chce dieta..

Príspevok v téme: chce dieta..
mimusa24

Ahoj. moj manzel chce strasne dieta... ja som to vzdy odkladala, som zodpovedna, ale asi som nenormalna. mam fakt panicky strach z porodu... nemozem si pomoct. uz aj ja by som dietatko chcela, ale ten strach je hadam neprekonatelny... prosim, pomozte mi... a okrem toho, mam dost velku nadvahu, neviem, ci by som potom nieco na seba kupila... viem, je to prkotina, hlavny je ten prvy problem...

mascas

mimusa, keby si naozaj chcela dieta, urcite by si neuvazovala nad porodnymi bolestami a podobne. Ako 24 rocna mas na deti este kopec casu. Ja som rodila pred rokom ako 32 rocna, dietatko sme mali planovane a chcene. O nic som neprisla, akurat som ziskala, ze som rozhladena, za sebou mam uspesnu karieru, do prace na polovicny uvazok sa planujem vratit o par mesiacov. Este si uzi manzelstva, nez pridu deti, nikde sa neponahlaj. Inak, najprv by si mohla popracovat na svojej vahe, zeny s vysokou nadvahou maju velke problemy vobec otehotniet. Poznam zopar takych.

atam

ahojte,niekto riesi strach z toho, aky bude porod, ci to zvladne,ci to bude boliet...no a niekto riesi problem,ze ci vobec niekedy bude mat dietatko.my sa snazime uz dlhsiu dobu,no bez uspechu,navstevujem centrum asistovanej reprodukcie a vo stvrtok ma caka prvy pokus inseminacie,tak hore hlavu a teste sa z deti....

dd

ja som sa tiez priserne bala porodu..mam na take veci troska "slabsi zaludok"..ked mi pichaju injekciu, beru krv, musim lezat, lebo inak by som sa zlozila, ked pozeram telku a ukazu tam zaber z operacie, nemozem sa ani kuknut, lebo by mi prislo zle..ale porod - to bolo pre mna nieco uplne ine..v tom momente, ako to prislo, som nemala poriadne kedy premyslat a bat sa toho, skor som sa bala o ine veci..od prvej kontrakcie, kym sa dcerka narodila preslo tusim cca 9.5h (mozno sa bude niekomu zdat prilis vela), ale tak rychlo to preletelo a teraz skoro po 2rokoch som uz takmer aj zabudla na to vsetko :).nemam na porod nejake zle spomienky, ked budeme niekedy cakat dalsie babatko, isto sa budem tiez bat, ale verim, ze to zvladnem, ked som to uz raz zvladla :)..tak vela stastia a odvahy!

pobavenie

Je vidiet,ze babatko0 nemate deti,nie je tehotna iba strasne vela,vela a vela cita.To tak potom aj vyzera.Co precita,to je svate.Potom bude podla knih aj sexovat,aby to dieta bolo podla navodu :-D,trapna...

titi...

Do záchodu určite neporodíš.Od klystíru sa netreba báť.Pri prvom som nemala,pri druhom ano.Prvý doktor nežiadal,doktorka pri druhom ano.Nedialo sa nič katastrofálne.No ja neviem ja som až také zákerné bolesti nemala.Povedali mi že môžem sa tešit ako to dopadlo.Ešte aj doktorka povedala ked ona rodila vypadala horšie.Bolesti,praskajuce malé cievky.No ked sme sa báli od 28-ho týždna že moc mám slabý krčok!Ked mi odstránili pesar rýchlo som sa otvárala,jediná vyhoda za tie nervôzne prežité mesiace.Dá sa to zvládnuť netreba stále hladať také veci od čoho sa musiš báť.Ked ozaj chceš dietetko tak sa prestanej trápiť nad takymto hluposťami.

