Výška rodičovského príspevku?

Príspevok v téme: Výška rodičovského príspevku?
Katarína d

viete mi niekto povedať, ako je to s výskou rodičovského príspevku??? počula som, ževraj sa ma zvysiť od 1.1.2010 na niečo vyse 8000 sk ale počula som to len od kamošky, hladala som to na nete, no tam som nasla že vyska je od 1.9.2008 4 780 sk,-neviete mi niekto povedať, či je to ozaj pravda, že sa ma zvysiť od toho januara 2010??? kamoška mi tvrdí vraj ano, neviem kde by som sa to dozvedela najlepsie...prosim poradte mi diky:D

vikuska

bardotova: a naco potom platim tie nehorazne odvody do poistovni zo mzdy kazdy mesiac? Keby som nic neodvadzala statu a zdrav.poistovniam tak mam tolko usetrene ze by som im kaslala aj na rodicovsky prispevok alebo platby za lekara ved aj tak tam skoro vobec nechodim.

Okrem toho sa stale stazuju ze je mala porodnost a nebude mat kto robit na penzistov. Ved sa ani necudujeme, kazdy si dobre zrata ci bude mat v dnesnej dobe dieta.

A co kupujes dietatu ked nemas mlieko? Alebo ti da niekto umelu vyzivu zadarmo? Mozno v tej dobe ano...

bardotova

vikuska, ja som sunar v zivote nekupovala a ani inu formulu a to mam dve deti.
rovnako, ako som ani raz nebola na rodicovskej dovolenke.
opytajte sa svojich mam, kolko ste mali, ked nastupili do prace? rodicovska dovolenka nie je povinna, je to nieco ako socialna davka pre nezamestnanych. nech sa nikto neurazi, nemyslim to v zlom :-)
ide len o to, ze zena ma na vyber, bud pojde do prace a bude zarabat, alebo ostane doma s dietatom, s tym, ze by nemusela dostavat vobec nic, ale stat jej zaplati aspon to malicko.

vikuska

Na volebny program urcitej strany by som sa teda nespoliehala...tiez dufam ze sa to zvysi kym budem mat dieta lebo inak asi pokapeme od hladu, sak to nemam ani na plienky a sunar.

mayka

Znenie sľubu:
ahojky tiez to zhanam na nete ale zatal som nasla len toto,ale neviem ci ti to pomoze :)
SMER – sociálna demokracia utvorí podmienky pre rast pôrodnosti a finančnú podporu rodín s nezaopatrenými deťmi, a to (…) postupným zvyšovaním rodičovského príspevku. (…) SMER – sociálna demokracia bude preto presadzovať, aby sa výrazne zvýšila výška rodičovského príspevku, ktorý sa rodičovi poskytuje, ak sa riadne stará o dieťa; súčasná výška rodičovského príspevku 4.230,- Sk nepostačuje rodičovi na pokrytie potrieb domácnosti a svojho dieťaťa; preto bude SMER – sociálna demokracia presadzovať, aby do roku 2010 výška rodičovského príspevku dosiahla úroveň minimálnej mzdy; SMER – sociálna demokracia presadí, aby sa umožnilo poberať pracujúcim rodičom plnú výšku rodičovského príspevku, ak dieťa navštevuje jasle alebo materskú školu.
Zdroj: Volebný program SMER-u, december 2005

tinka228

Ja som to tiež počula. Má to byť výška minimálnej mzdy. Ale tiež som na nete o tom nenašla viac info. Tak kto vie ako to naozaj bude.

msaj

ja som to počula , že to malo byť už od tohto roku a vlastne to počúvam už 10 rokov, a určite sa nič také nestane najbližších 10 rokov, takže sa nemusíš báť, že sa nám niečo také pritrafí