Stále mi býva zle

dianna 87

RNG mozem ta poprosit o uvedenie nazvu tych enzymov ktore precistia telo po konzumacii lepku, ja sa sice snazim dodrziavat po bolestiach ktore som mala pred diagnostikovanim celiakie ale sestra obcas zhresi nakolko ona je chudatko diabeticka na pumpe, najtazsia forma celiakie a este aj intolerantna na mlieko tak obcas zhresi. Predpokladam ze uplne yo obtiaze nezmierni ale ked uz obcas zhresi tak aspon nievo urobit pre zmiernenie dopadu na telo. Tiez by sa chcela opytat na ptipafne davkovanie a ci ostatne diagnozi nevylucuju uzivanie tychto enzymov. Dakujem :-)

RNG

Alergia na lepok je az u 20% populacie a chorobne sa prejavuje u vyse 2%.
Alergie na mlieko sa menia v zivote, deti ju maju zriedkavo a starsi ludia s vekom coraz viac.Na stastie na mlieko su dnes dobre doplnky, enzmi(Dairy enzymes) co pomozu mlieko stravit bez problemov
Zialbohu na lepok zatial tak dokonale enzymi nie su, tie co predavaju pomozu telo ocistit, ale aj tak sa ludia s tymto problemom musia lepku vyhybat.

Inac kto vela pije s jedlom nema privela kyselin, ale naopak, prilis si ich rozriedi a take rozriedene nevedia zabranit hnitiu a kvaseniu jedla v zaludku.
A z toho je pala a pokazeny zaludok, nie z prebytku kyselin ako si velka vacsina ludi a na nestastie aj lekarov mysli.

dianna 87

Tiez si myslim, ze by to mohla byt celiakia. Nie vzdy sa najde na prvy pokus. Mojej sestre a to ma tu najtazsiu formu ju tiez nenasli hned. U mna aj u sestri zacala podobnymi priznakmi ako opisujete. Mala som take hnacky a bolesti po jedle, ze som pri vyske 172cm schudla na 46kg az potom mi sestra poradila skusit v dobe obtiazi na tyzden skusit vylucit vsetko co obsahuje lepok, ale naozaj vsetko, nie je to casom tazke. Treba sa len informovat a vsetko kontrolovat od bujonu az po zubnu pastu, chlebik, sttuhanka sa da lahko kupit skoro vsade. Po tyzdni dodrziavania u mna prestali skoro zazracne problemi s vahou, hnackami, roky tazka forma akne, bolesti klbov atd. Skuste mozno to pomoze. Potom uz len ist k lekarovi a povedat ze problemi ste spozorovali pri strave obsahujucej lepok

trpaslik33

Dobry den . Každy den mi je nevolno v krku citim tlak ako na napinanie je mi zle od zaludka stale a to po tom čo som zjedol gulaš s jedalne . Ppotom som bol opity a zjedol som surovu kavu poškodi to žaludok? od vtedy mi byva permanentne zle . ani helicid nepomaha prave naopak

Radka123321

Ahojte. Mám tiež tento problém. Mala som ho menej, ale teraz sa to zasa zhoršilo. Neviem to pochopiť. Počas prázdnin som nič také nemala, max. jeden krát za mesiac. Teraz ja neviem či to mám zo stresu alebo čoho, keď sa ide do školy a to všetko. Proste bojím sa že niekde vonku ma chytí hnačka alebo mi príde zle. Radšej som doma, a teraz keď začína škola, proste nenávidím cestu autobus aj keď budem cestovať max. 15 minút, býva mi zle, potom ma bolí z toho žalúdok, začnem sa triasť a stresovať. Nejaké lieky nepoznáte? :( Poobede som už v poriadku, ale ráno to je hrozné.

RNG

Ten spominany test na kyseliny a ich vyrobu je
www.phcapsule.com
Pri prblrmoch s travenim treba doplnat kyseliny(betain HCl, pepsin HCl, L-lysin HCl) enzymy, brat cely zivot hodne mikrovlaknin(zmes, 15 az 20 gramov denne) a obcas si nasadit kvalitne probiotika

RNG

Zapaly zaludka su sposobene nejakymi mikrobami, co tam su. Ked mas dostatok zaludocnych kyselin tak by tie mikroby uz davno znicili. Stav a vyrobu kyselin v zaludku sa neda beZnym gastro zistit, na to existuje len jediny presny test, ktory zialbohu gastroenteorologovia povacsine nepoznaju, take na zaludocne problemy predpisuju presny opak potrebnych kyselin a to protikyselinove lieky.
To situaciu samozrejme ze este zhorsi, lebo to znici zaludocnu cast travenia a da zelenu vsetkym mikrobom na jedle sa dostat rovno do criev, kde znicia crevnu floru a postupne aj creva samotne(IBS, CROHN, Ulcerativna colitida)

Len Erika

Zdravím.. sem tam mi býva zle.. bývalo mi ..len raz za pol roka.. len teraz to je casto..slabo..nechutenstvo..pocit na zvracanie..ked mi je zle.. vystreluje to do lavej ruky..Bola som na vysetrení u kardiologa.. srdce je v poriadku.. aj tlak..Povedal že to je stres.. srdcová neuroza..ale aký stres ked žiaden nemam ? :(