Krv

karioll

ak bude mat dieta po tebe,nie je problem samozrejme.co ja viem,tak pred asi 30 rokmi bolo vela potratov,ked mali skupinu po otcovi,ale teraz sa to uz da myslim liecit.ved sa opytaj gynekologa,pripadne hematologa

tekvika

V sucasnej dobe to problem urcite nie je. ako pisala whee_ee pokial dieta bude mat rh ako matka teda minus je to ok, pokial ma matka minus a dieta plus moze nastat problem,ktory sa ale v dnesnej dobe riesi medicinsky podanim nejakych latok, ktore vlastne ten obranny mechanizmus matky voci dietatu s inym rh potlacia.

whee_ee

teraz neviem, ci netrepnem blbost, takze brat s rezervou, ale:)

co ja viem, tak problem je vtedy, ak dieta zdedi rh poz, pretoze ty ako matka mas rh neg a tym padom si tvoje telo zacne vytvarat protilatky proti vlastnemu dietatu. myslim ze pri prvom to nie je az taky problem, ale hladina protilatok v krvi ti ostane a tym padom, ked budes cakat druhe, popripade tretie dieta s rh poz, tieto protilatky sa budu zvysovat a nie je iste ze by si tie deticky donosila... moja teta s ujom mali takyto problem a maju prve dieta- zdraveho syna. takze tak.. ale na dalsie sa nechystaju ... ale v dnesnej dobe sa uz asi da aj vsetko medicinsky regulovat... a tak..

natuska

ahoj mi sme sa to okrajovo ucili v skole ...viem len tolko ze ak si ty neg a on poz nie je to velmi vhodna kombinacia deti mozte mamt ale je ovela vacsia sanca ze sa vam narodi postihnute dieta