čo všetko môžem vykonavať v nemocnici, ak nemam zdravotnu školu?

jajkafr

Ahoj stella ukončila som strednú zdravotnícku školu ako zdravotnícky asistent teraz mám už za sebou 1. ročník na fakulte zdravotníctva v odbore ošetrovateľstvo. Táto práca je krásna, ale na Slovensku strašne málo platená a udrieš sa pri tom. Študujem to preto, lebo som sa v tom našla páči sa mi pomáhať ľuďom chcem pracovať na detskom oddelení lebo milujem detičky, ale nechápem prečo chceš pracovať silou mocou v nemocnici. Ak chceš pracovať s detičkami môžeš pracovať predsa v materskej škole, alebo v detskom domove..., kde sú detičky zdravé a práca s nimi je o to ľahšia.

modra

Na sanitarku sa da chodit externe (nejake soboty, ci piatky) a trva to len rok. Len neviem, ci nemusis popritom ako sanitarka pracovat.
Viem, ze u nas robili sanitarku kocky uplne bez vzdelania, ale popri tom si museli tu jednorocnu skolu urobit.
Preco chces robit sanitarku? Moze to byt tazka praca, budes tercom pacientov, pribuznych...a nezarobis viac ako 350 eciek.

stella.

Ano už mi to išlo. To je škola sv Alžbety? A tam sa to da? A čo prax musim sa predsa niekde všetko naučiť aj v praxi :-)

stella.

Ja viem, že sa to neda externe, je tam ešte aj podmienka mimin. 2 roky prax v zdravotníctve a ukončena stredna zdravotna. No a na denne si netrufam, kedze mam taku situaciu ako mam. Ja by som chcela pracovať na detskom oddelení, ak už nie ako sestrička tak ako sanitarku by ma mohli zobrať, či nie?

jajkafr

Prečo chceš ísť robiť práve do nemocnice? Nie je niekde inde lepšie miesto? Ošetrovateľstvo na fakultách zdravotníctva sa nedá študovať externe. Externe ho môžu študovať iba sestry, ktoré skončili strednú zdravotnícku školu v odbore všeobecná sestra, detská sestra... Ani my zdravotnícky asistenti nemôžeme študovať externe. V Kežmarku sa to dá chodia tam bývale spolužiačky, ale pracujú v nemocnici ako zdravotnícke asistentky.

alena37

stella presne viem, o com hovoris, bola som v tej istej situacii a myslim, ze ti viem poradit. www.vssvalzbety.sk, da sa tam studovat aj osetrovatelstvo-dialkovo...vela stastia