Alkohol a mozne tehotenstvo..

mirrialle

ku gynekologovi idem az zajtra.. ale bojim sa zlych sprav bojim sa ze som mojmu babatku nejako ublizila ak som nahodne tehotna

aknitka

čítala som, že praktické štúdie nedokázali negatívny vplyv RTG žiarenia na plod. je to len teória.
nestrachuj sa toľko. choď ku gynekológovi povedz mu čo si všetko absolvovala už v čase tehotenstva a on zhodnotí celú situáciu.
nemá zmysel, aby si prežívala to čo prežívaš a pýtala sa nás tu. je veľká pravdepodobnosť, že sa obávaš zbytočne. držím palce a daj vedieť ako si dopadla.

zlta

prve dni po pocati (cize v case, ked ti par dni meska menzes) zarodok nema pupocnik, nie je prepojeny s telom matky, cize mu neuskodi alkohol, lieky...napriklad rtg ziarenie ano, lebo je oziareny aj zarodok...ale nic z krvi matky mu neuskodi. Vyzivu dostava z akehosi "zltkoveho vaku", ktory sa vyvinul z pohl. buniek spolu so zarodkom. Ten po par tyzdnoch zanika, a utvori sa pupocnik a placenta.
Neboj sa, takych ako ty je vela, co ked este nevedeli, ze su tehotne, absolvovali nejaky ten flam :)

aknitka

severanka to nemám z vlastnej hlavy. len veľa čítam a toto som sa dočítala v jednej gyn. poradni od gynekológa. a dieťa síce môže byť poškodené ale to nezávisle na tom či pila alebo nepila alkohol, fajčila/nefajčila. je to myslené tak že ak by sa inak zdravý plod poškodil vplyvom týchto vecí tak by sa potratil. ak by už pri splodení niesol informáciu o rázštepe tak na to nemá alkohol ani cigarety žiadny vplyv.

severanka

aknitka: takto je veľká blbosť, že ak sa plod poškodil, tak potratí... môže sa jej narodiť aj postihnuté dieťa (razštepy a pod.)...

aknitka

na začiatku tehotenstva plod reaguje všetko alebo nič. to znamená, že ak sa poškodil tak sa potratí, ak nie bude v poriadku.
držím ti palce, aby všetko dobre dopadlo.