vysoky tlak

Príspevok v téme: vysoky tlak
kajka01

ahojte, dnes mi na beznom vysetreni namerali vysoky krvny tlak som mlada a nikdy som nemala problem s tlakom skor som ho mavala nizsi ako vyssi, tlak bol presne 138/101, sestricka ma okamzite poslala za obvdnou lekarkou kde mi asi za cca pol hodinu namerala nizsi o nieco ...len sa chcem oyptat ci to nemusi hned znamenat nieco vazne a ci to mohlo byt len situacne ..dost som sa prelakla...dakujem za nazory a skusenosti
----------------
Článok "Meranie krvného tlaku" www.zdravie.sk
"Pomocka na sledovanie tlaku krvi" www.zdravie.sk

miroslaval

Kajka, tak nechali ma na internom, lebo som mala hrozne stavy, ale uz som doma. Neurolog mi zatial na 90percent predpoveda tetaniu, o tyzden idem na nejaky pristroj, co to definitivne potvrdi. Takze moj vysoky tlak je zo stavov uzkosti, paradoxne teraz, ked som pokojna, skoncila som skolu a nic mi nechyba, tak sa to vo mne vsetko nakumulovalo. Predpisal mi Neurol. Hovoril, ze to bude dobre, ze ta tetania nie je vobec niecim vynimocna v tejto uponahlanej dobe. mam stale pocity zavratov a neistoty, ale nejak sa to snazim potlacat v psychike s tym, ze mam na to lieky, tak si to stale pripominam, ze sa mi to asi zda... Drzim ti prsty.

kajka01

no ja som sa aj vcera citila normal...a predsa len potom mi uz bolo vseliako chvilku ale to asi skor z tej info lebo ta sestricka ma tak vydesila ze ihned musim to riesit aby sa mi nieco nestalo...no som zvedava ale na zmeranie tlaku idem az na buduci tyzden

miroslaval

Kajka, dali mi zatial len take slabucke, len dovtedy, kym sa urobia vysetrenia, aby mi potom vedeli presne urcit druh liecby. Mala som aj dnes 135/95, pulz mi isiel trosku dole, vcera to bolo 145. No som stale v soku, nepoviem, keby mi niekedy v 60-ke toto zistili, ale teraz...

Idem na nervove, kardio, ocne, RTG obliciek a dajakych oblickovych ciev plus krv. Kym sa vsak dopracujem k tym vysetreniam, prejde snad aj mesiac, tak aby som nemala opat taky stav ako vcera, dali mi tie lieky. Ale zeby som sa citila lepsie, vobec nie.

Neboj sa, u teba to mohlo byt len nahodne, ak sa citis dobre a pri dalsej namatkovej kontrole tlaku to bude v norme, tak ti asi daju pokoj. Drz sa.

kajka01

miroslaval
ahoj, takze uz ti suply lieky? boze ja sa tohto desim nechcem byt uz dozivotne na liekoch..aj moja mamina sa lieci na VKT, takze je tam vysoka pravdepodobnost aj u mna..a ake vysetrenia ti robili? a teraz mas aky tlak? myslim ci pretrvava zvyseny alebo ho mas teraz uz v norme...

miroslaval

Martinka31, mrkla som na tu vasu stranku a citala o astme, kedze ma tiez trapi, v tomto pripade radsej verim liekom ako mesacnej hladovke a pitiu mocu... Tu je to skopirovane, nech si kazdy utvori nazor:

Ut, 02. Jún 2009, 10:19
Astma se léčí spolehlivě hladovkou. Vymizení příznaků by mělo být po 5 - 7 dnech hladovky, k trvalému vyléčení by mělo dojít po asi 14 - 21 dnech hladovky. To samé by mělo platit o alergiích. Během půstu se musí vysadit všechny léky (nebo v nutném případě snížit dávkování na asi 1/10). Účinek půstu se dá zrychlit pitím moči (zkrácení nutné doby půstu na 2/3 až 1/2).

miroslaval

Kajka, tak ja mam uz naordinovane kazdodenne uzivanie tabletiek od tlaku, darmo som ich presviedcala, ze mam celych svojich 23 rokov nizky tlak. U nas v rodine sa kazdy odnepamäti lieci na vysoky TK, takze bolo zrejme len otazkou casu, kedy to na mna pride. Citim sa od vcera hrozne zle, mam sa tyzden setrit a potom zacne seria vysetreni.

csaba

tlak sa zvisuje pri strese, pri fizickej namahe a pod. ale ked budete pouzivat produkty nasej firmy tak tieto problémy budú minulosťou. bližšie informácie na mail

miroslaval

Tak toto sa stalo dnes aj mne. Normalne si fungujem a zrazu mi prislo hrozne zle, tocila sa mi hlava, strasne zavraty, sucho v ustach, spomalene reflexy, dobre, ze som o sebe vobec vedela. Tlak 189/120 mi namerali zachranari, lebo som nebola schopna nicoho. V nemocnici mi tlak znizili, ale bala som sa hrozne. Tiez som mlada a len predvcerom som si merala tlak, mala som 110/7O. Taky ako vzdy. Neviem, co sa dnes stalo. Ale som poslana na vysetrenia, tak ti dam vediet, co mi zistia :-)