Nova antikoncepcia Qlaira?

ibasvoja

Tiez uzivam tuto antikoncepciu a som s nou velmi spokojna. Len sa teraz chystame na dovolenku a menstruacia mi vychadza akurat na ten termin. Chcela som sa teda opytat, ci niektora z vas vie o tom, ci aj tato HAK ponuka moznost vynechania menstruacie, pripadne jej oddialenie. Napriklad, ze by som namiesto poslednych dvoch bieleych tabliet zacala uzivat rovno nove balenie alebo tak. Nekonzultovali ste to niekto s vasou lekarkou/lekarom? Prosim, len zarucene info ;-) Vdaka

lorinka

Ja som mala QLAIRU tri mesiace ale vobec mi nesadla. Vzdy na 12. tabletke som zacala spinit a trvalo to 12 dni + bolesti brucha a na poslednom blistri aj zavrate a trpnutie ruk a bolesti v hrudniku... teray som vysadila a spekulujem o niecom inom. Normalny menues na 26. den som nedostala ...nepriblala som ani gram no chut na sex nic moc.

Tina80

Ahojte , chcem sa spytat uzivam prvý mesiac antikoncepciu Qlairu, dobrala som cely balik ako sa pise ale nedostala som menstruaciu ani na 28 den v baleni , dnes beriem uz 2 tabletku z noveho balenia a stale mi neprisal menstruacia je to normalne?? Kedze som ju brala pravidelne len raz sa mi stalo ze som si menila cas z vecernej hodiny brania na rannu ale tabletku som zobrala vecer a hned na to rano uz dalsi takze v tom by som problem nevidela... Dakujem vopred za radu :)

menoee

Ahojte, ja beriem tuto antikoncepciu druhy mesiac. Len neviem, ci som urobila spravne, po prvom baleni som zabudla uzivat tabletky hned z druheho balenia. Svagrina uziva podobnu antikoncepciu na tento system a mi povedala,aby som zacala brat aj z druheho, lenze to uz ubehlo 5 dni. Cize druhe balenie som zacala na 5 den, od poslednej tabletky z prveho. Takze teraz neviem, ci som tak spravila spravne. Este mam 6 tabletiek a doberiem druhe balenie, po tomto druhom baleni si mam spravit teraz prestavku a mala by som dostat menzes? Dakujem za objasnenie.

Lill

čawte kočky!
Beriem Qlairu už 4. mesiac a som relatívne spokojná. Moje neznesiteľné kŕče počas menštruácie prestali v tom vidím jej najväčší prínos. Zo začiatku som často špinila, ale to postupne prestalo. Pleť sa mi začala zlepšovať, ale potom žiaľ prestala. Takže teraz mám možno o 30 % lepšiu pleť, to je ale všetko...pevne verím, že sa to ešte zlepší. A čo sa týka tvrdenia Zanky26,čo si myslí, že táto antikoncepcia je trik farmaceutov, tak sa veľmi mýli, lebo nikto z nich netvrdí, že je to "prírodná" antikoncepcia..neviem odkiaľ to máš?! Medzi qlairou a ostatnými HAK je rozdiel v tom, že syntetická zložka estrogénu(tú obsahujú všetky HAK okrem qlairy) je nahradená prirodzeným estrogénom. čiže je šetrnejšia v mnohých ohľadoch..napr. k pečeni a tak.

labudka

Dobry den, chcela by som sa opytat, ako sa qlaira uziva....to ju mam fakt brat 28 dni a potom prejst na dalsie balenie???? este som takuto HAK nemala.....doteraz som vzdy brala 21-dnovu a tato ma zaskocila......dakujem...

Zanka26

Vsetkym zenam,neda mi nenapisat k tymto prispevkom, tato antikoncepcia urcite nie je prirodna!!! Nedajte sa oklamat, pretoze neexistuje ziadna prirodna antikoncepcia na hormonalnej baze. Je to len dalsi trik farmaceut.spolocnosti a gynekologovia na tom len dalej zarabaju. Uz len fakt, ze nemate takmer ziadny menzes, je dost negativny pre spravne fungovanie zenskeho organizmu.

eeee

Ahoj, ja ju beriem 5ty mesiac a som spokojna lebo nemam skoro ziadny menzes a tym padom uz nemam tie priserne migreny. Moj gynekolog mi povedal ze je to OK. A nemam ziadne neziaduce ucinky ako som mala napr. pri Novynette. SIce som mala vtedy vacsie prsia ale boleli ma jak slak. Takze odporucam. Dokonca nemusim chodit skoro ani do drogerie na vlozky lebo mam take ozaj slabunke kramy.