Stále mám taký pocit, že za chvíľu odpadnem

Príspevok v téme: Stále mám taký pocit, že za chvíľu odpadnem
Kolinia

Dobrý deň, mám 24 rokov a mám problém, neviem, čo mám robiť. Stále mám taký pocit, že za chvíľu odpadnem alebo, že mi zrak behá z jedného miesta na druhý a mám taký zvláštny pocit, mám z toho strach, som objednaná na endokrinológiu, neviem, či to s tým môže súvisieť, som hrozne nervózna a mám strach, dokonca musím užívať lexaurin, nemôže ísť o niečo vážne ako je nejaký nádor, toho sa najviac obávam....prosím dajte mi vediet niekto : ((( som fakt zúfalá...

Kolinia

House, no ( skor by som tu prezyvku zmenila ), pretoze ja som veru tie tabletky nikdy neuzivala a uzivam ich velice malo, co sa tyka lexaurinu, pretoze este dokazem striezvo rozmyslat a viem, co je pre telo dobre a co nie, totizto ja som tiez proti liekom, donedavna som bola zdrava ako ryba a ten lexaurin som si dala, dokonca iba 1,5 mg a to musel byt vazne uz stav nudze....praveze som sa prekonavala, ale musela som ist k psychiatrovi, aby mi on poradil, co a ako....ten lexaurin je len na utlmenie ataku, ten sa pomaly vysadza popri antidepresivach, ktore musim douzivat, lebo je to ako trebars s penicilinom, antibiotika treba tiez vyuzit, aby zaucinkovali...takze tak a ak si lekar, tak asi nie z tohto odboru, ja som si toho uz dost prestudovala.....a moj posledny rok bol naozaj dost hrozny, takze sa to muselo nejako preukazat, bohuzial som necakala, ze az takto, ale je to lepsie a clovek hlavne musi mysliet optimisticky ! ! ! zaklad uspechu vyliecenia sa !

house

Lexaurin je podobne ako diazepam , medazepam (ansilan) z radu bezodiazepinov
(Bromazepam) tieto latky nie su vhodne na dlhodobe uzivanie vznika silny navyk
a po vysadeni este vacsi abstak.Viem co
hovorim prezil som taky abstak.A prave pri tom abstaku som mal taky pocit,ze kazdu chvilu sa ma nieco so mnou stat ...
Ja na Vasom mieste s mojimi skusenostami by som radsej uzival prirodne produkty
homeopatika napr.SEDATIF-PC.

Kolinia

No caute, dnes som obehala tolko doktorov a jedine som sa vybavila na pockanie u psychiatra....kardiologia az o dva tyzdne, co je este pohoda, byva aj dva mesiace cakanie, neurologia nic zatial, lebo som bohuzial nemala odporucanie od obvodnej a na ocnom bolo tolko ludi o siedmej, ze som to vzdala, musim sa objednat na hodinu, uz som prisla o tolko penazi, ale co uz.....
psychiater mi dal dake AD-cka coaxil a este aj lexaurin 3mg...ad-cka trikrat denne a lexaurin podla potreby...tak dufam, ze mi to pomoze, ale same prve musi navstivit ocneho a dat si vysetrit ocne pozadie....psychiater bol inak skvely a pochvalil ma, ze som prisla, lebo by to mohlo prejst az ku chronickemu ochoreniu...tak zatim : )

Kolinia

ethel, ja by som tam isla, i ked lekarka mi povedala, ze co mi zisti na neurologii, kedze mam dobre krvne testy, ale podla mna to bude najlepsie riesenie, ale bojim sa najhorsieho, ze to bude nador, proste ja mam najvacsi stres z toho, ze co mi je, proste myslim vzdy nato najhorsie....

stitnu zlazu mam ok, takze s nou to vobec nesuvisi, dnes som bola na vysetreni...

tatiana26..derealizacia??? vies mi k tomu este daco povedat??? lebo ja som to vlastne ani nedokazala opisat, co to je...kto nezazije, nepochopi, ako som uz vravela...

kachita, no veru tusim pojdem, moja mati sa tam sama vypytala a pomohlo jej to, ibaze ona ma aj tie problemy so stitnou zlazou, ja sa nehanbim, iba ked si zas predstavim to chodenie po doktoroch, tak ma ide porazit.... : (((

Kachita

Kolinia, bez hanby sa pytaj na psychiatriu a skus sa dat vysetrit aj tam. Vidim v tom vela psychiky a uzkosti. Len sa neboj ist aj tam.
Drzim palce.

tatiana26

Hm, do určite miery môžu problémy so štítnou žlazou zhoršovať psychický stav, ale podľa seba ti môžem povedať, že to s tým nesúvisí úplne...

mala som oboje...resp. mám... aj úzkosť aj panickú poruchu aj problémy so štítnou žlazou...

všetko, čo opisuješ je úzkosť, úplne všetko... okrem toho to máš aj geneticky podmienené, čiže skutočne nie je čo riešiť

a to keď sa ti zdá, že svet je akoby film, to sa volá derealizácia a je to súčasťou úzkosti, jeden z príznakov... a je to fest nepríjemné, ja viem...

Kolinia

Takze je mozne, ze tieto vsetky zvlastne stavy, ktore sa cloveku, ktory to nezazil, nedaju vysvetlit, suvisia so stitnou zlazou? Moze byt pritomna aj bolest hlavy, i ked vobec nie silna a to iba obcas,skor sa da povedat, ze len vtedy, ked si nato spomeniem....??? Zajtra idem na vysetrenie konecne, tychto sest tyzdnov bolo dost hroznych....

EvaH

Ahoj Kolinia,
súhlasím s Miloškom, ako píše. Ja som už po operácii štítnej žľazy, ale práve teraz využívam čas na PN na časté ralaxačné dychanie. Ak sa sústredíš na dych, v hlave sa Ti všetko \\\\\\\"poukladá do komínkov\\\\\\\" a budeš zase v pohode.
Skúšaj to a často, kdekoľvek, len základ je kľud, nebyť rušená, lebo sa nesústredíš na seba.
V práci, ak nemám iné vhodnejšie miesto, bezproblémovo sa sústredím i na WC a pomáha to
Drž sa moja