Čo na to dať?

fiona85

na stipance od hmyzu ako prva pomoc je hlina pupava co sa v prirode najde a potom doma novosil gel, je chladivy zmiernuje opuch a rychlo stipance miznu

vevericka

je to mozne, ze aj ocot, ten mi pomaha, ked sa spalim na slnku, aj ked to tam musim byt asi cely den, aby som sa spalila..no oni toho maju dost vela v slinach a vseliake protiviny

majulik13

Veverička, môže to byť dobré, ale ja som už skúšala kadečo, no len ocot mi uľaví ale nie na dlho. Neviem možno nemám alergiu na hmyz, ale len akúsi látku v komárich slinách. Tak puchnem len od komárov

vevericka

teda fakt protivne ucitelky..ja tie hlavky kvetov pouzviam, ked nema nic ine poruke a ked je clovek v prirode moc toho netaha zo sebou, hned ako postipe to s tym potiret dobre a prestane svrbet, alebo ani nezacne:)

majulik13

Tie učky sú ale vyčúrané. No s tým vitamínom B je pravda, daj si b-čko asi 2 hodinky pred akciou. Tvoje telo bude potom komárom smrdieť. Budeš to cítiť aj v moči. Vôňa bude ako keď ovoniaš multivitamín. Ja od ovada nespuchnem len svrbí, ale ak ma poštípe komár tak zvyknem mať aj týždeň asi 10-15 cm horúce červené a podráždené kruhy v okolí štípanca. Tie komáre sú pre mňa ako jed

tomáš 4

trošku pomohlo, len smrdím ako keď zavárame uhorky. Ale nevadí.
-
veverička, nie som alergický. ale dík za radu.
-
Bože to bol deň. Museli sme byť pri Váhu už o O6,30. To boli hotové nálety. Skladali sme pódium, stoly a stoličky. A učky: Sadli do auta a tam sedeli. Potom, len sťahovali okienko a cez neho kričali, čo máme robiť.

Ivka 1

Na stipance od komarov a nielen od nich je
velmi dobry spray prvej pomoci /aloe+propolis/, stipance prestanu svrbiet za chvilu . Preventivne je dobre uzivat vitamin B.

vevericka

no dnes uz je neskoro zbierat..vlastne ani neviem ci teraz momentalne kvitnu(alet ak mozno pre buducnost)..dateliny..ale tie ruzove kvietka tie zaberaju lepsie ako biele..teda ak nie si alergicky na to, mne to vzdy zabere a mam to zo stareho bylinkara zdedeneho po prababke :)