Nedá sa s tým proste fungovať ok.

gorila

som po opracii zlcnika a po jedle mam tupu bolest po pravym rebrom, citim tazobu na zaludku, som nafuknutz.co s tym ?

........

DOBRY DEN,moja dcera bola nedavno v nemocnici lebo mala problem zo slepim črevom.Už je to v poriadku..Dnes mi povedala že ju strašne boli pod rebrami,citi tak nejaky tlak alebo nieco take..neviem z čoho to je a preto by som jej chcela pomôct..Je prave chorá ma zapalene uzliny a preto si myslim či by tu bolest nemohlo vyvolat antibiotika...Prosim vas pomožte mi..Ďakujem za radu

michaelafek

Prajem pekný deň, moje dieta ma neustále bolesti v oblasti pod rebrami v tom trojuholníku. Boli sme na sono, brali jej aj krv a všetko bolo v poriadku. No neustále sa stažuje na tieto bolesti počas celeho dna. Ma 13 rokov, tvrdí že sa v škole ničoho neboji je jednotkárka, nema z ničoho stres, doma je zázemnie vynikajúce aj so surodencami vychádza vynikajúco. Takže neviem čo by to mohlo byť. Za každu radu dakujeme.

autor_prispe

Takze nakoniec to bol Helicobacter, ktory sposobil nejaky zapal v zaludku. Pomohla prisna niekolko dnova dieta o sucharoch a caji bez cukru. Po tyzdni je uz mozna normalna strava, antibiotika sa zatial nenasadzuju a na gastro tiez zatial nie, jedine keby sa bolesti vratili...

niio

pozeral som choroby pazeraka, co je teda cca miesto, kde ju boli po jedle, lenze ona nema vobec ziaden s priznakov chorob pazeraka. Absolutne jej nic nie je, az 20min po jedle ju to zacne boliet.
Pozeral som tieto choroby pazeraka:
* achalázia
* varixy
* nádory
* zápal pažeráka
* Zenkerov divertikul

vacsinou sa prejavuju stazenym prehltanim, pocitom uviaznutia potravy, krvou, vracanim, kaslom atd, ona nema nic z uvedeneho...je to dost zahada...

niio

takze som si blizsie pozeral ten liek a tak sa domnievam, ze ona nema problem s pazerakom(nema vobec ziadne priznaky uvedfene v popise lieku), lebo ten je nizsie, ako ju to boli. Ona ma bolest v strede dole pod hrudnou kostou. tam sa nachadza pazerak a zaciatok zaludka. Divne je, ze ju to zacina boliet az niekolko minut (cca 20) po jedle

niio

Vdaka za radu. Teraz je len suchare, hrozno, slivky, vcera si dala ryzu a rajciny dve a bolo jej zase zle, tak este som jej poradil, nech to skusi jest nie naraz, ale v malych davkach pocas dlhsej doby, lebo fungovat viac ako tyzden na sucharoch nie je ziadna vyhra....Docital som sa o tom lieku, ze clovek sa ma vyvarovat alkoholu(samozrejme) a tukovych jedal...