preco sa muzi boja manzelstva a zeny nie?

Príspevok v téme: preco sa muzi boja manzelstva a zeny nie?
millli

Vie mi niekto odpovedat, preco sa muzi neradi zenia a skor zeny su tie viac vydajachtive? Cest vynimkam. Podla mna muz ma vacsie vyhody v manzelstve ako zena. Ked je to tradicne manzelstvo, kde je muz hlavou rodiny. Toto mi nikto nevedel vysvetlit. Ved zena sa stara o domacnost, perie, vari, umyva riad, starostlivost o babatka a deti, zehli a muz vacsinou len pomaha, ak pomaha. Vlastne skor zeny by sa mali stranit manzelstva a branit zubami nechtami pred svadbou. Dakujem.

jajka001_

Muza to k zene zavazuje,zenu to poistuje

- sway to si vystihla, preto sa toho boja.
tiez pokial nie je strasne zalubeny, tak predstava ze s jednou zenou do konca zivota -- brr. tiez su mnohi z nich strasne nezreli - kedysi bol zivot iny, teraz sa viac zabavaju, a nechcu si to nechat vziat, naco zodpovednost...ked chcu mat deti tak ovela neskor ako kedysi, ked bolo zvykom ozenit sa kym mas sex...dnes to nie je problem zohnat niekoho na sex. takze maju vsetko co chcu kym su slobodni, plus mamicka sa postara o domacnost, nikto im nepinda, kam mozu ist. po detoch tak netuzia - malo muzov tuzi po detoch. a ked sa zalubia, a ziju s tou zenou, tiez nevidia dôvod naco sa zenit, ved spolu ziju a je im fajn, to staci. potom pride ten moment - ona zrazu otehotnenie - a su v soku, co sa to stalo, ako je to mozne, co teraz - a v ramci tohto soku chcu zdrhnut, popieraju otcovstvo hoci je zjavne - alebo ak mas stastie, tatino je rad a potom sa ozeni.
toto su vacsinove prípady, ale su aj taki, co maju zivot naplanovany, maju dlhorocnu priatelku, spolocne planuju zivot, manzelstvo, dieta
zalezi na charaktere
najlepsie je ze vsetci sa tvaria, ze nie su proti manzelstvu ale akosi sa donho nehrnu - preco? no lebo nemusia

a je to tak, ze kym zenam tie biologicke hodiny tikaju, deti do 30 , 35 -prve , tak chlap aj ked ma prve dieta v 40 je to v pohode. aspon je zabezpečeny - ked jej normalny.

ellaa

("Vlastne skor zeny by sa mali stranit manzelstva a branit zubami nechtami pred svadbou.") ved sa aj branim:) a hlavne pre tie dovody co si aj napisala...preco je to tak automaticky brane ze zena musi robit vsetko?? prat zehlit upratovat utierat deckam rite..ako nie dakujem po takom niecom netuzim. Preco by to zeny mali zvladat same a muzi nic? Samozrejme zalezi na tom ako schopneho muza si berete, ale aj tak po tom netuzim.. a nechapem baby co sa vydavaju v 19, 20 rokoch..sak dievcence pochopia a zachvilu sa budu rozvadzat:) to je mooda teraz

millli

Niekedy som aj ja mala strach a mozno este mam pred spolocnym byvanim s nejakym muzom. Napriklad ked som este chodila s byvalym a bola som u neho alebo on u mna, nedokazala som ist na velku potrebu, lebo som sa bala, co si pomysli, ak by pocul divne zvyky, preto som to radsej zdrziavala a vypustila az ked som nebola s nim, viem, je to cudne.

sway

Mas 20..Ked budes chciet deti,bude to s niekym s kym to ma stavu,koho vidis 3 krat do tyzdna s rizikom,ze ta necha?Alebo radsej s niekym koho mas rada,vyhovujete si a vies,ze ti poskytne istotu vo forme manzelstva?

majolenka

ja som zena (20) a ja sa napriklad manzelstva bojim. Mam pocit, ze ked sa dvaja vezmu, tak uz sa jeden voci druhemu akosi prestanu snazit... uz ziadne rande, to take chystanie sa von s priatelom, rozmyslajuc, co si obleciem, aku vonavku si dam, cim ho prekvapim, hoci viem, ze aj v jednej domacnosti sa to da, prekvapenia a tak, ale uz to nema tu svoju "stavu". No mozno sa mylim, vyvratte mi niekto tento nazor :-D

sway

Tak nejak,v laske istotu nemas nikdy a prave to manzelstvo ju zene vyvazuje.Ked uz je zalubena,veri chlapovi,planuje deti je dobre,aby to bolo fer a ked nieco prestane fungovat,aby neostala sama bez chlapa,bez penazi s detmi na krku.Muza to k zene zavezuje,zenu to poistuje.Aspon ja to tak vnimam a iny dovod nevidim:-)

millli

Uz som spokojna s odpovedou, myslim, ze som to pochopila, zenam ide vlastne viac o tu istotu ako o lasku, ze? Presne ako si pisala, aj ked ju muz opusti, ked mali spolocny majetok, podla sudu, ak neboli dohodnuti inac, ma pravo na polovicu majetku, hoci predtym mozno nemala nic.

sway

Nie si spokojna s mojou odpovedou?Muz ma istotu v sebe,zena v muzovi..Preto to vo vacsej miere chcu mat vztah na papiery prave zeny.

millli

Mna vsak nezaujimaju tie emancipovane zeny a dalsie vynimky, myslim obycajne zeny a obycajnych muzov.Vsade vidim a pocuvam, preco si ma ten moj nechce zobrat, preco ma este nepoziadal o ruku, ale od muza som este nepocula, zeby sa stazoval na nieco podobne, preco je to tak ma zaujima?

sway

Taz zase tie emancipovane sa do toho manzelstva tolko nehrnu..ja som to sice napisala vulgarne,ale ked zena chce mat s chlapom dieta,mala by trvat na papiery..pretoze to tak vacsinou byva,ak ona zostava na materskej kariera a financne zabezpecenie samej seba ide trochu bokom..