Chronicky zapal zaludka

AdamKrt

Potom vysvetli, ako je mozne, ze ak plyn sposobuje tu bolest, tak - ze ak si dam nieco /sodu alebo nieco podobne/ tak kyselinu to neutralizuje ciastocne a do chvilky je po bolesti zaludka ?

S plynom by to neurobilo vobec nic... ;-) Naviac to nezneutralizuje kyselinu uplne, len neni taka agresivna. Ono bude asi viac pricin tohoto problemu...

RNG

Nuz ako som povedal, opakujem znova. Zaludocne a traviace problemy su zasadne v NEDOSTATKU kyselin enzymov, vlaknin a probiotik.
Ten nedostatok sa prejavi hlavne ked toho zjes viac a rozriedia sa ti kyseliny na uroven, ked uz nestacia potlacit kvasenie a hnitie v zaludku a to vytvori plyny, ktore NASILNE otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom, ktory je inac velmi pevne uzavrety.
Palenie kyselin v zaludku je mytus rozsirovany lekarmi vsade na svete. Zaludok je chraneny voci kyselinam vyborne. Bolest zaludka je sposobena plynmi a zapalmi a tie su sposobene neznicenymi bakteriami(kyselinou) a ich toxickymi vyluckami.
A vredy su sposobene nie kyselinami ale helikobakterom pilori na 98%!!!. Tolko uz vedia aj povacsine lekari, hoci niektori do toho este stale pletu tu myticku prekyslenost zaludka.

Inac ani mne sa to nechcelo verit,ze by cela lekarska spolocnost klamala, ja som mal "problemy s kyselinami" vyse 20 rokov a bral hromady prostriedkov proti kyselinam. A stale sa to vracalo.
Dnes si pridavam kyselinu(Betain HCl a Pepsin HCl) a palu uz viac nepoznam.

Inac omluvam sa s tym "klamanim celej lekarskej spolocnosti"
su medzi nimi vynimky, lekari co sa s tym zaoberali a od ktorych som tuto radu prebral po dlhom uvazovani,
ani mnohi ostatni neklamu, len nevedia uvazovat nezavisle, uplatnuju len to, co ich v skole naucili.
Dokonca sami tomu veria a trpia.

Ja som uz z toho problemu von vdaka niektorym obetavym lekarom, ktori to preskumali s tou "prebytocnou kyslostou" a zistili presny opak, ze problemy su z nedostatocnej kyslosti, co samozrejme je tym horsie, cim viac jedla zjes a rozriedis si kyseliny.

AdamKrt

RNG: No mne travi dobre, az moc, vzhladom na tie porcie. S tym problem nemam. Len obcas so zaludkom, kedze jem viac. A ak je toho viac a travi to horsie, ani s zivinami problem neni :)

Pridat si este kyselinu, tak mi to urobi dieru do zaludka. Volakedy som bol na vysetreni zaludka a vraj mam nabeh na zaludocne vredy. Bolo to nejake zapalenejsie.

Puskvorec neni antibakterialny, ani kamilky, ale priaznivo posobia na zaludok tvorbou zaludocnych stiav. No a ked je vela kyseliny, ono sa neneutralizuje vsetko pridanim sody, ale sa len zjemni ta kyslost. Ved onedlho kyselina stupne zase a je to uz na normalnej urovni.

Alebo mas lepsi napad, ako prilievanie kyseliny do zaludka ???

Co sa tyka repiku, tak ten je vhodny aj na zaludok, zapaly a vie dezinfikovat. Takze na zaludok celkom idealne...
www.velkaepocha.sk

RNG

Zialbohu ani repik, ani kamilky, ani puskvorec nie su antimikrobialne ako caje. To sa da velmi lahko dokazat v pertiho miske s roznymi bakterialnymi kulturami. Ale kyselina solna(HCl, chlorovodikova) ktora sa nachadza v zaludovnych stavach je v urcitych koncentraciach(dostatocnych) antimikrobialna.
A ta je nasa jedina ochrana pred vstupom mikrobov do tela cez usta.
A ked ju zneutralizujes, otvoris branu mikrobom dokoran.
A znicis si travenie, lebo bez kyseliny sa neda travit.
Takze si tym zaroven postupne znicis zdravie, lebo bez spravneho travenia nedostanes z jedla potrebne ziviny pre telo.

AdamKrt

No neviem, ale mne nerobi problem zjest cca 900g porcie jedla. Inokedy to zas kombinujem mensim postom a na ranajky si dam iba banan.

Mne sa napr. casto tvori kyselina, ked si dam nejaky salatik z octu, zjem vela ryze na vecer, alebo by som mal dost sladkeho.

Neutralizovanie sodou pomoze okamzite. Mozno je urcita vystelka zaludka, ale v slusnom mnozstve to kyselina zaludocna vie zdolat. Ak je jej velke mnozstvo, moze sa tlacit hore.

S tymi probiotikami suhlasim, to nikdy nezaskodi.

Keby bol v zaludku problem s nejakymi virusmi, tak by mozno pomahalo pitie repikoveho caju, ktory ich moze likvidovat. Taktiez kamilky su dobre na zaludok.

Tvorba dobreho prostredia pre floru zaludka je zas dobra horecnatou rastlinou - Puskvorec. Caj z neho by mohol pomahat vytvarat vhodne prostredie.

Na vystelku zaludka je zas skvely caj zo slezu maurskeho, ktory vytvori taky sliz na jeho stenach. Tento caj ja naviac chutny /oproti puskvorcu, ktory je hnus.../.

RNG

adamkrt, zaludok je chraneny proti kyselinam velmi dobre mazom.
Pala je prienik kyselin do pazeraku.
A tam sa mozu dostat len, ked v zaludku kvasi a kvasne plyny otvoria nasilne uzaver medzi zaludkom a pazerakom.

Neutralizovanie kyselin v pazeraku a zaludku sice potlaci symptom paly, ale nevyriesi problem NEDOSTATKU kyselin, kvoli ktoremu je to kvasenie, hnitie a rozmnozovanie bakterii sposobujucich zapaly zaludocnych stien a infekcie v tele, ktore sa dostali cez nedostatocne kysly zaludok dovnutra tela

AdamKrt

Palava v zaludku moze byt od toho, ze sa Ti tvori mnozstvo kyseliny.

Lekar moze predpisat nejake lieky na neutralizaciu kyseliny v zaludku.

Tak isto, kyselinu neutralizuje zasadita mineralka Fatra.

Alebo do pol pohara vody si dat pol pohara lyzicky sody bikarbony.

Treba ist lepsie k lekarovi, nech vies z coho to presne je. Aby to nebol nejaky vred v zaludku.

[zruseny12]

MISSINKA
pozri si tuto stranku
-odkaz odstránený-
tam je clanok...
DILEMA-JEST 3ALEBO 5JEDAL DENNE....
precitaj si to je to zaujimave,a potom vela veci pochopis,preco napr.sa maju doplnat TRAVIACE ENZYMY v tabletach,a ako mas spravne jest...
je to velmi zujimavy clanok...
velmi ti moze pomoct...
vela stastia