Čierne nohy

lukco85

PRAVDEPODOBNE MA PROBLEMY S KRVNYM OBEHOM, LEBO VTEDY SU TAKETO PROBLEMY. NO JE DOBRE, ZE HNED ISIEL K DOKTOROVI.

ahjajjaj

ahojte, môj ocko to má obdobne a je to krvným obehom. Odporúčam Detralex alebo iný liek na kŕčové žily a inak si čo najčastejšie vykladať nohy. V noci spať tak, že si niečím trochu podložíš nohy.

Terika

Prosim vas ja mam ten isty problem, z predu su moje obe nohy tmave cierne flaky. Aj na dotyk su drsnejšie,zakryvam to roznym samoop.kremom no nezakryjem to, neviem si stym radi.. Hambim sa vyjst v sukni a to mam len 30..viete my poradiť, pomôcť? Dakujem

Terika

Prosim vas ja mam ten isty problem, z predu su moje obe nohy tmave cierne flaky. Aj na dotyk su drsnejšie,zakryvam to roznym samoop.kremom no nezakryjem to, neviem si stym radi.. Hambim sa vyjst v sukni a to mam len 30..viete my poradiť, pomôcť? Dakujem

Myllan

Ktovie, či moja odpoveď je ešte aktuálna, ale práve som dostal príspevok z Nemecka, kde hovoria o tzv. Schwarzfusskrankheit, t.j. o chorobe čiernych nôh.
Vyskytuje sa to v Ázii a vraj nikde inde. Príčinou je vraj obsah arzénu v pitnej vode. Ak to niekoho zaujíma, iste si to "vygúgli" a dá preložiť ak nevie nemecky.
Na Slovensku je vraj tiež dosť arzénových vôd, napr. pri Levoči-Poprade, tuším to je v obci Hôrka.

RNG

nepriechodne cievy treba cistit lecitinom, a enzymami rozpustajucimi krvne zrazeniny. Heparin nie je velmi ucinny, jeho rozne derivaty su uz vlastne chemia, lepsie su prirodne enzymi ako bromelain, pancreatine, serrapeptaza a najma specificky velmi ucinny na zrazeniny(trombusy) nattokinaza.
Steny ciev sa daju upevnit silnymi antioxidantami, najma escin, vytazky z hroznovych semien, pycnogenol z ihlicnatych a ine a samozrejme bioflavonoidy, ako rutin, hesperidin a rozne ine, hlavne citrusove.

farmaceutka1

Tmave az cierne nohy skor indikuju trombozu, liecba je dlhodoba injekciami upraveneho heparinu (Clexane, Fraxiparine, Fragmin, Zibor a pod). Dolezite je dodrziavat rady cievneho lekara (angiologa)a uzivat lieky tak, ako boli predpisane.

vsevedka

Liduška, tvoj ocino má pravdepodobne ochorenie pravého srdca s následnou cyanózou(tmavé modrofialové sfarbenie dolných končatín)spôsobené dlhším zotrvávaním krvi v žilách a kapilárach. Pocit tuhých nôh býva spôsobený staršími edémami(opuchy), kedy sa zmnoží podkožné väzivo.

Tvoj ocko musí znížiť fyzickú i duševnú námahu, rovnako dôležitý je dostatočný spánok a pravidelné vyprázdňovanie(stolica), jeho potrava musí byť ľahko stráviteľná a solenie musí obmedziť a dodržiavať konkrétne rady lekára.