siaaaa

a to vážne pred pôrodom dostanem klystír???panebože,veď sa budem báť,že porodím do záchodu....moje nervy,z toho mám ešte väčší strach jak z pôrodu :(

mamina 3deti

Mam 26roky.Kazda zena je ina.Tak ako menstruaciu mame kazda inu ci uz bolestivu,s krcami abo nevieme ze sme ju mali,tak je to aj s porodom.Mam sestru mame odlisnu memstruaciu a mama tiez.Porod od zaciatku boli.A kto tvrdi ze nie tak klame.Po odtieknuti plodovej vody,kontrakcie az po vytlaceni hlavicky to je velka bolest.Ale ked zena pocuvne doktora-ku,ked treba tlacit tak treba tlacit,treba dychat tak treba dychat,...tak jasne ze bolesti su silne ale to je porod ale islo to a brala som to prirodzenejsie.Dceru som porodila po odteceni plod vody na koze za 19minut.Druhy krat som potratila v 15tyzdni a syna tiez po odtec plod vody na koze za 40minut ktory ma 3mesiace.Nelutujem,s manzelom sa tesime.Akonahle ti prilozia na sale take male babo na prsnik je to nadherny pocit a uz na bolest zabudnes.A dcera vazila 3580g a syn 3460g.Drzim ti palce a naber sily a zahod strach.

titi...

Podla lekárov nad 30 rokov porodiť 1.dieťa je už isté riziko.Nad 35 to už ani nehovorím.Z duhej strany si myslím porodiť nie je všetko,to dieťa teba aj vychovať.Ked rodič je mladší viac vládze nie su ešte zdravotné problémi.Do tých 20 rokov aspon je to dobré ked má niekto rodičov.Nám sa narodili detičky dosť neskoro.Mala som 35 a 37 rokov.Mala som aj dosť energie aj trpezlivosť.Teraz už nad 40...si uvedomujem že predsa roky idu,ani pomoc tak nemám ako keby som bola mladá amala by som mladšiu svokru aj mamu.Svojich rodičov už nemám,svokor je chorí veľmi takže deťom niekedy chýba nemaju babky, dedká ktorí by sa s nimi hrali atd.Tehotenstvá som mala krásne,velmi som sa tešila na deti.Bola som aj v nemocnici,otváral sa mi krček mať.Napriek tomu iný zdravotný problém nebol,pôrody boli ľahké.Prvé sa narodilo 5 hodín potom ako som zbadala že mi doma odtiekla voda plodová,druhé po dvoch hodinách bolo na svete.Neboli malé,skoro 4 kilové.Nebála som sa od pôrodu verila som že všetko dopadne dobre.Pri druhom som čakala kedy nastanu bolesti,môžem tlačiť a bude koniec.NO ten pocit to sa nedá vysvetliť čo ma chytilo ked som uvidela vedla seba v postielke malé.2 hodiny pokial som na sále ležala len som sa na ten malý batôžtek divala.Este aj pri duhom som mala taký zvláštny pocit.Radosť,zodpovednosť...Nechcelo sa mi veriť že ozaj existuje niečo taký ničomu neporovatelny okamih,pocit.V tom momente nevadilo čo som cítila predtým aké bolesti.Je to bolesť pri ktorom som cítila že nie som chorá a ked to prestane končí sa cely pôrod a budem mať vlastné dieťa.Netreba počuvať horor rozprávanie iných,každý pôrod je individuálny,neopakovatelný.Do dneška dobrým srdcom myslim na svoju gynekologičku,ktorá sa o mna starala perfektne aby som vynosila tie detičky ked som aj mala oslabený krček.Takže ked chceš sa stať mamičkou neboj sa,vládzeš to,su aj ženy ktoré by všetko dali za to aby sa mohli stať mamičkou.

majkaaa

Pôrodu sa báť nemusíš,je to taká prirodzená vec. Netvrdím,že je to ľahké,bezbolestné,no tiež to nie je také,že sa to nedá vydržať.Ale akonáhle sa dieťatko narodí,tak je už len radosť,zabudneš na všetko zlé.A čo sa týka veku,čím viac budeš odkladať,tým to bude horšie,teda tehotenstvo rizikovejšie,po tridsiatke,no hlavne by som povedala,že nech mi nikto nehovorí,ako je dobré mať dieťa v neskoršom veku. To môžu povedať len celebrity,čo majú kopec peňazí na opatrovateľky. Kým si mladá,vládzeš. Neviem si predstaviť mať v mojom veku dieťa,čo chodí ešte do školy.

tkyj

ja dieta sice este nemam aj ked tehotna som uz bola..ale porodu sa niako nebojim ..neviem ked som mala 18 alebo kolko som sa bala som hovorial ze ja rodit nepojdem nidky..ale teraz sa nebojim neviem cim to je ten strach ma niako presiel..:)uvidime ci to tak bude aj ked raz budem v 9 mesiaci :DDDDD