Chut na omietku

[zruseny12]

no na to som myslela tiez,ze maju otruby,ale v mensom mnozstve,ale to maju aj psenicne,razne atd.vlocky...
a jasne vsetko z mierou...

no,ja budem mat toto ok,lebo chodim na kontroly,a neukazalo mi aby sa mi VAPNIK vyplavoval/po tejto stranke,ze je to ok/...ja mam traviace probl./ale uz sa to lepsi/
uz som to tu mnoho krat pisala,creva mi nevstrabavali ziviny-znicene koli alergii na ml.bielk.kazein-jedavala som vela mlieka a mliecnych vyrobkov a to mi znicilo creva...atd.
nechce sa mi to stale tu opakovat...je to uz na dobrej ceste,len nesmiem to vzdat...

AdamKrt

Maria:

no a ovsenne vlocky mas co ? Ved tam su aj otruby, cele zrno rozpucene.

Ale to je fuk, ovos ma zase ine dobre vlastnosti, takze vsetkeho s mierou. Lepsie striedat tie vlocky.

Inac, tusim som niekde cital, ze mineraly, vitaminy, alebo aj odvapnovanie moze nastavat, ak niekto pije prilis vela tekutin, ktorymi sa to vyplavuje z tela von.

Radsej si vsak davat mak v ktorom je vela vapniku a telo si to prirodzene rozlozi, ako vysoke davky vapnika v tabletach. Znamy si daval tak sumive kalcium, lebo to pil ako malinovku. Onedlho uz zacal mat problem, zistili mu oblickove kamene, malalicke...

[zruseny12]

RNG
ja som nepisala,ze su skodlive OTRUBY,len ze v nadmernom mnozstve ked sa uzivaju,tak skodia,lebo zabranuju vsrebavaniu zivin...
lenze zasa asi je to individualne,zalezi asi ako sa jedia a s cim...

RNG

Vsetky vlakniny odnesu zo sebou cast potravin, ktore sa do nich vsiaknu. Ten ubytok je ale znesitelny a popri tom vlakniny zoderu z povrchu criev rozne lepkave vylucky z tela, tiez zaspinenu zlc(odmorovanie) takze chapat otruby a plevy ako skodlive je omyl.
Nase telo bolo miliony rokov zvyknute na cele zrno a dnes po "civilizacii" mame vsetci nedostatok vlaknin a z toho vyplyvajuce traviace problemy a zamorenie tela.

RNG

vapnik je vo vselicom, zo zelenin karfiol a brokolica, zo zrnin chia(salba), mandle su bohate na vapnik aj spomenuty mak a ine semena.
Pri nedostatku vapnika deti casto jedia omietku, to nie je nic nove. Ta obsahuje vapno vo forme hydroxidu vapenateho, ktory sa v zaludku zmeni na chlorid(hlavne u deti, ktore maju plno kyselin) a vstreba.
Z toho cassu pochadzali aj caste otravy olovom, ked deti zjedli s omietkou aj farby, ktore v tom case obsahovali olovennu belobu(kyslicnik olova)

mravec

j brat ked bol maly tak jedol mravce.V kuchyni v kute bola taka dierka a on tam vecne sedel a cihal na mravce.Naslinil si prst a tak ich chytal na ten prst a jedol.Vydrzal tam sadiet aj pol dne.Doteraz ma prezyvku mravec.Ma 49 rokov.

[zruseny12]

no a moze byt,ze si to niekde cital,lebo je to normalne...v jednom clanku citas to a ono a v druhom zasa nieco ine...

tu v tej knihe som nic take nenasla,ani pod jednotlivymi zobrazeniami zrn...
ale ako som pisala,je to mozno tymi otrubami,ked to obsahuje...ked sa OVOS MELIE A OTRUBY V NOM OSTAVAJU...TIE ZABRANUJU VSTREBAVANIU MINER.LATOK...PRI NADMERNOM UZIVANI...
a jasne,ze je dobre striedat,uz len koli tomu,aby clovek si pochutil aj na inom nie len na jednej chuti...

sunny333

jedna moja kamarátka to tiež mala ked bola malá - v detskej izbe mali normálne diery do steny - potom z toho nejak vyrástla. A bratranec keď bol malý tak jedol toaletný papier!! tiež mu asi niečo chýbalo a deti to nevedia vyjadriť ani inak charakterizovať tak si pomáhajú ako vedia:)) ale už ho to tiež prešlo - našťastie:)