Chrbtica - hrudná, lumbálna

Príspevok v téme: Chrbtica - hrudná, lumbálna
Ivana3480

Ahojte, už dlhšie ma bolí lumbálna (krížová) chrbtica, podla vysetrení sa jednan len o protrúziu, abslvovala som uz cvicenia, lieky, infúzie. Lekar mi vsak povedal, ze problem môze byt niekde inde, napr. v hrudnej chrbtici. Počuli ste už o tom? Je možné, že by bol problém tam a pritom by ma bol chrbát nižšie? Aké s tým máte skúsenosti? Dakujem. Ivana

Ivanka3480

Dakujem za vase odpovede, ja som uz absolvovala kupelnu liecbu a zhorsilo sa to. Uz nemozem sediet vobec a chodit max. 20 minut. operovat ma este nechcu, ze to nie z MR vysetreniaa az take zle, tak potom nechapem preco su tie bolesti a nefunkcnost (hybnost) take obmedzene. preto uvazujem nad tym, dat si vysetrit i hrudnu chrbticu, ci tam nie je utlak. este raz vam dakujem

bio

pri problemoch s chrbticou,krizami,
krcnou chrbticou pomozu medene produkty,
meď lieci,je proti bolesti,uvolnuje krce svalov okolo stavcov a je to tepelna terapia,viac info na e-maily

vsevedka

Ivanka, ja mám protrúzie všetkých diskov lublálnej chrbtice, mám pocit, že problém môže byť i inde v chrbtici (vyššie).Problémy mám i krčnou chrbticou, ja bolesti "dobre" znášam, takže ja to v podstate zatiaľ nejako veľmi neriešim, okrem šetrnej občasnej rehabilitácie.Diagnóza mi bola stanovená vyš.MRI.Ináč protrúzia sa kedysi označovala i ako hernia, či vysunutie platničky, takže informácie si môžeš hľdať i pod takýmito názvami ochorenia.O protrúzii disku bolo písané i tu na fóre,tak si vyhľadaj i staršie informácie, bolo ich veľa. Dôležité však je, či protrúzia spôsobuje útak nervov, alebo nie, podľa toho sa odvíja i možná prípadná liečba.

Snáď pred čím ťa môžem varovať je nešetrné naprávanie chrbtice "odborníkmi". Ja som jedno také zažila, kedy mi rehabilitačná lekárka chrbticu asi poškodila, pretože mi tam niečo strašne prasklo, ona povedla, že to bude v poriadku a nebolo, odvtedy mám ešte väčšie problémy.Poraď sa o možnosti kúpeľnej liečby.