Trombóza

anonym 84

Zdravím všetkých, chcela by som sa informovať, ak mi zistili, že mám vraj zdedenú trombózu po oboch rodičoch, i keď mi dodali k tomu, že hodnoty výsledkov mám na najnižšej hranici, či by mi pomohlo brať Nattokinazu a musela by som ju brať asi navždy. Pred vyše 7 rokmi som mala úraz a vtedy som dostala flebotrombózu a warfarin som brala rok, pretože vtedy som mala genetické testy negatívne. Trombóza sa mi vrátila po 5 rokoch do druhej nohy a opäť som dostala hlbokú a vysokú žilnú trombózu. Warfarin mi potom opäť naordinovali a teraz ho užívam už vyše 2 roky. A "jed na potkany" užívam nerada, každý deň 7,5 mg. dávku. Chcela by som ešte vedieť ako to je s trombami, keď som na Warfarine. Cievy sa nikdy už nedostanú do poriadku a čiastočne ich budem mať upchaté už navždy trombami, aspoň tak mi to bolo povedané lekárkou. Môžu sa vôbec také staré tromby, keď som stále pod liekmi, niekedy uvoľniť? Alebo nemám brať vážne čo mi hovorila lekárka?

RNG

Vsetky tromby sa daju rozpustit, len cim starsi a vacsi, tym musis brat vyssie davky fibrinolytickych enzymov a samozrejme dlhsie.
Na trhu je dokonca besne silna zmes enzymov , bezpecny potravinovy doplnok, pod nazvom The clot zapper najdes pod
detoxinternational.com
ktory obsahuje 20 000 FU nattokinazy, 100 000 FU lumbrokinazy a 100 000 IU serrapeptazy v kazdej kapsuli a radia ich brat 4 krat denne.
Ja osobne som bral maximum 3 x 10 000 FU nattokinazy, ked som mal krvnu zrazeninu-trombus v clenku a jemne mi zacala fialoviet slapaj. Ale pri tej davke to za 2 dni bolo vyriesene. Dnes beriem, ked nezabudnem 3 x 4000 FU nattokinazy, lebo ako stredoeuropan mam vysoku zrazanlivost krvi a nechcel by som zomriet na taku trivialnu malickost, ako zrazeninka krvi velkosti spendlikovej hlavicky v mozgu ci vencovych/koronalnych cievach na srdci.

najaka

Rada by som sa dozvedela od RNG, či je možné s nattokinazou rozpustiť aj 9.5 cm už vyše ročný tromb. Ďakujem za odpoveď.

andul_ka

dobrý den mam trombofýliu...vysokú zrážanlivošť krvi. Zistili mi ju približne pred dvoma rokmi a doteraz som nemala žiadna problemy. Získala som tuto nachylnosť na vvysokú zrážanlivosť dedične a mam na vás otázku. Mám 17 rokov a v 18 tich by som si chcela dať tetovanie nie velké len také malé, preto by som sa chcela spýtat či si ho dat môžem. Či mi to nemôže spôsobiť problémy s krvou to tetovanie. Vopred dakujem za radu..:)

pharmist

Ak je aj po uzivani warfarinu hodnota zrazanlivosti vysoka, je treba znovu prejst k Fraxiparinu. Ale to musi posudit lekar, pretoze v pripade uzivana antikoagulancii je zvysene riziko krvacania a hlave problem pripadne krvacanie zastavit. Stale je to vsak lepsie ako utrpiet v dosledku odtrhnuteho trombu cievnu mozgovu prihodu a ochrnut..... Uzivanie liekov je dlhodobe, hlavne ked je preddispozicia k vysej krvnej zrazanlivosti. Aj ked sa mozu po case vyskytnut iste neziaduce ucinky, stale treba zvazit benefit a riziko...

Ikuška

Tretí týžden beriem Warfarín , chcela som sa spítat na čo v takom prípade treba davat pozor a čo by som mala jest?

RNG

Mattokinaza sa sice nachadza v kvasenej soji ale nie v soni, len v natto kvasinkach v soji. Takze to nei je sojovy produkt, ale produkt fungalnej kultury natto.
Dnes sa laboratorne natto bakteria pestuje aj na inych substratoch, ako soja a extrahuje sa .
Nattokinaza trvba asi 2 hjodiny na to aby sa absorbovala cez zaludok a portom posobi vyse 8 hodin. Mne to odblokovalo tu zrazeninu v oblasti clenka za niekolko hodin. Bolest sice este trvala cely den,dokonca aj na druhy som to trochu citil, ale vyhojenie poskodenej oblasti predsa len tak rychlo nejde lebo tam odumrelo zrejme vseliake tkanivo.
Odvtedy beriem nattokinazu castejsie, aj kaxdy druhy den na riedenie krvi, lebo zrejme som ju mal prilis "hustu" vtedy, co sa nedivim pri moje diete bohatej na zivocisne bielkoviny, kedze nemozem jest vela sacharidov ako cukrovkar.
Mal by som to sice nahradit zeleninou, ale natolko uvedomely som nie vzdy...

antonela

RNG, dakujem za cenne informacie :-)
Pisal si, ze si mal zablokovanu cievu s nattokinaza Ti pomohla. Ako dlho si ju bral, kym sa Ti to to odblokovalo?
Kedze je to vytazok soje, nestacilo by keby som konzumovala vo zvysenej miere soju v prirodnej forme?