schizofrenia

cokoladka898

dakujem, aj mna chceli invalidizovat, ale potom sa moj stav zlepsil. tvoja znama ma inu formu ako ja...ona ma nadbytok dopaminu v mozgu a ja jehoo nedostatok a v tom je cely problem. jedna latka co dokaze spravit s clovekom. je to velmi zaujimave...mam len 20 a keby si mam predsstavit tie lieky do konca zivota neviem ako to bude zvladat moj zaludok ktory protestuje uz teraz a moja pecen. vsak je to velky napor.

och!!!

Moja znama ma najtazsiu formu.Trpi halucinaciami, je aj na invalidnom dochodku. Keby nebrala lieky, tak by sa utrapila.
Neber to tak, ze lieky su zlo. Ak ti ma byt lepsie s nimi, tak je to len dobre:) ten moj kamos vystriedal viac liekov, kym sa trafili, ze sa citi pri nich dobre.Takze ak ti nebude dobre pri jednych,neklesaj na duchu a vsetko konzultuj s lekarom. Chapem, ze ti to nie je prijemne, ze musis brat lieky do konca zivota /ale mozno to nebude treba brat cely zivot/. ALe este opakujem, ze s liekmi mas vacsiu sancu sa zaradit do normalneho zivota.a cim skor zacnes s liecbou, tym to skor podchytis a nezhorsi sa to. takze prajem vsetko dobre! uvidis, aj tak sa da zit.

och!!!

DA SA ZIT LEN S LIEKMI!! znama ma schizofreniu a aj kamarat. Obaja by boli na tom strasne zle,keby nebrali lieky.Obzvlast ked prestanes lieky predcasne brat, tak sa ti to moze este zhorsit.
nechapem preco ich nechces brat,ved ti pomozu, vratia ta aspon ciastocne do reality a sama budes menej trpiet.

cokoladka898

ahoj, dakujem za reakciu. a da sa zit s touto chorobou aj bez liekov?mna praveze upozornovali ze len s nimi, aspon rok az dva a potom sa uvidi.

ivjo

Ahoj cokoladka,tiez mam schizofreniu. Skor som si myslel ze mam hroznu uzkost a depresiu na co som sa aj liecil,ale nepomahalo a prestal som s liecbou a pred par tyzdnami som zistil ze mam schizofreniu.neliecim sa a ani uz nemozem,som v uplnej bezvychodiskovej situaci.asi by si chcela vediet aky je život a ako žiť s touto diagnozou,ja Ti vsak mozem len poradit aby si dodrziavala liecbu a postupne bude lepsie.ja som robil opak a teraz... .
pa,cokoladka